batilasma sorunu
viyanayi ele gecirmeme karsin batililasmiyorum ...  

http://hizliresim.com/XLAaRj
Ara
Bölgedeki separatism seviyesinin sıfır olması gerekiyor, mouse'u bölgenin isyan riskinin belirtildiği yerin üstüne getirerek separatism 'in ne zaman sıfırlanacağına bakabilirsin.
tamam gordum +14 ayrilikci var oldugu yaziyor . yaklasik olarak kac ay veya sene surer ayrilikcilarin yok olmasi

veya en kisa zamanda azaltmak icin e yapmliyiz
Ara
Hızlandırmanın yolu yok bildiğim kadarıyla, belli ülkelerde (göçebelerde vardı sanırım) separatism'i azaltan idealar var diye hatırlıyorum ancak senin için geçerli bir durum değil. Tek yapman gereken şey beklemek.
Humanism
Ara
Kendi dinine çevirerek ve Humanism ideası ile alarak azaltman mümkün, başka 1-2 küçük yolları daha vardır elbet ama aklıma bunlar geldi.
G0kMNN.png
Ara
10 sene beklememek için idea alınmaz bence. Genel olarak separatismden şikayetçiysen bölgede alınabilir.
İsyanı çıkarıp bastırırsan 0.0 ile rahatlarsın, autonomy yükselttiysende ek önlem orduyu götür orda yatır.
Ara
Unrest ile separatism aynı şey değil.
O unrest seperatism'den geliyor işte.
G0kMNN.png
[+] 1 üye GaulTurk nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
İsyanı bastırınca unrest gitmiyor muydu(separizm gitmiyordu galiba) benim hatam :P
Ara
İsyan bastırılınca seperatism 0 olur.
G0kMNN.png
Ara
(12-02-2016, 16:15)GaulTurk : İsyan bastırılınca seperatism 0 olur.

Seperatism 0'lanan bir şey değil diye hatırlıyorum. Recent Uprising'te -100 Unrest gelir ama o gittiğinde yine seperatist ler çıkacaktır.
Ara
Sonsuza dek olmuyor tabi, 5 sene sonra yine ayrılıkçılar huzursuzlaşmaya başlayacaktır. Ama ayrılıkçılar ordu olarak fırladıktan sonra ve hepsi kesildikten sonra ayrılıkçılığın hala devam etmesi söz konusu değil. Belirli bir süre geçmesi gerekiyor.
G0kMNN.png
Ara
(12-02-2016, 16:15)GaulTurk : İsyan bastırılınca seperatism 0 olur.

Emin misin?
Şimdi denedim. Çıkan seperatistleri kestikten sonra Seperatism seviyesi aynı kalıyor. Yok olmuyor. Senin bahsettiğin Recent Uprising'se evet belli bir süre hiç rebel çıkmıyor.
Ara
O zaman buraya dönüyoruz :

(12-02-2016, 15:43)Duman : Unrest ile separatism aynı şey değil.
İmkansız, batılılaşmamı otonomi azaltıp isyancıların fırlamasını sağlayıp kestikten sonra sıfırlanan seperatism ile gerçekleştirmiştim.

(Oynamayalı uzun süre oldu 1.13)
G0kMNN.png
Ara
Ayrılıkçı isyan bastırınca azalmıyordu diye hatırlıyorum. En azından 1.14 te denemiştim olmamıştı.
Ara
Separatism kalır ama humanism alırsan düşer. Ki zaten humanism iyidir al almadıysan hala.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.