Anime: Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu (2016)
re-zero.jpg
Evde erzak kalmadığından mahalledeki dükkana çıkan neet(Tüm gün pc oynayıp bi işe yaramayan) diye tabiren edilen gençlerden olan Subaru geri dönüş yolunda fantastik bir dünyaya çağrılır(summon edilir).

Başka bir dünyada yeni bir hayata başlama fikrinden dolayı heyecanlı olan subarunun tüm heyecanı bir süre sonra son bulacaktır.En azından onu o dünyaya çağıran kendisine bir yetenek verir.

Güçsüz ama zeki kahramanımızın bu dünyada maceraları sevdiği kızı kurtarma çabaları büyücüler,cadılar ve suikastçilerle birlikte daha da güzel bir hal alıyor :) 

1.sezondan birkaç resim.

Animesi haricinde web novel ve light noveli vardır.Anime light novel sayılarından uyarlanmıştır.Web novelde 6.arc devam ederken Light novel 4.arc'a yeni geçmiştir. 1.sezon  3.arcın sonlarına doğru bitmiştir.

1.sezonun bittiği yerden yabancılar noveli japoncadan ingilizceye çevirmeye başladı.Şu an 4.Arc'ın 17.chapterindeler buarcta 100-150 tane chapter vardır.

4.Arc tek başına bir sezon eder.Umarım gelecek senelerde yeni sezonları çıkar bu dizinin.Sevdiklerini kaybediyormuş gibi ol sinirler power up al tarzı bi anime değil ana karakter ezik diye çok fazla insan sevmedi fakat bu anime bulunduğu fantastik evrene göre gerçekçidir.
俺たち 自由 に なれる の か ?
[+] 2 üye cemal nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Animenin yeni sezonu bir an önce çıkmalı. Çünkü gerçekten çok güzel bir anime.
[+] 2 üye zencefil nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
2. Sezon duyuruldu.
[+] 2 üye Voidian nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Anime 2012 değil 2016 yapımı.
tumblr_mjxogyPp2u1qgwg37o1_500.gif
трагедия
[+] 1 üye Faramir nickli üyenin bu iletisini beğendi.
[+] 2 üye Aeschyli nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
hby6qc.gif
[+] 1 üye Ayro nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
2.sezonu nisan denilirken virüsten dolayı temmuza ertelenmiş.Üzdü bu beni.
[+] 3 üye Yohaynes nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
[+] 1 üye Yukare nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Novelini okumamak için zor tutuyorum kendimi.
[+] 2 üye Aeschyli nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
2.sezon başladı.Güzel bir giriş oldu bence fena değildi bölüm.
[+] 1 üye Yohaynes nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Best Waifu is Back!
unknown.png
hby6qc.gif
[+] 3 üye Ayro nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Foruma dislike butonu gelmeli.
Ara
(09-07-2020, 02:46)Aeschyli : Foruma dislike butonu gelmeli.

Evet bu mesajın dislikelanması gerekiyor.
hby6qc.gif
[+] 1 üye Ayro nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(09-07-2020, 02:11)Ayro :
Best Waifu is Back!

Waifu derken?
Bizim zamanımızda elektrik yoktu. IPhone'umuzu şarj edemiyorduk.
PzC/MC/FWWC Opsiyonel Kuralları ve Parametre Verisi
Diğer PzC/MC/FWWC Konuları ile PzB Konuları
Ara
Kendim rahatlamış kadar oldum resmen.

hby6qc.gif
[+] 2 üye Ayro nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
İlk 2 sezonu peşpeşe izledim özellikle ilk sezon 15. bölüm sonunda dibe vurduğumu farkettim. Öncesinde OST'sin de wallpaper olarak gördüğüm ânın bu kadar duygu dolu olacağını sanmıyordum. İlk sezon 15. bölüm ile bitseydi muhtemelen üzerimde yıkıcı bir etkisi olurdu. Lakin ilk sezon 25 bölüm sürüyor ve her bölümü istekle izledim.

İkinci sezon ise kısa olmasına rağmen dolu dolu geçiyor ilk sezon kadar çarpıcı. İkinci sezonun son bölümü de ilk 2 sezonun en çarpıcı bölümüdür muhtemelen.
2. sezon 2. part 6 Ocak 2021de geliyormuş açıp mangasını okumadan bekleyeceğim. 

[+] 2 üye Wayfear nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(26-12-2020, 16:50)Wayfear : 2. sezon 2. part 6 Ocak 2021de geliyormuş açıp mangasını okumadan bekleyeceğim. 

Mangası yokta light novel'i var. Oda ikinci sezonu kapsıyor zaten. Üçüncü ve sonrası için hala web novel tarzında yani ayrıntıya inilmemiş. Yazar web novel sayılarını uzatarak ve ayrıntısına girerek light novel volumeleri çıkartıyor.
Güzel anime denk gelip izlemene sevindim
俺たち 自由 に なれる の か ?
Ara
(26-12-2020, 16:55)cemal :
(26-12-2020, 16:50)Wayfear : 2. sezon 2. part 6 Ocak 2021de geliyormuş açıp mangasını okumadan bekleyeceğim. 

Mangası yokta light novel'i var. Oda ikinci sezonu kapsıyor zaten. Üçüncü ve sonrası için hala web novel tarzında yani ayrıntıya inilmemiş. Yazar web novel sayılarını uzatarak ve ayrıntısına girerek light novel volumeleri çıkartıyor.

Aslında manga/light novel/web novel arasında farklı bilmediğim için her animenin mangası vardır herhalde diyordum. Şimdi bunlar arasındaki farkı araştırıp öğrenesim geldi. Bilgi için teşekkür ederim .
[+] 1 üye Wayfear nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(26-12-2020, 17:31)Wayfear :

Aslında manga/light novel/web novel arasında farklı bilmediğim için her animenin mangası vardır herhalde diyordum. Şimdi bunlar arasındaki farkı araştırıp öğrenesim geldi. Bilgi için teşekkür ederim .

Light novel bildiğin kitap gibi ilk olarak çıkıyor.Zamanla okuyucuların ilgisini çekmesi için içerisine illüstrasyonlar ekleniyor.Bir volumede yani ciltte bu illüstrasyonların sayısı değişiyor,az miktarda oluyor genelde.
[+] 2 üye Yohaynes nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(26-12-2020, 17:36)Yohaynes :
(26-12-2020, 17:31)Wayfear :

Light novel bildiğin kitap gibi ilk olarak çıkıyor.Zamanla okuyucuların ilgisini çekmesi için içerisine illüstrasyonlar ekleniyor.Bir volumede yani ciltte bu illüstrasyonların
sayısı değişiyor,az miktarda oluyor genelde.

Bildiğim kadarıyla ilk başta web novel olarak internet üzerinden yayınlanmış. Okuyucular beğenince animesinin yapılmasına karar verildi. Anime yapılırken Light noveller tek tek piyasaya sürülüyordu diye hatırlıyorum. Re zero için geçerli en azından. Renklendirilmiş illüstrasyonlarda var az olmasına rağmen senin dediğin gibi
俺たち 自由 に なれる の か ?
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.