Anime: Shaman King (2021)
Shaman_King.jpg

Şamanlar, sıradan kişilere görünmez olan hayaletler, ruhlar ve tanrılar ile iletişim kurma yetenekleri olan özel bireylerdir. Prestijli bir turnuva olan The Shaman Fight, dünyanın her yerinden şamanları karşı karşıya getirir. Bu turnuva her beş yüz yılda bir yapılır ve kazanan Shaman King unvanına erişir. Shaman King olan Great Spirit aracılığıyla dünyayı kendi istekleri yönünde şekillendirir.

Sıradan bir orta okul öğrencisi olan Manta Oyamada bir gece dersine gecikir ve yerel mezarlık tarafından kestirme kullanmaya karar verir. Bir mezar taşının üstünde tek başına oturan bir çocuk Manta'yı fark eder ve onu "kendilerine" katılması için çağırır. "Kendilerine" dediğinin çocuk ve onun hayalet arkadaşları olduğunu anlayan Manta oradan korku içinde uzaklaşır. Daha sonra, çocuk kendini Yoh Asakura olarak tanıtır. Şaman eğitimi görmektedir ve altı yüz yıllık eski bir samuray hayaleti olan Amidamaru ile Manta'yı bir grup hayduttan kurtarır. Böylece sahip olduğu güçleri gösterir. Yoh, ruhları görebilme yeteneğine sahip olan Manta ile arkadaş olur. Amadamaru'nun yardımı ile beraber Yoh'un hedefi olan yeni Shaman King olma yolunda bir maceraya çıkarlar.

Tür: Aksiyon, Macera, Shounen
Çıkış Tarihi:1 Nisan 2021 (Japonya), 9 Ağustos 2021 (Netflix)

tTRiYax.png
[+] 1 üye reddga nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Çocukluğumda Jetix'de az izlememiştim. Şimdi yeniden çekildiğini görmek sevindirdi.
tTRiYax.png
Ara

Son 1 ay kaldı hadi bakalım. Seriyi bilmeyenler veya tekrar hatırlamak isteyenler bu videoyu izleyebilir.
tTRiYax.png
Ara
Burayı görünce nasıl demem bir oldu. Sonunu tekrar tekrar açıp izlemek aşırı büyük bir zevk veren bu animenin tekrar çekilecek olması harika bir olay. Tabii Hao'nun shamanının bebekliği çok tatlıydı bilen bilir
[+] 1 üye HulkSpider03 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Netflix'de olması sürpriz oldu. Çıkış tarihi olarak 2021 demişler o biraz üzdü, muhtemelen nisanda çıkmayacak ama bakalım artık.
tTRiYax.png
Ara

Japonya'da bugün gösterime girmiş. Netflix tarihi hâlâ belli değil.
tTRiYax.png
Ara

9 Ağustos'ta Netflix'e geliyor.
tTRiYax.png
Ara
Son 1 hafta.
tTRiYax.png
Ara
https://www.netflix.com/title/81239555

13 bölümlük 1. sezon netflixte çıktı.
tTRiYax.png
Ara

İlk 3 bölümü izledim. 2021 hakkında net yorum yapmam için daha erken ama internette gördüğüm kadarıyla pek sevilmemiş gibi duruyor. Orijinali ile kıyaslayınca birçok yönden eleştiri almış ki muhtemelen çoğunda haklılar. Yine de animasyonun (doğal olarak) daha kaliteli oluşu ve orijinaline kıyasla hikayesini daha derinlemesine işleyeceklerini vadetmeleri 2021'i izlemek için yeterli sebepler olarak görülebilir.
tTRiYax.png
Ara
Bugün ilk sezonu bitirdim.
tTRiYax.png
Ara

Spoiler barındırdığını söylemeden geçmiyim.
tTRiYax.png
Ara
Yeni bölümler 9 Aralık'tan itibaren gelmeye başlayacakmış.
tTRiYax.png
Ara
tTRiYax.png
Ara
İlk sezonun 14-25 arası bölümleri netflixte çıktı.
tTRiYax.png
Ara

1. sezonun 3. kısmı 13 Ocak'ta geliyormuş. Bu sefer fazla bekletmediler, ben daha gelmesine vardır yine son çıkanları izlememiştim.
tTRiYax.png
Ara
İlkini izleyip bitirmiştim. Acaba bunu da izlemeli miyim? Yoksa finali yine mangadan bağımsız şekilde mi bitecek? Mangaya uygun olacak deniyordu ama aydınlatacak biri varsa sevinirim. Ve ilk 8 bölümü eskisi ile aynı diye geçmiştim. Sizce eskisini izleyen biri 0dan mı başlamalı yoksa belirli bir bölümden izlemeye devam etsem yeterli mi?
Ara
Mangaya bağlı kalınacağı söyleniyordu ama şu anki durum ne tam bilmiyorum ki zaten mangasını da okumadım. Eskisiyle kıyaslayınca 2021 versiyonu (izlediğim ilk 14 bölüm için) birçok açıdan benzer ama aradan geçen yıllardan dolayı tekrar izlemek bana keyif verdi. Vaktiniz varsa yenisini izlememek için gerçek bir sebep yok gibi.
tTRiYax.png
Ara
Az önce 20. bölümü izledim. Son zamanlarda izlediğim Arcane ve DOTA: Dragon's Blood'dan sonra Shaman King onların yanında biraz sönük kaldı ama yine de izleyecek başka bir şey yokken günde 1-2 bölüm izlemek iyi gidiyor.
tTRiYax.png
Ara
tTRiYax.png
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.