AoE3 Ekran Ayarları Hatası
#1
Merhabalar, konuyu nereye açacağımı bilemediğim için buraya açtım. Umarım yanlış yere açmamışımdır. Bugün AoE3'i kurdum lakin ekranda sıkıntı yaşıyorum. Ekran otomatik 800x600 diye kayıtlı. Değiştirip 1024x768 almama rağmen tekrar eski haline 800x600'e dönüyor. Çözümünü bilen varsa memnun kalırım.
Ara
Cevapla
#2
İki farklı çözüm önerisi gördüm. Birincisi özelliklerden yüksek dpi ölçeklendirmeyi kapatmak. Diğeri de oyun içinde alt+enter yaparak pencere moduna geçtikten sonra çözünürlüğü ayarlayıp tekrar alt+enterla tam ekrana dönmek. Dene bakalım. Çalışmazsa başka bişey düşünürüz. Çalışırsa da hangisinden oldu yazarsan sevinirim.
Shams Jorjani'nin de dediği gibi "fikirler ucuzdur", %100 haklı, iyi fikirler her zaman işin en kolay kısmı. Herkeste var.
Ara
Cevapla
#3
(28-06-2020, 11:07)altnkurt : İki farklı çözüm önerisi gördüm. Birincisi özelliklerden yüksek dpi ölçeklendirmeyi kapatmak. Diğeri de oyun içinde alt+enter yaparak pencere moduna geçtikten sonra çözünürlüğü ayarlayıp tekrar alt+enterla tam ekrana dönmek. Dene bakalım. Çalışmazsa başka bişey düşünürüz. Çalışırsa da hangisinden oldu yazarsan sevinirim.

Kurcalarken kendi kendime buldum :D Ekran boyutunun üstündeki Windowed Mode butonunu işaretleyerek düzelttim. Gene de yardım etmek istediğin için teşekkür ederim :)

not: Konu kilitlenebilir.
Ara
Cevapla
#4
Alt+enter yöntemi zaten windowed mode. Bulduğuna göre sıkıntı yok.
Shams Jorjani'nin de dediği gibi "fikirler ucuzdur", %100 haklı, iyi fikirler her zaman işin en kolay kısmı. Herkeste var.
Ara
Cevapla
#5
(28-06-2020, 11:23)altnkurt : Alt+enter yöntemi zaten windowed mode. Bulduğuna göre sıkıntı yok.

Teşekkür ederim :)
Ara
Cevapla
 




Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi



Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.