Anno 1800 - Kapalı Beta - Değerlendirmeleriniz
announion.png

Anno 1800 31 Ocak ila 4 Şubat tarihleri arasında kapalı beta etkinliği düzenliyor.

Kapalı betaya dair elimizdeki bilgiler şu şekilde:
  • Teknik betada olduğu gibi oyunun kapalı betada erişilen hali nihai tasarımı temsil etmiyor, bazı şeyler değişebilir/kırılabilir/çökebilir.
  • NDA kısıtlaması yok, kapalı betadan ekran görüntüsü paylaşabilir, yayın yapabilirsiniz.
  • Kapalı betada oyunun senaryo modu bulunmayacak ve ana oyun modunda 3. kademe nüfustan yukarıya çıkılamayacak.
  • Multiplayer oynanabilecek.
Anno betalarına bu zamana kadar başvurmadıysanız yapmanız gereken yegane şey Anno Union'a uplay hesabınızla giriş yapmak 

Kapalı Beta sistem gereksinimleri şu şekilde:
Minimum:
  • İşlemci: Intel i5 3470 veya AMD FX 6350.
  • RAM: 8 GB
  • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce 670 GTX veya AMD Radeon R9 285
  • İşletim Sistemi: Microsoft Windows 7, 8.1 veya 10.
  • Alan: 60 GB
Önerilen:
  • İşlemci: Intel i5 4690k veya AMD Ryzen 5 1400
  • RAM: 8 GB
  • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce 970 GTX veya AMD Radeon RX 480
  • İşletim Sistemi: Microsoft Windows 7, 8.1 veya 10.
  • Alan: 60 GB
Bu sistem gereksinimlerinin oyunun nihai sürümünün sistem gereksinimlerini yansıtmadığını not edelim.
Elimde 2 kapalı beta davetiyesi var, oyunu belirtilen periyot içerisinde deneyebilecek 2 kişiye davet atabilirim.
(28-01-2019, 23:41)Duman : Elimde 2 kapalı beta davetiyesi var, oyunu belirtilen periyot içerisinde deneyebilecek 2 kişiye davet atabilirim.

Alabilirim
Ara
Bende de 3 davet hakkı var, isteyene verebilirim.
hby6qc.gif
Ara
Anno oyunlarıyla hiç tecrübem yok ama denemek için key alan arkadaşlar forumda görüntü ve deneyimlerini paylaşırlarsa çok iyi olur.
WhaW8Am.gif
Ara
Youtube'a oynanış videosu koymak yasak değilse, kanala koyup buraya yükleyebilirim.
Ara
(29-01-2019, 00:12)perverende : Youtube'a oynanış videosu koymak yasak değilse, kanala koyup buraya yükleyebilirim.

Canlı yayın yapmak, video çekmek veya inceleme yazmak yasak değil. Bunu geliştiriciler erteleme haberinde yazmıştı.
Ara
Beta keylerinden birini alabilirim.
Sic Parvis Magna
Ara
Ben de alabilirim keylerden birini.
Ara
İlk isteyen 2 kişi @perverende ile @altnkurt bana Uplay'den arkadaşlık isteği göndersin, ID st_duman.
Beta keyi vermek isteyen olursa alabilirim.
Ara
Birisi davetiye gönderdiyse ve mail almadıysanız https://betasignup.ubisoft.com/anno1800cb/FriendList/ sitesine girip Uplay hesabınıza giriş yapın. "Congratulations, registration successful" yazarsa Uplay'den indirebilirsiniz. Oyunu göremiyorsanız Uplay'i tekrar başlatın.
Ara
Fazla davetiye varsa alabilirim. Fiyati abzurd olmazsa oyunu bile almayi dusunuyorum
Ara
Hatırlatmakta fayda var. Beta ayın 4'üne kadar devam edecek yalnızca.
Sic Parvis Magna
Ara
Şu an beta açık durumda, girdim oynuyorum. Mesajı düzenlerim yeri geldikçe.

i7 6700hq 2.6 ghz işlemci
16gb ram
geforce gtx 960m
1920x1080 çözünürlükte

low ayarlarda 25 fps
mediumda 15 fps
high 7 fps alıyorum.
Ara
Eyvah eyvah. Neyse 720p denicem demek ki ben.
Sic Parvis Magna
Ara
1366x768 çözünürlük ve 950m ile oyunun başlangıcında en düşük ayarlarda 80-90 fps alıyorum.
[+] 1 üye Ragnvaldr nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Eve gidince direk deniycem. İlk izlenimleriniz nedir?
Ara
Bulamiyorum beta oyunu listede, kayit falan yaptim. bi kac kere baslattim uplayi
Ara
İlk ilk ilk izlenimlerim ;oyun anno 1404 havasını yakalamış. Grafikler orta seviyesinde bile tatmin edici. Temel mantık aynı kısıtlı alanda düzgün yerleşim üzerine. Yeni mekanikler oyuna derinlik katmış. Mesela anno 1404'te nüfus sınıflarının sadece ihtiyaçlarını karşılıyorduk ve her sınıfın kendine has binaları vardı sadece, bu oyunda işletmelerde çalışanlar da sınıflara ayrılmış durumda. Çiftçiler çiftliklerde çalışırken, çiftçileri işçiye yükselttiğinizde o işçilerin çalışabildiği madenler falan açılıyor. Çiftçiler madenlerde çalışmıyor. Nüfus planlaması yapmak gerekecek anladığım kadarıyla.
Kamu binalarının etki alanları daire olarak belirtilmemiş, cities skylines gibi yollar üzerinde hangi bölgeye kadar etkin olduğu gösteriliyor.
Çok hoşuma giden bir mekanik ise oyunda gazete var. O anki durumunuza göre gazetede 3 tane haber oluyor. Bende iş imkanları, iş şartları ve hazinenin durumu vardı. İlk iki haber olumlu bonuslar verirken oyun başından beri hazineyi bir türlü artıya geçiremediğim için hazine haberi olumsuz etki veriyordu. Oyundaki influence puanımı kullanarak gazeteden bu haberi kaldırttım ve yerine onedio'daki bu soruları yalnızca dahiler çözebilir gibi aptal bir anket haberi koydular :)
[+] 1 üye perverende nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.