Başyapıtlar nasıl takas edilir?
Elimizde bulunan başyapıtları takas kısmı var.Ben bu menüyü kullanamıyorum.Takas dediği yere geliyorum farklı yada aynı uygarluk diyor yapıyorum.Oldumu olmadımı anlayamıyorum.Birileri benle ben bilmeden takas yapıyor olabilir bundan bile haberim olmuyor.Oyunu çok sevdim fakat anlatan yada yol gösteren olsa ilerleme kaydedeceğim.ekran görüntülü şekilde başyapıtlar konusunu öğretirmisiniz.
Ara
Öncelikle sen takas etmedikçe başyapıtlarını kaybetmezsin o konuda sıkıntın olmasın. Başyapıtların üstüne geldiğin zaman hangi uygarlığa ve hangi çağa ait oldukları belli olur. Bazı wonderlar da bunları düzgün olarak bir araya getirdiğiniz vakit ekstra turizm bonusu verir. Hatırladığım kadarı ile wonderın yanında bir +0 işareti bulunur düzgün yapamadıysan. Yapabildiğin zaman ise +4 bonus veriyorsa +4 yazar.
Ara
OoGZ2z.jpg

Ordan alıp oraya koymama rağmen halen bir sey anlamadım.Bir çokta takas var fakat olmuyor anlamakta zorlanıyorum.Bir video yapsanız bunun için rehberlere?
Ara
Eserleri yerleştirdiğin yerin sağ tarafındaki artılı bölüme farenin imlecini getirdiğinde bonusunu alabilmen için hangi yapıtlara sahip olduğunu belirten bir açıklama gelecek.

Mesela en üstteki Oxford için konuşacak olursam farklı medeniyet ve farklı çağlara ait iki yazı eseri istiyor. Örneğin birisi orta çağ senin medeniyetin olsun, diğeri de uyduruyorum Japonya'ya ait yeni çağ eseri olsun. Bu iki eseri oraya yerleştirdiğinde bonusu alırsın.
Ara
Menfaati ne oluyor örneğin 4 bonus yazsa nedir anlami. Bi kerelik. 4 puan mi. Yoksa sürekli bir seye mi ekleniyor?
Ara
hayır menfaati şu. +4 puan gelmesi fazladan +4 puan turizm elde etmeni sağlar ve bu her tur için geçerlidir. kültür galibiyeti için gerekli olan şey eserlerden fazlaca turizm elde etmektir. öyle ki bu turizm bonuslarla katlanacak ve diğer devletlerin kültürlerini bastıracaktır. örneğin bir devleti kültür olarak etkilemek istiyorsun. devletin tur başı kültür getirisi atıyorum 300 olsun. sen bu devleti etkilemen için tur başı 300 den yüksek bir turizm elde etmen gerek.yukarıdaki resimde kültürel zafer yazan yere tıklar isen turizminin diğer devletleri ne kadar etkileyebildiğini göreceksin. bu turizm miktarıyla kültür zaferi elde etmen zor. en az 600-700 lü bir rakama ulaşman gerek.bu rakama ulaşmak için de turgayın dediği kısımdan eser takası yoluyla ve eseri oluştururken bonusları dikkate alarak eser oluşturmalı bonus değerleri elde etmelisin.
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
Sevgili jax, 
Sonunda ogrendim tabiki:) halen prens modda kazansamda cogunlukla kultur zaferi elde ediyorum  Ayrica kültürümun baskin. Ciktigini aralarda gelen konusmalarindan anlıyorum. Rakipler. Diyorki. "senin kültürün o kadar halkimi etkilediki buyuk lider, yakinda kot pantolonları giyip. Senin pop. Müziğini dinleyeceğiz   ". Surekli bu konusmayi yapmaya basladilarsa fark acmis oluyorum  Tesekkur ederim. Oyun öğrenince harika ?
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.