Anket Başlığı: Oyunun satış politikasını nasıl değerlendiriyorsunuz?
Bu ankette oy kullanmak için yeterli yetkiye sahip değilsiniz.
Adil, bence olması gerektiği gibi.

1 14.29%
Pahalı, ülkelerin alım gücü yeterince iyi araştırılmamış.

6 85.71%
Katılımcı sayısı: 7 100%
Bu ankete daha fazla oy kullanamazsınız. [Anket Sonuçlarını Göster]

Anket:  Civilization VI - Oyun Satış Politikası
#1
Civilization 6 oyununun satış politikasını sürekli eleştiriyorduk aslında dolar bazında bakıldığında ana oyunu en ucuza alabilen 10. ülkeyiz peki ama neden yinede pahalı geliyor daha ucuz olamaz mı? Key çoğaltmanın bir maliyeti yok daha ucuza satıp sürümden kazanmanın bir getirisi yok mu? Listede dikkat çeken nokta yukarıya doğru çıkıldığında refah seviyesinin giderek düşmesi. Mesela birinci sıradaki Arjantin'in yakında iflas etmesi bekleniyor.

https://steamdb.info/app/289070/

Yeni çıkan dlc satışlarına bakıldığında işler biraz daha garipleşiyor. Amerika'da ana oyun 60$, yeni dlc ''New Frontier Pass'' 40$ olarak fiyatlandırılmış ama bu oran bütün ülkelerde aynı değil. Mesela Türkiye'de ana oyun ve dlc neredeyse aynı fiyata (199-210 tl) satılırken Arjantin'de ana oyun 7 dolar, yeni dlc 37 dolara satılıyor. Bu listede 6. sıradayız.

https://steamdb.info/app/1308090/

Fiyatlandırma alım gücü üzerinden mi belirleniyor? Öyleyse bu dalgalanmanın sebebi nedir? Yerel dağıtıcıların fiyatlandırmada bir etkisi var mı? Oyunun daha çok kullanıcıya ulaşmasını sağlamak bana göre her şekilde kazandıran bir yol. Reddit sayfalarını incelediğimde görüyorumki oyunun pahalılığından şikayet eden tek ülke biz değiliz.

https://www.reddit.com/r/civ/comments/gn...cier_than/

Peki siz oyunun satış politikasını nasıl değerlendiriyorsunuz?
Ara
Cevapla
#2
Kesinlikle daha iyi olabilir. Özellikle eklentilerde.
Ara
Cevapla
 
Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretçiStrategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.