Belgesel: Formula 1: Drive to Survive (2019)
F1_DTS.jpg

Formula 1: Drive to Survive, Formula 1 sezonlarını ele alan bir belgeselidir.

WhaW8Am.gif
[+] 1 üye PCOyun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Sezon 3 geliyor.

WhaW8Am.gif
[+] 1 üye PCOyun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bu sabah yayınlanan sezon 3'te 2020'nin en ikonik olaylarının yaşandığı Türkiye GP'si yokmuş.
WhaW8Am.gif
Ara
3. sezonu bitirmeme az kaldı, kurgu olmaya devam ediyor.

Bunun iyi tarafı Formula 1'e yeni seyirciler çekmesi, kötü tarafı ise Formula 1'i takip edenlerin izleyememesi.

Adamlar "Hmm, şu tutar bak." diyor ve ona göre hikaye hazırlıyor. Başka yarışlardan radyo mesajlarını alıp yarış için kurdukları kurguya uyduruyorlar. Hatta ve hatta farklı kelimeleri birleştirip adamların söylemedikleri şeyleri söyletiyorlar.

Geçen sezon yaşanıp F1 fanları için zevkli, ilginç olan olayların çoğu yok çünkü dizinin tarzına uymuyor. Adamlar her bölüm başka bir hikaye işliyor neredeyse, bu yüzden bölümler kronolojik de değil genel olarak.

Fargo'yu izleyenler varsa bilir her bölümden önce yaşanan olaylar gerçektir vs. yazar, gerçek olmamasına rağmen. Drive to Survive da bunun bir tık daha gerçekçisi. Çokfazla abartı ve çok fazla yapay olarak yaratılan dram var.

F1'i aktif olarak takip etmiyorsanız izlemenizi tavsiye ederim, seversiniz. Zaten hedef kitle de daha önce hiç F1 izlememiş olanlar. Red Bull ve Mercedes domine ettiği için birkaç yıl takip etmeyi bırakmıştım Formula 1'i ve ilk Drive to Survive sezonunu izleyip geri dönmüştüm. Adamlar dizi yapmada, kurgu yaratmakta iyi ama daha sonra F1'i izlemeye karar verirseniz belgesel olmadığını görüyorsunuz.
Ara
2021 sezonunu konu alan 4. sezonu çıktı.

Ara
24 Şubat'ta 5. sezon çıkıyor.

[+] 1 üye Ragnvaldr nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
İlk birkaç bölümü izledim ve daha önceki sezonlardan çok daha iyi iş yapmışlar. 5. sezonuna da gelse hala daha önce sporu izlememiş olanlara hitap ediyor gibi ama yalandan dram yaratma gibi şeyler göremedim şimdilik.
Ara

6. sezonu çıktı.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.