ARENA - Komutanlar Rehberi
#1

TOTAL WAR: ARENA
Komutanlar Rehberi
Bu rehberde farklı komutanların öne çıkan özelliklerini ve oynanış felsefelerini inceliyoruz.

Germanicus.pngGermanicus
Odakları:
- Saldırı
- Piyade birlikleri

Eğer agresif bir oynanış tercih ediyorsanız bu Roma generali başlangıç için ideal. Germanicus'un yetenekleri ofansif ve defansif stratejiler arasında güzel bir dengede, özellikle yakın dövüşlerde çok etkili.


Caesar.pngJül Sezar
Odakları:
- Destek
- Menzilli birlikler

Sezar'ın özellikleri hem dost birimleri güçlendirebilir hem de onun alanına girme gafletine kapılmış düşman birimleri zayıflatabilir. Hem menzilli hem de yakın dövüşte bonuslara sahip olması çok yönlü kullanılabilmesini sağlar.


Scipio.pngScipio Africanus
Odakları:
- Şok Saldırıları
- Atlı birlikler

Scipio her yönde güçlü bir komutan ancak özellikle süvari ve piyadelerde bir başka. Scipio hızlı ve etkili saldırılar yapılmasını destekliyor, menzilli birimlere karşı çok avantajlı. Aynı zamanda düşmanın yan cephelerine yapılan saldırılarda çok üstün.


Sulla_onZI21Q.pngSulla
Odakları:
- Destek
- Piyade birlikleri

Acımasız bir askeri zekaya sahip Sulla ön cepheyi tutmada çok başarılı, sahip olduğu özelliklerle defansif ve destek anlamında oyunda önemli roller üstlenebilir.


Leonidas.pngLeonidas
Odakları:
- Savunma
- Piyade birlikleri (mızrak ve kalkan)

Savunma ağırlıklı oynayanlar için ideal bir komutan olan Leonidas'ın tüm özellikleri agresif komutanları dengeleyecek yapıda. Leonidas aynı zamanda menzilli birimlere karşı güçlü bir savunmaya sahip.


Miltiades.pngMiltiades
Odakları:
- Saldırı
- Piyade birlikleri

Agresif felsefede Yunan komutanı olan Miltiades güçlü taarruzlarda usta, sahip olduğu elit mızraklı birimlerle süvarilere karşı ise çok güçlü.


Alexander_j90rnUI.pngBüyük İskender
Odakları:
- Saldırı
- Atlı birlikler

İskender hem Yunan atlı birimlerinden hem de piyadelerinden en iyi bir şekilde yararlanabilir. Sahip olduğu yeteneklerle atlılarına güçlü bir taarruz yaptırıp bunun arkasını güçlü bir piyade saldırısıyla getirebilir.


Cynane_7cmrwwe.pngCynane
Odakları:
- Atak
- Menzilli birimler

Cynane'nin yetenekleri hareket hızıyla doldurma hızını birleştirerek oku birimler için mükemmel bir uyum sunar. Düşmanınızı işaretleyerek görüş alanınızın dışına çıksa bile onu takip edebilirsiniz.

Cynane'nin yeteneklerini incelemek için tıklayın.

Arminius.pngArminius
Odakları:
- Saldırı & Keşif
- Atlı birlikler

Pusu ve manevra odaklı bir komutan olan Arminius diğer saldırı komutanlarından daha komplike özelliklere sahip. Komutasındaki birlikler özellikle orman arazilerinde çok etkili.


Vercingetorix.pngVercingetorix
Odakları:
- Saldırı
- Piyade birlikleri

Vercingetorix muharebe alanına kaos yayar, kelimenin tam anlamıyla elini değdirdiği şeyi ateşe verebilir. Bu korku salan barbar komutanın tüm birimleri ölene kadar savaşır.


Boudica.pngBoudica
Odakları:
- Saldırı
- Savaş köpekleri

Oyunda Iceni'nin savaş gruplarından daha zekice taktikler uygulayan ve formasyonlar izleyen gruplar göremezsiniz. Bu askerler kraliçeleri için her şeyi yapmaya hazır.


Hannibal_35yQcTa.pngHannibal
Odakları:
- Saldırı
- Piyade ve Filler

Hannibal hızlı saldırılara ve fillere odaklanıyor. Hannibal'in özellikleri askerlerinin daha zorlu arazi koşullarında efektif olmalarını sağlıyor.


Hasdurbal_IWnqFrN.pngHasdrubal
Odakları:
- Destek
- Atlı birlikler

Hannibal'in kardeşi olan Hasdrubal savaş alanında hızlıca hareket ederek dostlarına destek olup düşmanı rüşvetle kandırabilir.

[+] 3 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Cevapla
#2
Güzel bir rehber olmuş. Eline sağlık.
Ara
Cevapla
#3
özellikle yeni başlayanlara fikir verecek, yararlı bir rehber olmuş. teşekkürler
Ara
Cevapla
#4
Eline sağlık. Güzel başlangıç rehberi olmuş.
Ara
Cevapla
 
Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretçiStrategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.