Anket Başlığı: Hangisi daha kolay
Bu ankette oy kullanmak için yeterli yetkiye sahip değilsiniz.
Europa Universalis 4

4 66.67%
Hearts of Iron 4

2 33.33%
Katılımcı sayısı: 6 100%
Bu ankete daha fazla oy kullanamazsınız. [Anket Sonuçlarını Göster]

Anket:  EU4'mü Hoİ4'mü
#1
Ben bu oyunlara hangi seri ile başlasam daha rahat öğrenirim? Yani hangisini öğrenmesi daha kolay?
Ara
Cevapla
#2
Çok farklı oyunlar. Hangisi sana hitap ediyorsa ondan başlamanı öneririm. Öğrenme kısmı başta sancılı geçse de zorlaya zorlaya öğreniliyor bir şekilde. Daha dün kendim bizzat tecrübe ettim.
Shams Jorjani'nin de dediği gibi "fikirler ucuzdur", %100 haklı, iyi fikirler her zaman işin en kolay kısmı. Herkeste var.
Ara
Cevapla
#3
İkisinin de ciddi farklılıkları var oynayış ve hikaye açısından. Bir kaç video seri izleyerek hamgisinin size daha çok hitap ettiğini öğrenip ona göre karar verebilirsiniz. Forum Twitch sayfasında yayınlanan multiplayer etkinliklerini de takip ederek mplerin nasıl olduğuna dair de fikir edinebilirsiniz.
elefsar.jpg
Ara
Cevapla
#4
Hangi döneme ilgiliysen onun geçtiği oyundan başlamanı öneririm. Mesela II. Dünya Savaşı'nı seviyorsan HoI4'ü öğrenmen daha kolay olacaktır. Hem dönemi sevmen senin için teşvik edici olacak hem de terimlere çok yabancılık çekmeyeceksin. Şunu da belirteyim, EU4 "devlet yönetimi" oyunuyken HoI4 büyük oranda "ordu yönetimi" oyunu. Devletini her alanda yönetmek istiyorsan EU4'ü, ordu dışındaki alanların basit olmasını ama ordunun detaylı olmasını istiyorsan HoI4'ü tavsiye ederim.
[+] 1 üye Attila the Hun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#5
Hoi4'ü bilmem ama Eu4 sığ oyun.
Ara
Cevapla
#6
Oyunların ikisinin de kendi açısından kolaylıkları var. Şahsen eu4'ün daha uzun süren bir tecrübe sunduğunu düşünüyorum ve incelikleri daha az olduğundan alışması kolay olacaktır. Fakat yine de en önemlisi geçtiği dönem ilgini çekeni oynaman.
Ara
Cevapla
 
Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretçiStrategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.