Anket Başlığı: AoM Retold'da autoqueue bulunmalı mı?
Bu ankette oy kullanmak için yeterli yetkiye sahip değilsiniz.
Oyunda aynı şekilde bulunmalı.

6 85.71%
Sadece ranked'da kaldırılmalı.

0 0%
Ranked'da ve yüksek zorluklarda kaldırılmalı.

1 14.29%
Oyundan tamamen kaldırılmalı.

0 0%
Katılımcı sayısı: 7 100%
Bu ankete daha fazla oy kullanamazsınız. [Anket Sonuçlarını Göster]

Anket:  AoM Retold'da autoqueue bulunmalı mı?
aom.png

Autoqueue, binaların arayüzünde bulunan ufak yeşil ok tuşudur. Onun aktif edilmesiyle birim üretimi otomatik yapılır.

RTS oyunlarda ve özellikle "competitive" alanda farklı görüşlerin bulunduğu autoqueue hakkında sizin düşünceleriniz neler? Sizce Age of Mythology Retold'da autoqueue aynı şekilde bulunmalı mı? Yoksa tamamen kaldırılmalı mı? Ya da sadece ranked'dan kaldırmak gibi ikisinin arası bir çözüm mü uygulanmalı? Tartışalım.
tTRiYax.png
Ara
Kesinlikle kalmalı.
Ben yıllarca o tuşun varlığından habersiz olarak oynadım, ve öğrendiğimde ne kadar etkili ve güzel bir sistem olduğunu fark ettim. Sorarsanız, o tuş hiç olmasa da çok sıkıntı çıkmıyor, ama oyunu kolaylaştırdığı kesin. Gitmesi için hiçbir neden göremiyorum.
Ara
Kesinlikle kalması gerektiğini düşünüyorum. Strateji oyunlarındaki gerçek mikro ve yetenek farkı bu tarz ufak birim sıraya koyma hareketleriyle belirlenen ya da belirlenebilecek bir şey değil. Tamamen teferruat olan bir unsuru kaldırmaya yönelik yeniliği engellemek tamamen gülünç bir hareket.
WhaW8Am.gif
Ara
Bence ranked'da ya direkt olmamalı ya da AoE2'de random civ ile girmek gibi bir seçenek olarak eklenmeli. Benzer bir seçenek lobiler için de eklenebilir. Ayrıca oyunun en yüksek zorluğu yanlış hatırlamıyorsam Titan'dı, orada da devre dışı bırakılmalı. Böylece gerçekten zor hissettirir. Diğer her yerde olduğu gibi kalabilir ve herkes istediği şekilde oynar.

Yukarıda söylediğim şekilde tüm AoE oyunlarına Autoqueue ekleseler güzel olurdu. AoE2'de otomatik farm yenileme tuşu bile çok iyi bir yenilik olarak görülmüştü. Daha sonra niye Autoqueue eklenmedi bir fikrim yok.
tTRiYax.png
Ara
Quality of life, olarak tanımlanabilecek bir özelliği oyunu daha "zor" yapmak için zorluk arttırılınca devredışı bırakılması bana pek mantıklı gelmedi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.