Anime: Shin Sekai Yori (2012)
Shin Sekai Yori

proxy?url=http%3A%2F%2Fimg1.ak.crunchyro...=image%2F*

Bin yıl sonrasının dünyasında, medeniyet gerilemiş ve insanlar küçük topluluklar halinde birbirlerinden kopuk bir şekilde yaşıyorlardır. Bu dönemin insanlarının hayal ettikleri şeyleri cisimleştiren Juryoku denilen psişik güçleri vardır. İleri seviye bilimsel teknoloji olmadığı için, insanlar bu güçlerini büyük bir enerji kaynağı olarak kullanmaktadır. Bir gün, Saki isimli bir kız arkadaşlarıyla beraber şehir dışında küçük bir arşiv robotu bulur. Bu robot insanoğlunun tarihini kaydetmektedir. Onu bulanlara Juryoku’nun 21. Yüzyılda keşfedildiğini ve bu keşfin psişiklerle psişik olmayanlar arasında yaşanan bir dünya savaşına neden olduğunu söyler. Psişikler savaşı kazanmıştır ve korku hükümdarlığı işte böyle başlamıştır.

Benim yorumum anime gerek kurgu gerekse müzik olarak çok ama çok iyiydi puanı hak ettiğinin altındaydı.Psikoloji severlerin kaçırmaması gereken bir anime diye düşünüyorum konusu her ne kadar biraz ağır gitse de, çok heyecanlandığı ve yer yer insanı ağlama noktasına getirdiği yerlerde bir hayli çok.İzlediğim en iyi ilk 10 Anime içersine kurgu ve müzik olarak rahat bir şekilde gireceğini düşünüyorum.Anime insanlığı işliyor insanların neler yapabileceğini asıl canavarın kim olduğunu bunun yani sıra  son sahneye kadar merak ediyorsunuz.Merak hiç gitmiyor anime boyunca daha fazla uzatmadan iyi seyirler dileyeyim.
tumblr_mjxogyPp2u1qgwg37o1_500.gif
трагедия
[+] 4 üye Faramir nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Yarısına kadar geldim güzel bir anime tabi anlayabilene
俺たち 自由 に なれる の か ?
Ara
Verdiği mesajlar gerçekten çok ama çok güzel anlayabilmek gerekiyor 14-15 yaşında biri belki anlamayabilir hatta iddia ediyorum bazı yetişkinlerde anlamayabilir dikkat gerektiren bir anime ve üzerinde birazda olsa düşünülmesi gereken Felsefik yönü biraz ağır.
трагедия
[+] 1 üye Faramir nickli üyenin bu iletisini beğendi.
İnsanoğlunu diğer zeki canlılardan ayıran hayal gücü çok güzel işlenmiş vay be tam benlik animeymiş neden daha önce görmemişsem
俺たち 自由 に なれる の か ?
Ara
Bunun gibi daha bir sürü anime var istersen önerebilirim hatta bir ara liste hazırlayıp paylaşmayı düşünüyorum forumda.Bunun gibi olan bir kaç anime daha var Zetsuen No Tempest mesela izlemediysen bir bak derim.Ayrıca şu anime de çok iyi diyorlar ama ben daha başlamadım Mawaru Penguindrum bunun yanı sıra Baccano! bunu izlemiştim ve gerçekten değişikti olay zinciri çok karışık gibi gelse de zamanla bağlanıyor ben biraz sıkılmıştım gerçi başlarda sonlara doğru olaylar belirginleşince güzelleşti.
трагедия
Zetsuen'i zamanında izlemiştim ama nedense yarıda bırakmıştım diğer önerdiklerine de bi göz attım da daha çok psikoloj-felsefi olabilir.Ama bu animeyi tuttum harbiden aradığım türden distopya,doğa üstü güçler,insanoğlunun doğası,... vb
Önerdiklerine de bakarım bi ara
俺たち 自由 に なれる の か ?
Ara
İnsanoğlunun doğası ile ilgili bir şey istiyorsan şuna kesin bakmalısın;

http://www.turkanime.tv/anime/cross-ange...u-no-rondo
трагедия
[+] 1 üye Faramir nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Konusu ilgimi çekti en kısa zamanda başlamayı düşünüyorum.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.