"ARTHAS" Başlangıç Rehberi
#1
Cbs5iu.jpg
Arthas, the Lich King

Lordaeron prensi iken Lich Krala dönüşen ve ülkesine yıkım getiren Arthas, Heroes of the Storm evrenine Warcraft dan katılıyor. Warrior sınıfından olan bu kahraman orta zorluk seviyesinde bir oynanışa sahip grubun önünde duran Tankımız konumunda.

Arthas' ın artıları: 
-Fiziksel hasara karşı dayanıklı olup kendine can basma ve mana geri kazanma kabiliyeti bulunmakta.
-Çevresindeki düşmanları yavaşlatma özellikleri ile dostlarına avantaj sağlıyor.

Arthas' ın eksileri: 
-Düşmana adam akıllı zarar verebilmesi için çok yakına sokulmalı. Uçmalı zıplamalı vs. hareketi olmadığından çoğu zaman pasif kalabilmekte ve menzilli düşmanlara kolay hedef olabilmekte.

Gelelim Arthas' ın temel kabiliyetlerine;

Death Coil: Arthas' ın menzilli bu saldırısı hedef seçilerek 9 saniyede bir 50 mana ile yapılabilmekte. Düşmana atıldığında hasar veren bu vuruşu Arthas kendisine atarak can kazanabilmektedir. Çevrede healer olmadığı yada acil durumlarda can yükseltmek için oldukça faydalı. 

Howling Blast: Kısa mesafe bir zemine buz atışı yaparak oradan geçmekten olan düşmanlara hem hasar verir hemde belli bir süre yere saplanıp kalmalarını sağlar. Kaçmakta olan düşmanları yakalamakta etkilidir. 10 saniyede bir 60 mana ile kullanılır.

Frozen Tempest: Kullanıldığında Arthas' ın çevresinde buzdan bir alan oluşur bu alan hem düşük miktarda hasar verir hemde düşmanların hızını ciddi oranda düşürür. Bu kabiliyet açık olduğu sürece manayı düşürür, mana olduğu sürece sürekli açık kalabilir. Kalabalık bir ortamda bu özelliğin kullanılması çevredeki tüm düşmanların yavaşlamasını sağlayacağından büyük avantaj sağlar.

Frostmourne Hungers: Pasif özellik statüsünde bulunan fakat 10 saniyede bir aktif olarak kullanılan bir özelliktir. Yüksek hasar sağlayan ve Arthas' a mana getirisi olan bir vuruş çeşididir.

Gelelim Heroic kabiliyetlere;

Army of the Dead: Arthas bu büyüsüyle istediği yere bir ölü ordusu çağırır bu ölüler düşmana hasar verirken Arthas bunlardan istediğini yok ederek kendisine can basabilir. Çabuk ölmek istemeyen ve kalabalıkların arasına girmeyi seven oyuncular için kullanışlı ama ölülerin verdiği hasardan pek bişey beklememek gerekir. 80 mana ile 80 saniyede bir kullanılır.

Summon Sindragosa: Arthas istediği bir yöne doğru buz ejderhası olan Sindragosayı salar. Bu ejderha buz üfleyerek geçer. Geçtiği yerde düşmana hasar verir ve düşmanı yere sabitler. Düşmana ait tüm binalarda donarak işlevsiz hale gelir. 100 saniyede bir 100 mana karşılığı kullanılabilir.

Warcraftın bu efsane ve başrol karakterini oynamak keyifli denebilir.
[+] 1 üye irfandurmus nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
 
Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretçiStrategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.