Anket Başlığı: Hangi mihver ordusunu tercih ediyorsunuz?
Bu ankette oy kullanmak için yeterli yetkiye sahip değilsiniz.
Wehrmacht

12 63.16%
Oberkommando West

7 36.84%
Katılımcı sayısı: 19 100%
Bu ankete daha fazla oy kullanamazsınız. [Anket Sonuçlarını Göster]

Anket:  CoH2 - Hangi mihver ordusunu tercih ediyorsunuz?
#1
Görsel

Hangi mihver ordusunu tercih ediyorsunuz? Neden?
Cevapla
#2
Oyun ilk cıktıgından itibaren wermacth ..sebebine gelıcek olursak okw orduları eklendıgınde wer e gore daha agır gelıyor yada alısamadıgımdan da olabılır ..benzın yer mekan kurma ve oyunun ortalarına dogru tank ları gec cıkarma gıbı bır olumsuz durumu var..oyunun ortalarıda savasın gıdısatına dogru mecburen en fazla puma ıle yetınmek zornda kalabılıyorsunuz...allıes orduları zaten su an kı en son gelen guncellemelerle dahada guclendı ..asker yada ınfantry olarak ılk basta okw secılebılır ...wer   ınfantrylerı suan sahsı fıkrım ınfantry olarak cok pasıf kaldı..oyun ılk cıktıgında herkez almanlardan cok guclu dıye sıkayet edıyolardı ama suankı durum her yonden us sov ve brt orduları barız ustunlugu kuruldu...umarım daha saglanmamıs olan dengeyı en erken zamanda kurmaları gerekmektedır aksı taktırde eskı oyuncu arkadaslarım ıle bırlıkte bu guzel oyundan sogumak ıstemıyorum ::)
Ara
Cevapla
#3
Almanya
Ara
Cevapla
#4
Revamp öncesi OKW ile 1vs1 oynamak yürek isterdi ama aşırı bir zevk veriyordu bana. 1vs1'de ranked gireceksem ve oynayacağım taraf Axis olacaksa tercihim OKW'dir. Wehrmacht oyun tarzı olarak biraz sıkıcı geldiğinden ve mobil olmamasından ötürü pek oynamam zaten.
Ara
Cevapla
#5
Arada ki fark nedir?
Ara
Cevapla
#6
Wermacht tabi ki.
Ara
Cevapla
#7
(17-07-2016, 22:07)SatanistKesenKedi : Revamp öncesi OKW ile 1vs1 oynamak yürek isterdi ama aşırı bir zevk veriyordu bana. 1vs1'de ranked gireceksem ve oynayacağım taraf Axis olacaksa tercihim OKW'dir. Wehrmacht oyun tarzı olarak biraz sıkıcı geldiğinden ve mobil olmamasından ötürü pek oynamam zaten.

Wermacth 1v1 yada 2v2 3v3 4v4 de alınabılcek en mantıklı ordu dur şahsı fıkrım...sebebıne gelıcek olursak evet mobılıze bır ordu degıl fakar oyunun gıdısatına gore tank secenegı ve doc secenegı olarak okw ye oranla daha mantıklı...okw 1v1 de olabılır tabıkı ama wer butun kapısmalara uyacak bır ordu sıstemı ıcerısınde dıye bunları soyluyorumm..fakat gelen guncellemeler le muttefık orduları daha guclu olmaya basladı coklu kapıslamarda 1 brıtısh 1 rus 1 us force  oldumu oyunun gıdısatı az cok kestırılebılır ::) savunması ıngılızlerden saldırısı dıger ulkelerden olunca karsı koyulması guc bır durum oldugu ıcın almanlar su ankı zaman ıtıbarı ıle coklu oyunlarda coklu kapısmalarda zayıf duruma dusuyor ::) fakat en basta dedıgım gıbı coklu kapıslamalarda wemacth bır nebze olsun daha mantıklı gelıyor bana..
[+] 1 üye MAYKIL nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#8
Tercihim Werhmacht sebebi de her türlü oyun tekniğine uygun. İster savunma yapın ister saldırı. OKW kadar mobil ve agresif değil ama sağlam ve oturaklı savaşmak isteyenlere birebir. Oyun başındaki MG42 nin tadından yenmez ayrıca.
Ara
Cevapla
#9
Wehrmacht çok hantal, hareket kabileyeti sınırlı yavaş bir ordu.
OKW über alles.
Ara
Cevapla
#10
(05-02-2018, 13:55)Probang : Wehrmacht çok hantal, hareket kabiliyeti sınırlı yavaş bir ordu.
OKW über alles.
Bu kişiden kişiye, oyun tarzına ve keyfe bağlı bir durum. Ben başta Gren+Flame ilerleyen dönemde Brumbar+Panter+PanzGren şeklinde hareketli birimlerle oynuyorum istediğimde MG+AT kurup savunma yapıyorum. O yüzden çok esneklik çok zafer.  :wink:  Kalabalık oyunları severim kendi takımımız var. O yüzden yanımda 2. oyuncu olarak her zaman OKW tercih ediyorum ama kendim OKW olmuyorum. O kalabalık piyadesiyle saldırırken, hemen envai çeşitle eksiğini kapatıyorum.
Ara
Cevapla
#11
OKW ile Wehrmacht birbirini tamamlıyor evet, fakat genel anlamda diğer RTS'lerden kalma bir oynayış tarzından olsa gerek hızlıca ilerlemeyi, hızlı hareket etmeyi seviyorum. Haritanın şartlarına göre base kurmanda cabası.
Tek sıkıntı yanındaki oyuncunun acemi vs. olması durumunda cephe hattı yarılınca base'in ortada cıbıldak gibi kalıyor.
[+] 1 üye Probang nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#12
Aynen dediğine katılıyorum biz 4v4 oynarken bile OKW+Wehr ile OKW+Wehr yanyana gelmeye çalışıyoruz ki birbirini tamamlamak için. Ayrıca Hastane neyse de Uçaksavar binasının ileride dımdızlak kalması en sinir bozucu şey.
Ara
Cevapla
#13
Oberkommando West
giphy.gif
Ara
Cevapla
#14
OKW çoğu yönden hoşuma gitsede mortar, sniper gibi eksikleri olduğundan wermacth.
Ara
Cevapla
#15
(21-03-2018, 21:03)Yukare : OKW çoğu yönden hoşuma gitsede mortar, sniper gibi eksikleri olduğundan wermacth.

Mortarını yerini tutan infantry support gun var ki mortardan daha çok sevdiğim bir birlik türüdür.
Okw'nin tankları wehrmach'ta göre daha güçlü gibi geldi.
Ara
Cevapla
#16
şu aralar okw baya sardı. Özellikle anti tankları baya güzel. baktın karşı takımda çok tank var 4 tane hemen bas hızlı hızlı o tankın yanına doğru götür o tankı patlat sonra retreat yap :D Retreat özelliği sayesinde beni benden alıyor. İntel bulletinsleride yapıştırdım. Mis gibi oyun çıkıyor ortaya.
450'ye 100 kaybettiğimiz maçı bu sayede kazandım buda bugün oldu ciddi ciddi. Amerikanın 4 tane tankı vardı adam pushluyodu 4 tane anti tank çıkardım karşısına arkasındanda panter üfff sonra o panteri gizlica arka mevzilere götürüpte katyushayıda indirdim. Karşı takımdaki adamların çektiği acııy düşünemiyorum :D
Ara
Cevapla
 
Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretçiStrategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.