Belediye Başkanı atama
#1
Bu oyunda nasıl devletimden bi toprağa benden başka birini geçiricem.Bi yapayım dedim koskoca devletten bissürü beylik çıktı. Ben beyliğe ayırmışım da :D. Toprak yönetemiyor bizim sultan 6 sınırı var.Bende de 9 tane vardı.Nasıl (topraklar devletimde kalacak şekilde) birini o ile atayacağım ?
Ara
Cevapla
#2
Türkçe çeviri kullanıyorsun sanırım çünkü dediğini anlamakta zorlandım. Tahmin ediyorum belediye başkanı ile kontluğu kastediyorsun. Eğer öyleyse bu kişilere düklük seviyesinde toprak vermek için önce düklüğü para verip yaratmalısın. sonra toprağı olan adama o düklüğü vermen gerek.
76561198075468823.png

Ara
Cevapla
#3
(03-04-2019, 23:24)Lothebork : Türkçe çeviri kullanıyorsun sanırım çünkü dediğini anlamakta zorlandım. Tahmin ediyorum belediye başkanı ile kontluğu kastediyorsun. Eğer öyleyse bu kişilere düklük seviyesinde toprak vermek için önce düklüğü para verip yaratmalısın. sonra toprağı olan adama o düklüğü vermen gerek.

Belediye başkanlığı derken toprak yönetimi.Yamada öyle yazmıyor ben öylesine dedim :D. Bu arada ülke osmanlı ve düklük osmanlıda işe yarıyor mu ? Veya düklüğe nasıl geçerim.Seni de yormak istemiyorum ama kb
Ara
Cevapla
#4
5 seviye ünvan var oyunda. Bir şehre tıkladığında o şehirdeki küçük kilise, şehir ve kaleler baronluk seviyesinde oluyor. Baron vasallarının üstünde şehirdeki büyük kalenin sahibi de oranın kontu seviyesindeki kişi oluyor. 4-5 şehir birleşip düklük oluşturuyor. Birkaç düklük birleşip krallık oluyor. Krallıklarda birleşerek imparatorluk oluyor.

Osmanlı'da düklüğün adı beylerbeylik diye geçiyor, Osmanlı'nın kendisi Sultanlık (Avrupa'ya göre kralın karşılı). Oyunun sağ altında küçük haritanın üstünde 3 tane taç işareti göreceksin bunlar harita modları. Bunlar sana nerenin hangi düklüğe krallığa ait olduğunu gösterecektir. Osmanlı ile başladığında kendine tıklarsan orada bir sürü küçük toprakların sahipliğini gösteren ünvanlar var orada hangi düklüklere sahip olduğunu görürsün. 2'den fazla düklük tutmamak gerek vasallar ile ilişkin azalır. Önce birisine istemediğin düklükten toprak verip daha sonra o kişi düklüğü verebilirsin. Tek bir kişiye o düklüğün tüm topraklarını vermek tehlikeli isyan eder o yüzden tek şehirli birine düklük ver.
76561198075468823.png

[+] 1 üye Lothebork nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#5
(04-04-2019, 07:44)Lothebork : 5 seviye ünvan var oyunda. Bir şehre tıkladığında o şehirdeki küçük kilise, şehir ve kaleler baronluk seviyesinde oluyor. Baron vasallarının üstünde şehirdeki büyük kalenin sahibi de oranın kontu seviyesindeki kişi oluyor. 4-5 şehir birleşip düklük oluşturuyor. Birkaç düklük birleşip krallık oluyor. Krallıklarda birleşerek imparatorluk oluyor.

Osmanlı'da düklüğün adı beylerbeylik diye geçiyor, Osmanlı'nın kendisi Sultanlık (Avrupa'ya göre kralın karşılı). Oyunun sağ altında küçük haritanın üstünde 3 tane taç işareti göreceksin bunlar harita modları. Bunlar sana nerenin hangi düklüğe krallığa ait olduğunu gösterecektir. Osmanlı ile başladığında kendine tıklarsan orada bir sürü küçük toprakların sahipliğini gösteren ünvanlar var orada hangi düklüklere sahip olduğunu görürsün. 2'den fazla düklük tutmamak gerek vasallar ile ilişkin azalır. Önce birisine istemediğin düklükten toprak verip daha sonra o kişi düklüğü verebilirsin. Tek bir  kişiye o düklüğün tüm topraklarını vermek tehlikeli isyan eder o yüzden tek şehirli birine düklük ver.

Hocam şimdi,Ben fatimidlerden bi tane adam aldım.Sonra isyan ettim ve bağımsız oldum.Ondan sonra bir kere daha savaştım fatimidlerler toprak aldım çıktım.Ardından Fatimidler bana bağlandı nasıl oldu bilmiyorum ama koskoca ülke benim oldu ve halife oldum.Ama sürekli beyler isyan ediyor nasıl çözücem 1.2.sorum mülk boyutum mesela 9/5 bunu nasıl düşürücem fazla toprak yönetiyorum.Şehirin merkezini nasıl bir beye vericem ?
Ara
Cevapla
#6
Ünvanı nasıl aldığına history kısmından bakabilirsin, muhtemelen verasetle gelmiştir. İsyan "çözülen" bir şey değil, karakterinin sevilen biri olması, ülkenin düzenli olması lazım - ki bu da oyunun 3'te 2'si. 9/5 olan demesne miktarı direkt yönettiğin 4 toprağı başkasına vermen gerekiyor. Karaktere tıklayıp en üstteki seçenekten vereceğin toprağı seçeceksin.
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Cevapla
#7
(10-04-2019, 01:16)Duman : Ünvanı nasıl aldığına history kısmından bakabilirsin, muhtemelen verasetle gelmiştir. İsyan "çözülen" bir şey değil, karakterinin sevilen biri olması, ülkenin düzenli olması lazım - ki bu da oyunun 3'te 2'si. 9/5 olan demesne miktarı direkt yönettiğin 4 toprağı başkasına vermen gerekiyor. Karaktere tıklayıp en üstteki seçenekten vereceğin toprağı seçeceksin.

Hocam tam kanserim biliyorum ama ben hala toprak verme işini çözemedim ve üstüne haçlı seferleri geldi ülkenin içinden geçtiler.Yani ne yapacağımı bilmiyorum 13/5 e çıktı o derece kötü yani.Bana videolu veya resimli bir şekilde anlatabilir misin
Ara
Cevapla
#8
crHO2.jpg

Give Landed Title.
Cevapla
#9
(10-04-2019, 16:36)Duman : crHO2.jpg

Give Landed Title.

Bende tüm dlcler var da,yeri falan değişmemiştir deme bunun

(10-04-2019, 16:36)Duman : crHO2.jpg

Give Landed Title.

Diplomacy bölümünü bulamadım
Ara
Cevapla
#10
Karaktere sağ tıkla yine açılır burası.
Cevapla
#11
Grant Landed Title üstten 2. veya topraksız biriyse üstten 1.
There are consequences to killing a God!
Ara
Cevapla
#12
@Duman @altnkurt

Kankalar.Grant landed title dan verince kendi devletini kuruyor lavuklar ben direk kalesini vermek istiyorum şehrin
Ara
Cevapla
#13
Kendi ünvanınla aynı seviyede bir ünvan verirsen senin vassalın olmayacak, bağımsız olacaktır. Toprak verdiğin adamın senin vassalın olması için düksen kontluk, kralsan düklük ve kontluk falan vermelisin. O kadar toprağa sahipken henüz bir düklük kurmamışsan hatalı bir gameplay izliyorsundur.

Ek olarak kontluk altı ünvanları (baronluk, mayorluk gibi) vermek için o toprağa tıklayıp sol alttan ilgili holding'e sağ tıklayarak create vassal demen yeterli.
There are consequences to killing a God!
Ara
Cevapla
#14
(10-04-2019, 22:20)altnkurt : Kendi ünvanınla aynı seviyede bir ünvan verirsen senin vassalın olmayacak, bağımsız olacaktır. Toprak verdiğin adamın senin vassalın olması için düksen kontluk, kralsan düklük ve kontluk falan vermelisin. O kadar toprağa sahipken henüz bir düklük kurmamışsan hatalı bir gameplay izliyorsundur.

Ek olarak kontluk altı ünvanları (baronluk, mayorluk gibi) vermek için o toprağa tıklayıp sol alttan ilgili holding'e sağ tıklayarak create vassal demen yeterli.

create vassal olayı kasaba gibi yerlerde yiyor.Şehrin yönetiminde yemiyor maalesef.Bi video falan var mı ya bana biri anlatsın şunu yemin ederim bunun yüzünden oyundan zevk alamıyorum
Ara
Cevapla
#15
İşte kasaba gibi yerler dediğin baronluklar oluyor. Onların bi üstü kontluk.Yani haritadaki her bir toprak parçası. Topraksız bir karaktere sağ tıklayıp grand land title diyerek county of ulster diyorsun mesela. Böylece o karakter Ulster kontu olmuş oluyor. Burada adamın bağımsız olup olmaması seninle aynı rank'ta bir ünvana sahip olup olmamasına bağlı. Yani sen kendin kontken başkasına kontluk verirsen o da kont olmuş olur. Bi kontun başka bir kontun vassalı olması mümkün olmayacağı için bağımsız olur. Senin ondan daha yüksek bi rankta olman gerekiyor. Kontluk vereceksen kendin dük olman lazım mesela.
There are consequences to killing a God!
Ara
Cevapla
#16
(10-04-2019, 22:32)altnkurt : İşte kasaba gibi yerler dediğin baronluklar oluyor. Onların bi üstü kontluk.Yani haritadaki her bir toprak parçası. Topraksız bir karaktere sağ tıklayıp grand land title diyerek county of ulster diyorsun mesela. Böylece o karakter Ulster kontu olmuş oluyor. Burada adamın bağımsız olup olmaması seninle aynı rank'ta bir ünvana sahip olup olmamasına bağlı. Yani sen kendin kontken başkasına kontluk verirsen o da kont olmuş olur. Bi kontun başka bir kontun vassalı olması mümkün olmayacağı için bağımsız olur. Senin ondan daha yüksek bi rankta olman gerekiyor. Kontluk vereceksen kendin dük olman lazım mesela.

Haa eyw kank
Ara
Cevapla
 
Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretçiStrategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.