Anket Başlığı: Favori
Bu ankette oy kullanmak için yeterli yetkiye sahip değilsiniz.
Axis

11 61.11%
Allies

7 38.89%
Katılımcı sayısı: 18 100%
Bu ankete daha fazla oy kullanamazsınız. [Anket Sonuçlarını Göster]

Anket:  CoH2 - Multiplayerde tercih edilen taraf
Hangisini neden daha çok sevdiğiniz açıklamasıyla birlikte olursa daha da güzel olur  :smiling:
Ara
gönül axsis ama oyun alliese çekmeye çalışıyor ama bi alman tankı kullanmanın zevki bi ayrı :)
Ara
Tek bir faction oynamıyorum. İngilizler dışında hepsini oynarım 1v1 ama USF ve OKW oyunuma güvenirim her zaman.
hby6qc.gif
Ara
Vay arkadaş benden başka alliesci yokmuş.
Sic Parvis Magna
Ara
1vs1'de OKW oynarım ama tercih edilesi olan Allies'dır. Benim için 1vs1 factionları sırasıyla USF>SOV>OKW=OST>UKF.

Amerika ile Sovyetler oyunun erken safhalarında çok güçlü olmasından ötürü baya iyiler üstüne manpower upkeep/kazanımı da baya iyi. OKW biraz sabır isteyen bir faction main ordum olduğu için karşıma gelince baya sevinirim çünkü kolayca yenmesini biliyorum. Wehrmacht ise Amerika'ya göre erken safhada biraz daha kötüyken oyunun sonlarında daha güçlü. Tabi Amerika biraz daha çok yönlü o da ayrı bir olay.
Ara
Senelerce sadece wehrmacht oynamis birisi olarak diyorum ki huzur allies da :)
[+] 1 üye napolyon94 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
2. dünya savaşı sevenlerin Alman tarafını sevmesi kaçınılmaz ve Wehrmacht favorim olmakla beraber oyuna adapte olmuş oyuncuların tarafla işi olmaz. Zaten firmanın en çok denge denge diye tutturduğu şeyde bu. Yani oynayan adam hangi devleti alırsa alsın aşağı yukarı aynı sistemle oynamak zorunda. Piyaden olacak arkadaş, silah takımın olacak mg mortar basacan yapamıyorsan çalacaksın. AT yada motor bozan yapacaksın ister mayın ister satchel ister faust vs. Bu yüzden Ally yada Alman oynamak tamamen estetik. Tabiki namlusu dönmeyen Jagdpanzer ile Jackson bir değil ama denge bu seferde başka taraftan sağlanıyor, birisi gizlenebiliyor diğeri kabak gibi ortada  :grinn:
Yinede soruya cevap vermek gerekirse Alman tarafı, çünkü mobil oynamayı severim çeşit ve üstün zırhlı birimler Almanlarda.
q59zb6s.jpg
Ara
Ben de kendi düşüncemi belirteyim son olarak :)

Bence oyun istediği kadar almanları zayıflatsada hala çok etkili olan destek silahları(anti tank, havan, makineli) düzgün kullanıldığında kanser edip bir şekilde oyun sonunu gördükten sonra panzerlerle oyunu güle oynaya alabiliyorsun.(1v1 de hiç oyun sonuna ihtiyaç duymayan mobile defence metası son buldu nihayet)
Allies demek benim için daha çok sovyetler demek gibi combined arms denilen tüm birimlerin birbirini destek halinde oynandığında rakibi olmuyor tabi ama çoook zor ve yorucu bir oyun geçiyor. (Almanlar biraz daha kaplumbağa savunması tercih ettiği için bana kısmen basit geliyor) Amerika ve ingilizleri oynamaktan pek haz almıyorum tek taraflı oyun dönüyor amerikada manpower kaybetmeden oyun ortasını görürsen efsane oluyorsun kopup gidiyor maç.

Sonuç olarak ben allies'in oyun sonunu daha zor bulduğum ve daha çok zevk aldığım için genelde allies oynamak farklı bir zevk veriyor. Fakat anket denk bir sonuç verdi :)
Ara
Takımlı OKW, 1vs1 Russia or US
Ara
OKW ama iyi oldugundan degil. Hosuma gidiyor
Ara
(31-10-2018, 18:04)yafeshan : OKW ama iyi oldugundan degil. Hosuma gidiyor

OKW yi bende seviyorum özellikle uzun emekler sonucu oyun sonuna kalan volklar shock troops edasıyla rakibe saldırmaları çok zevkli oluyor :D ama oraya gelene kadar çin işkencesi :D
Ara
(01-11-2018, 09:02)flavius : OKW yi bende seviyorum özellikle uzun emekler sonucu oyun sonuna kalan volklar shock troops edasıyla rakibe saldırmaları çok zevkli oluyor :D ama oraya gelene kadar çin işkencesi :D

Mehmet göremiyorum seni bu aralar gelde taraf önemli değil keyifli oyun olsun yeterki.
q59zb6s.jpg
Ara
(01-11-2018, 12:13)irfandurmus :
(01-11-2018, 09:02)flavius : OKW yi bende seviyorum özellikle uzun emekler sonucu oyun sonuna kalan volklar shock troops edasıyla rakibe saldırmaları çok zevkli oluyor :D ama oraya gelene kadar çin işkencesi :D

Mehmet göremiyorum seni bu aralar gelde taraf önemli değil keyifli oyun olsun yeterki.

Abi genelde 1v1 oynuyorum ama bu aralar çok giremiyorum oyuna
Ara
Noobken banada oluyordu bu. Oyunda iyi bir strateji yapabildiğiniz sürece her ülkeyle diğer taraflarlada oynarsınız. Stratejinizi o ülkenin özelliklerine göre kullanırsınız. Fakat allieste eğer fuel bölgeleri kaybedildiyse axis tarafında ağır bir tank spamıyla karşılaşılabilir. Bu duruma karşı önlem almak iyi olacaktır. Tavsiyem mobilize tanksavarlardır. Eğer takım organizasyonlu tecrübeli bir takımsa aralarında mutlaka artillery barage alacak olan vardır çünkü. Bu yüzden tanksavar topçuları gg olur.
Allieste benzin bölgelerini ele geçirmek bu sebeple hayati önem taşıyor.(aynı şey axis içinde geçerli :D) ( Sovyetlerde tank hunter tactis commanderi iyi bir çözüm olabilir. Tek gereken ammunition, pushlayacakları anda salarsınzı tanksavar bombaları arkayada bi kaç topçu... ama dediğim gibi iş sizin anlık stratejinize ve takım organizasyonuna bağlı.)

En önemlisi şu, oyunda özellikle almanya yada sovyetlerle oynuyorsanız sakın ilk baş komutan seçmeyin. (usa hariç) Komutanları karşı oyuncunun oynanışına göre seçin yoksa çok zorlanırsınız yada yenilirsiniz. Oyunda özellikle belirli taktiklere göre oynarsanız başarısız olursunuz. Oyunda iyi bir oyuncu olmanın olayı iyi bir strateji yapabilmek(anlık ve ileriye dönük) ve elinizin mause yatkın olmasıdır.

Bu dediklerim oynadığınız haritaya oranlada farklılık gösterebilir. 2v2 Yada 1v1 gibi durumlarda strateji çok daha farklı işleyebiliyor.
---
Oyuna yeni başlayanlar için tavsiyem şu, ilk olarak yapay zekaya karşı oynayın. Ben öyle yaptım yaklaşık 100 saatim böyledir. Gidin public game listte server açın köprülü harita açıp karşı takımı cpu expert yapıp oyuncu gelmesini bekleyin sonrada oyunu yavaştan kavramaya başlarsınız. Bir çok kişiyle tanışıp yeni arkadaşlarda edinirisiniz. Bizim bi tane çinli eleman var translate yardımıyla anlaşıyoruz kendisiyle :D
Ama eğer zor yolu seçip oyuncu vs yaparsanız sizinle çok feci noob diye dalga geçebilirler hazırlıklı olun :D
Not: Sakın conscriptleri, infantryleri ölüme göndermeyin retreat yapın.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.