Beş Kralın Savaşı
Merhaba bugün aldığım kararla ASOİAF dünyasıyla ilgili bir oyun açmaya karar verdim.

Tarih 1 Şubat 299 
Kuzeyde Jaime Lannister'ın Robb Stark tarafından yakalanmasının ardından kaçan ordusu Stafford Lannister tarafından tekrar toplanmaya çalışılıyordu. Robb Stark güneye inerken Mance Rayder ve adamları da güneye inmeye çalışıyordu. Duvardaki garnizonun yetersizliğine rağmen duvarı geçmeleri kolay olmayacaktı. Robb Stark en yakın dostu Theon'u babasını Lannisterlere saldırmaya ikna etmesi için göndermişti.
Vadi ve Dorne tarafsızlıklarını hala koruyorlardı. Fakat Dorne Elia Matellin Vadi Jon Arryn'in ölümünden ötürü Lannister'lerden nefret ediyorlardı. Tywin elindeki kuvvetlerle Harrenhal'da bekliyordu. Renly Baratheon sancaktarlarını ve Menzil askerlerini Fırtına Burnunda toplarken, Stanis Baratheon Essos'tan paralı asker alması için  Justin Massey'i yollamıştı. Joffrey elindeki kuvvetleri Kralın Şehrinde toplamıştı.
Doğuda Targeryen kızı Qarth'a varmıştı. Sancaksız Kardeşlik Ned Stark ve Robert Baratheonun intikamı için Lannister ordularını zayıflatıyorlardı.

Kuzey ve Nehir Toprakları
Robb Stark @aegon  5000 Atlı 23000 piyade Nehir Toprakları 3000 süvari 10000 piyade Kuzey  - Hoster Tully 3000 Atlı 8000 piyade Nehir Toprakları
50 gemi

Demir Adalar
Balon Greyjoy @ZenderX 20000 piyade  Demir Adalar
700 gemi

Vadi
Robert Arryn @PCOyun 3000 Klan Askeri 10000 süvari 25000 piyade Ordular toplu değil
120 gemi

Dorne
Doran Martell @Onur34 7000 atlı 40000 piyade

Batı Toprakları
Tywin Lannister @PashaZade 4000 atlı 16000 piyade Harrenhal Stafford Lannister 2000 atlı 10000 piyade Batı Toprakları(dağınık)
55 gemi

Kral Toprakları
Joffrey Lannister @FetishMuffins 2000 atlı 10000 piyade 6000 Pelerinli Garnizon Kralın Şehri
50 gemi

Menzil Renly İttifak
Renly Baratheon @Aeschyli 10000 Atlı 60000 piyade(yolda)  Fırtına Burnu Mace Tyrell @GamerGenc 2500 Atlı 10000 piyade GamerGenc Yüksek Bahçe Randyll Tarly 3000 Atlı 12000 piyade Golden Grove
250 gemi Arbor

Dragonstone
Stannis Baratheon @iberkay 1000 Atlı 4000 piyade Dragonstone Justin Massey 20000 paralı asker Braavos
200 gemi Dragonstone

Sancaksız Kardeşlik
Beric Dondarrion 800 Atlı 3000 piyade Bilinmeyen

Daenerys @altnkurt
Qarth
1000 Dotrakh 3 ejderha

Gece Bekçileri
Jeor Mormont 1000 Vurucu

Yabaniler
Mance Rayder 40000 yabanıl 100 dev Magnar Thenn 5000 Thenn Tormund 20000 yabanıl

d74kPL.jpg
Ara
Tywin Lannister 4000 atlı 16000 piyade

Herrhalde böyle seçeceğiz değil mi :D Eline sağlık bu arada bu oyunun olması iyi olur forumda :ok:
Ara
(12-09-2017, 03:52)PashaZade : Tywin Lannister 4000 atlı 16000 piyade

Herrhalde böyle seçeceğiz değil mi :D Eline sağlık bu arada bu oyunun olması iyi olur forumda :ok:

Evet ve sağ ol ama Old Gods başına kötü şeyler verebilir :)
Ara
O zaman tek dilek hakkım varsa, tuvalette ölmemekten yana kullanıyorum :=)
Ara
Renly alayım ordan şekerim.
Ara
(12-09-2017, 04:01)Aeschyli : Renly alayım ordan şekerim.

Tyrell'i neden istediğin ortaya çıktı :) Gönderiyorum Loras'ı yanına  :sunglasses:
Ara
Tek gerçek kral.
Stannis
Ara
Rob stark alayım
Ara
Balon Greyjoy
Ara
Doran Merttell alalımda eski yuvalarımıza döneleim.
Ara
Başbuğ Robin Arryn'ı seçiyorum ama bu yöneten kişinin Bronz Yohn Royce ile değiştirilmesini öneriyorum.
WhaW8Am.gif
Ara
Targaryen Hanesinden Daenerys Fırtınadoğan
İsminin Birincisi, 
Tek Gerçek Kraliçe, 
Andallar'ın ve İlk İnsanlar'ın Kraliçesi, 
Büyük Çim Denizi'nin Khaleesi'si, 
Dothraki'lerin Khaleesi'si, 
Zincirkıran, 
Yanmayan, 
Yedi Krallık'ın Leydisi ve Diyarın Koruyucusu, 
Meereen Kraliçesi, 
Mhysa, 
Ejderhaların Anası, 
Gümüş Kraliçe, 
Vadedilen Prens

House-Targ.-Game-of-Thrones.jpg
Sic Parvis Magna
Ara
(12-09-2017, 12:36)altnkurt : Targaryen hanesinden Daenerys Fırtınadoğan
Meereen Kraliçesi
Andallar'ın ve İlk İnsanlar'ın Kraliçesi
Yedi Krallık'ın Leydisi
Diyarın Koruyucusu
Büyük Çim Denizi'nin Khaleesi'si

Dostum 2.sezon başı gibi olacak daha öyle değil Daenerys ama düzgün oynarsan neden olmasın.

Robin Arryn olarak Rohn Royce'u orduya komutan atayabilirsin.
Ara
Valla antisi olduğum bi karakterin rpsini yapmak hoş olacak. Herkes tanıdık zaten. Sıkıntı olmaz.

(12-09-2017, 04:29)iberkay : Tek gerçek kral.
Stannis

Reisi kapmışsın  :sob:
Sic Parvis Magna
[+] 1 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
yz2ERn.jpg
Düşmanlarımızı ezmek için her zaman hazırız.Sadece bize düşmanı gösterin yeter.
Ara
Beyler şöyle bir planım var. Her tur bir diplomatik karar. Ardından orduları yönlendirme düşünüyorum. Uygun mudur ?
Bu arada ilk turlar hazır. Daha fazla oyuncu bekliyorum
[+] 2 üye Bayoj nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(12-09-2017, 20:45)Bayoj : Beyler şöyle bir planım var. Her tur bir diplomatik karar. Ardından orduları yönlendirme düşünüyorum. Uygun mudur ?

Robb stark istiyorum
Ara
Kral Toprakları'na talibim.

ÇÜNKÜ KRALLIK TOPRAKLARINI SADECE BENİM GİBİ BİR KRAL YÖNETEBİLİR!!
We're the only theory they can't prove.
And we don't have anything to lose...
-Lorde
Ara
(12-09-2017, 21:48)aegon :
(12-09-2017, 20:45)Bayoj : Beyler şöyle bir planım var. Her tur bir diplomatik karar. Ardından orduları yönlendirme düşünüyorum. Uygun mudur ?

Robb stark istiyorum

Dostum pardon ilkinde yazmayı unutmuşum cidden özür dilerim. @aegon

Beyler bu arada şıkları seçerken bir iki satır sizde yazarsanız hikaye daha güzel ilerler.
[+] 1 üye Bayoj nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(12-09-2017, 22:20)Bayoj :
(12-09-2017, 21:48)aegon :

Robb stark istiyorum

Dostum pardon ilkinde yazmayı unutmuşum cidden özür dilerim. @aegon

Beyler bu arada şıkları seçerken bir iki satır sizde yazarsanız hikaye daha güzel ilerler.

Alınmışım:)

Şimdi onlar düşünsün
We're the only theory they can't prove.
And we don't have anything to lose...
-Lorde
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.