Bıktım bu isyanlardan?
4 karakteri yönettim ama bu karakter kadar iktidarında isyan karakter görmedim. Vasallarla bir sıkıntım yok ama Decande Revolt diye birşey uydurmuşlar boyuna isyan bide 50bin kişilik ordu yapıyorlar küçük çaplı olsa bastırdım Benim ordu'da Avrupa'da seferde mecbur Orduyu geri çekip duruyorum. Bu muhabbeti biraz araştırdım ingilizceydi yanlış çevirmediysem Hanedan'da kaynaklanan huzursuzluk nedeninden felan oluyormuş. Abi ben hepsini nasıl memnun hepsinin tahtımda gözü var Amcalarımın Kardeşlerimin Kuzenlerimin bu adamların hepsini memnun etmek imkansız. Bir yandan'da saçma buluyorum isyan edenlerde Türk ve başka bir hanedan kazanırlarsa koskoca devlet onların egemenliğine geçicek. Bizim hanedan böyle birşey yapmaya kalkışırmı bilmem
Ara
Decadence müslümanlığın aşırı op oynanışına karşı küçük bir dezavantaj. Ramazanı iyi geçirirsen, hacca gidersen, sadaka verirsen hızla düşüyor decadence oranın. Hanendeki topraksız erkeklerde decandence traiti çıkma ihtimali yüksek oluyor. Onları ya konuşarak ikna edebiliyorsun ya da farklı yollarla ortadan kaldırıyorsun. Din sekmesinde görünüyor olması lazım decadent akrabalar. Bu traite sahip kişiler hanendeki decadence seviyesini arttırıyor.

Decadence düşük olduğunda ordu moralin ve demesne gelirin artıyor. Ki düşükte tutmak oldukça kolay. Yüksek olduğunda çeşitli dezavantajlar ve isyanlar boy gösteriyor. Açgözlü hanedanlar bu sayede kendi sonlarını hazırlamış oluyor.
Sic Parvis Magna
[+] 2 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(20-11-2019, 18:44)altnkurt : Decadence müslümanlığın aşırı op oynanışına karşı küçük bir dezavantaj. Ramazanı iyi geçirirsen, hacca gidersen, sadaka verirsen hızla düşüyor decadence oranın. Hanendeki topraksız erkeklerde decandence traiti çıkma ihtimali yüksek oluyor. Onları ya konuşarak ikna edebiliyorsun ya da farklı yollarla ortadan kaldırıyorsun. Din sekmesinde görünüyor olması lazım decadent akrabalar. Bu traite sahip kişiler hanendeki decadence seviyesini arttırıyor.

Decadence düşük olduğunda ordu moralin ve demesne gelirin artıyor. Ki düşükte tutmak oldukça kolay. Yüksek olduğunda çeşitli dezavantajlar ve isyanlar boy gösteriyor. Açgözlü hanedanlar bu sayede kendi sonlarını hazırlamış oluyor.
Hocam ben başta çok hata yaptım soy bitmesin diye 11 tane erkek çocuk yaparsan üstüne seduction yapıştırırsan olacağı bu.
Ara
4 eş alabildiğin için müslümanlarda varis sıkıntısı çekmiyor olman lazım.
Sic Parvis Magna
[+] 1 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(20-11-2019, 19:49)altnkurt : 4 eş alabildiğin için müslümanlarda varis sıkıntısı çekmiyor olman lazım.
Hocam Hanedan'ın erkek üyeleri tarafından 100 seviliyorum toprak veriyorum. Ama bu Decande boyna yükseliyor yav İsyanların ardı kesilmiyor. Yeri geliyor benim Ordu'dan çok oluyorlar.
[+] 1 üye Karamanoğlu nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Din sekmesinden decadent olan hanedan üyelerini bulup straighten up demen lazım. Kabul etmeyince takfir oluyo ve hapse atabiliyosun. Birikmiş decadence miktarından da ramazan, hac, cihad gibi şeyler sayesinde kurtulabilirsin. Ama decadenceden isyanlar patlayınca ne yapılıyor bilmiyorum. Hiç o kadar yükselttirmemiştim.
Sic Parvis Magna
[+] 1 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Decadence isyanı sayı olarak fazladır ama çürük ordudur; sayıca az olsan da yenebilirsin.

Decadence seviyesini düşürmek için kendi hanedanından olan kişilere mülk vermen gerekir; bu nedenle ne kadar az erkek çocuk o kadar iyi.
[+] 1 üye Kierkegaard nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Eğer oynadığın karakter Zealous traitine sahipse decadent olan kişilerle düello yapıp onlardan kurtulabilirsin. Hanedanında 16 yaşına basıp kumarbaz, tembel, sarhoş gibi kötü özellikleri olanlar varsa yüksek ihtimalle decadent oluyorlar. Bu yüzden çocukları iyi eğitmek önemli.
[+] 2 üye ReistiLs nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Çocukların eğitimi ve dindarlık azaltmak için çok önemli. Ayrıca topraksız isyanların orduları hep kağıt gibi oluyor.
Fact: Strategyturk'e sadece EU4 ve CK3 dev diaryleri için geliyorum.
Ara
Decadent olan aile üylerini hapse atarsan hanedanın için decadance üretmeyi bırakıyorlar.
Ara
Decadent'i Türkçeye "Sefahat Düşkünü" olarak çevirebiliriz. Hedonist, obur ve ayyaş karakterlerin sefahat düşkünü olma ihtimali %75'lere kadar çıkabilir. Çılgın, açgözlü ve zalim karakterler de bu yüzdeye yakındır. Sefahat düşkünlüğü %25'in altındayken birimleriniz moral bonusu kazanır ve demesnelerinizden daha fazla vergi geliri kazanırsınız. Standart düşkünlük %25 olmakla birlikte bu yüzde nötrdür. Bu yüzde arttıkça zarar görmeye başlarsınız; demesne gelirleriniz ve birim morali düşmeye başlar. Düşkünlük %60'a çıktığında düşürmeniz için bir ambition ortaya çıkar. Yukarı çıkıp %75 olduğunda ise diğer devletler ünvanlarınızı ele geçirmek için işgal girişiminde bulunurlar.

Hanedan üyelerinin düşkün olmasını istemiyorsanız onları çocukluktan itibaren iyi eğitime tabii tutmalısınız. Bununla ilgili iki odak izleyebilirsiniz:

Duty + Stewardship ve Faith + Learning kesinlikle işinize yarayacaktır. Buradan çıkacak traitler, hanedan üyelerinin sefahat düşkünü olmasını çok düşük bir ihtimale indirgeyecek.

"Hangi karakterlerin Decadent olduğunu nasıl anlarım?"
Religion sekmesine geldiğinizde, Halife ve Cihat detaylarını geçtiğinizde altta hangi hanedan üyelerinin düşkün olduğunu görebilirsiniz.

"Peki şu an düşkün (Decadent) olan hanedan üyelerini nasıl normale döndürürüm?"

Religion sekmesinde, "Straighten Up" diyerek bu kişilerin Decadent olmaktan vazgeçmesini sağlayabilirsiniz. Kabul etmeyebilirler de. Kabul etmezlerse tehdit ve korkutma yolu ile bunu yapmaya çalışabilirsiniz. En hızlı yolu ise bu kişileri suikast ile ortadan kaldırmak veya zindana atıp orada öldürmektir. Zindanda durdukları sürece de düşkünlük yaymazlar.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.