Anormal fransız morali
İngiltere oynuyorum ingiltereye büyük britanya yaptım ispanya ve portekizi sömürgede yerin dibine soktum ama fransadan çok korkuyorum teknoloji ve disiplinde üstünlüğüm var ama fransızların anormal bir morali var benimki 5.36 iken fransızın 7.11 e bile çıktığını gördüm etkilere baktığımda ordu talimi elan gibi moral artıları var bir tane daha vardı onun advisor olduğunu düşünüyorum onunla beraber 7.11 o yokken genelde 6.41 gibi morali var. Bunun sebebi nedir fransayı moralde nasıl yakalarım?
Ara
defensive idea ordu morali arttıran advisor ve eventlerle artar

bide bazı poliçeler var
Ara
(28-10-2020, 16:06)baywatch06 : defensive idea ordu morali arttıran advisor ve eventlerle artar

bide bazı poliçeler var
teşekkürler 7.ideam defensive olacaktır  ve fransız defensive idea çıkmasın diye dua edeceğim
[+] 1 üye elpatronya nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
bence fransa almıştır çoktan

hatta quantitide almılştır
Ara
(28-10-2020, 16:14)baywatch06 : bence fransa almıştır çoktan

ha pardon fransız defensive almış quantiti almamış

7.idea defensive alıcam inşallah yakalarım moralde çok güçlü öyle adam benim orduları asker fazlalığıyla yakalarsa stack wipe  atar.
Ara
Aslında tarih yeterince ilerlediyse moralde önde olması pek bir fark yaratmaz. Disiplin çok daha önemli bir faktör oluyor ilerledikçe.
WhaW8Am.gif
[+] 1 üye PCOyun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(28-10-2020, 18:01)PCOyun : Aslında tarih yeterince ilerlediyse moralde önde olması pek bir fark yaratmaz. Disiplin çok daha önemli bir faktör oluyor ilerledi
çok teşekkürler disiplinde fark taktım zaten

bu arada senin allahına kurban moral 8.16 oldu fransa arkamdan mal gibi bakıyor hfhnfdjhgjk tabi moral veren advisorla beraber
Ara
Bu arada moral of armies late game için o kadarda önemli değil Savaşlardaki late game için önemli olan statlar Disipline, combat with, Ve en önemlisi her çağda ve her zaman etkili olan military tactics bu yüksek olursa karşı tarafın morali 2 kat fazla olsun gene yenebiliyorsunuz.
Fransayıda oyun başı halletmek işini kolaylaştırabilirmiş ingiltere oyunun için.
Ara
(29-10-2020, 09:27)Emre : Bu arada moral of armies late game için o kadarda önemli değil Savaşlardaki late game için önemli olan statlar Disipline, combat with, Ve en önemlisi her çağda ve her zaman etkili olan military tactics bu yüksek olursa karşı tarafın morali 2 kat fazla olsun gene yenebiliyorsunuz.
Fransayıda oyun başı halletmek işini kolaylaştırabilirmiş ingiltere oyunun için.
daha çok iskandinav focus oynadım ve diğer kolonicilerle uğraştığım için fransa iyi kaldı
Ara
(29-10-2020, 12:15)elpatronya :
(29-10-2020, 09:27)Emre : Bu arada moral of armies late game için o kadarda önemli değil Savaşlardaki late game için önemli olan statlar Disipline, combat with, Ve en önemlisi her çağda ve her zaman etkili olan military tactics bu yüksek olursa karşı tarafın morali 2 kat fazla olsun gene yenebiliyorsunuz.
daha çok iskandinav focus oynadım ve diğer kolonicilerle uğraştığım için fransa iyi kaldı
Fethetmekten bahsetmiyorum.Personal union almaktan bahsediyorum. Zor değil surrender of maine eventiyle
Ara
forcelimite ve ekonomin kaldırıyorsa aradaki farkı asker sayını arttırarak kapatabilirsin yahut kolonici ideaların varsa onların yerine askeri idealar alabilirsin
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.