Asus laptop hangisi daha iyi?
merhaba sevgili dostlar . sürem çok kısıtlı bu model (asus tuf gaming fx505) ve asus rog strix g531gt bu model arasında kaldım.

rog serisindeki pcnin işlemcisi daha iyi
tuf da ise amd işlemci var ikisi arasında büyük fark yaratırmı . ve tufta kamera var ama rogda yok .ekran kartları aynı hangisini almalıyım
tuf ssd 512 rog 216
Herkes yorumlarını katarsa sevinirim yarına sipariş etmem lazım
genelde oyun ve programlama için kullanacağım fazla taşıyorum pcyi
Ara
Model konusunda daha açıklayıcı olursanız daha rahat yardım edilebilir:

unknown.png

En ideali iki modelin de linkini vermek.
Ara
(23-03-2020, 01:38)Voidian : Model konusunda daha açıklayıcı olursanız daha rahat yardım edilebilir:

unknown.png

En ideali iki modelin de linkini vermek.
https://www.trendyol.com/asus/rog-strix-g531gt-bq067-i5-9300h-8gb-ram-512gb-ssd-4gb-gtx1650-15-6--fhd-p-35786248?
https://www.hepsiburada.com/asus-tuf-gam...gJlLvD_BwE
Ara
i5 9300h hem tek çekirdek performansında ryzen 5 3550h'tan yaklaşık %12 daha hızlı gözüküyor. Çoklu çekirdekte yine 9300h daha iyi fakat burada fark %5lere kadar düşüyor. Linkler doğruysa ikisindeki SSD de 512GB. Kamera ya lazımdır ya değildir, o konuda bir yorum yapamayacağım. PCde bugüne kadar webcam gerektiren bir iş yapmadım. Aradaki 1130₺ farka değer mi diyorsan sadece bu saydıklarım asla değmez ama kasaları farklıdır birinin soğutması daha iyidir vs. onu bilemem, bakmadım.
[+] 1 üye Voidian nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(23-03-2020, 02:03)Voidian : i5 9300h hem tek çekirdek performansında ryzen 5 3550h'tan yaklaşık %12 daha hızlı gözüküyor. Çoklu çekirdekte yine 9300h daha iyi fakat burada fark %5lere kadar düşüyor. Linkler doğruysa ikisindeki SSD de 512GB. Kamera ya lazımdır ya değildir, o konuda bir yorum yapamayacağım. PCde bugüne kadar webcam gerektiren bir iş yapmadım. Aradaki 1130₺ farka değer mi diyorsan sadece bu saydıklarım asla değmez ama kasaları farklıdır birinin soğutması daha iyidir vs. onu bilemem, bakmadım.
yorumunuz için teşekkürler
Ara
Voidian'ın da dediği gibi ucuz olan Ryzen'li makineyi almak daha iyi olur, o fiyat farkına kesinlikle değmez. Ancak Asus Laptopların menteşe sorunu vardı, hala devam ediyor mu bilmiyorum. Eğer ediyorsa başka markalara da bakmak isteyebilirsiniz belki.
Ara
AMD Ryzen işlemcisi olan laptopun aynısını yurtta oda arkadaşım aldı. Gözleyebildiğim kadarıyla gayet memnun. Ben PUBG hiç oynamasam ve bir bilgisayarın gücünü ölçmek için kullananlara uyuz olsam da arkadaşım laptopta sadece PUBG ve LoL oynadığı için şimdi onlar üzerinden örnek vereceğim, hiçbir FPS drop olmadan ve hatta nasıl olduğunu anlamadığım bir şekilde ısınmadan 1080p 60fps oynuyor iki oyunu da. Intel işlemcili laptop ile muhtemelen %3-5 gibi daha çok performans alırsın ama aradaki fiyat farkına değmez bence. Ben olsam AMD olanı alırdım. Yine de para senin karar senin.
76561198034761601.png
Ara
Arkadaşlar 5.500 tlye asus rog aldım
[+] 1 üye MTtS nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Hayırlı olsun kardeş.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.