ARENA - Süvari Rehberi
#1

TOTAL WAR: ARENA
Süvari Rehberi
Sahip noldukları hız ve görüş alanı bonuslarıyla hafif zırhlı süvariler menzilli birimlere karşı çok etkili. Süvariler düşman hatlarının arkasına sızıp düşman birimlerine ve mancınıklarına sürpriz saldırılar yapabilir.

Orta zırhlı süvariler düşmanın zayıf noktalarından faydalanır, düşman formasyonunda açıkta kalan korumasız kanat bölgelerine yaptıkları taarruzlar çok etkilidir. Çok hızlı hareket eden bu birimler ordunuzun kanatlarını kapatmada da oldukça etkilidir.Yakın dövüşte oldukça yetenekli olan bu süvari birlikleri düşman hattını deşmek için birebir. Yaya birimlerle birlikte kullanılabilir veya piyade saldırısından yorulmuş birimlere bitirici darbeyi vurabilirler.

Companion Cavalry (Yunan)
Bu süvari birimleri ağır zırhlı elit süvari birimleridir, askerler Boeotia başlıkları ve uzun mızraklara sahiptirler, düşmana dikine saldırarak önemli hasarlar verebilirler. Savaş esnasında Companion Cavalry çekilip aynı bölgeye tekrar saldırabilir, kalkanlarının olmaması hızlarını arttırmakla beraber, menzilli birimlere karşı zayıf olmalarıyla sonuçlanır.

Legionary Cavalry (Roma)
Legionary Cavalry birimleri 120 çok iyi donanımlı atlıya sahiptir, bu askerler piyadeleri desteklemekte çok iyi olduğu gibi, ordunuzun kanatlarını kapatmakta da oldukça etkilidir. Düşman atlılarıyla eşit şartlarda karşılaşabilirler, bu birimin ana silahı sahip oldukları uzunlamasına hasta denilen kılıçlardır. Sahip oldukları tahtadan kalkanlar ortalarında metal bi daireye sahiptir.

Noble Horse (Barbar)
Bu elit süvari birimleri Galya ve Cermen topraklarının en iyi at sürücülerinden oluşur, hem kanatları kapatmada hem de düşman saldırılarını karşılamada çok etkilidir. Bu atlılar etraflarındaki dost birimlerin gücünü arttırabilir, Roma süvarileriyle eş bir güce sahip olan bu atlılar düşman kanatlarına ölümcül hasarlar verebilirler. Düşman formasyonu kırıldıktan sonra Noble Horse birimleri yakın dövüşe girişebilir.
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Cevapla
#2
Atlılar yakın dövüşte kısıtlı güce sahip ama hızlılar ve vur-kaç yapıldığında iyi işler çıkarabilirler. Oynamadım ama gördüğüm kadarıyla Yunan şok süvarileri hücumlarıyla çok sağlam zararlar verebiliyor.
Ara
Cevapla
#3
Süvariler, genellikle katapult ve okçuların anti birimi olarak oyunda yer alıyor. Ormanların içinden veya uzun yollardan dolanarak düşmanın arkasına sarkma işini başarıyla yapabiliyor. Bu sebeple atlı birim aldıysanız görevlerinizi iyi bilmeniz ve yapmanız gerekli. Bu oyun tamamen bir takım oyunu. Eğer siz atlarla düşmana cepheden saldırıp atlılarınızı yok ederseniz takım olarak büyük bir avantaj kaybetmiş olacaksınız.

Ayrıca hoplitler ve kılıçlı piyadeler savaşırken arkasından atlılar ile charge yapabilirseniz o birimleri yok edecek derecede hasar vermiş olursunuz. En önemli bilinmesi gerekenler bunlar.
Ara
Cevapla
 
Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretçiStrategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.