Bilgi: EU4 - PDXCON 2018 Panelinden Notlar ve Bilgiler
PDXCON2018'de Europa Universalis IV'ün oyun direktörü olan Jake Leiper-Ritchie, daha fazla tanıdığımız haliyle DDRJake, yaptığı sunum ile gelecek olan yeni eklenti paketi "Dharma"daki yeniliklerden bazılarını açıkladı.

Hükümetler:
  • Dharma eklenti paketine sahip olan oyuncular, hükümetlerini şekillendirebilecekleri çeşitli yeni reformlar elde edecekler.
  • Yeni oyun tarzları ve mekanikleri hükümetinizin özel ayarlarına açık olacaktır.
  • Hükümet türlerinin arasında yapılacak değişimlerde daha fazla esneklik olacak.

Alıntı:
5b8d9a447072546b784bb94568837d1e.png

Mihraklar:
  • Mihrak - Estates - sistemi 1.26 Mughal güncellemesi ile beraber herkes için ücretsiz hale gelecek.
  • Bundan sonra mihrakların minimum toprak isteği bulunmayacak.
  • Hintlilerin mihraklar olarak kendilerine ait "Kast sistemi" bulunacak.

Alıntı:
08cd659becf5671b24c2d6939da447ad.png
[+] 1 üye PashaZade nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Hükümet mekaniği içime sinmiş değil, arayüz olarak da çirkin duruyor, daha güzel bir şekilde ele alınabilirdi iç yönetim diye düşünüyorum.
Estate mekaniği teoride en güzel, pratikte en sıkıntılı mekaniklerinden birisi (ki böyle çok var) göreceğiz nasıl değişiklikler olacak.

Tabi estate'in Cossacks'tan çıkarılması sonrası Cossacks'ta içerik namına ne kalıyor bunu da konuşmak lazım. Sanırım Cossacks için hükümet reformu tarzı bir şey gelecek o eklentiye özel.
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Estate değişiklikleri Cossacks sahiplerine has değil mi? Yani estatelerin Cossackstan çıkarılıp oyunun kendisine eklenmesi gibi bir durum yok Öyle olsa Cossacksın hiçbir manası kalmaz ve satamazlar.
Bilincin her türlüsü hastalıktır.
Ara
(21-05-2018, 01:09)Zebercet : Estate değişiklikleri Cossacks sahiplerine has değil mi? Yani estatelerin Cossackstan çıkarılıp oyunun kendisine eklenmesi gibi bir durum yok  Öyle olsa Cossacksın hiçbir manası kalmaz ve satamazlar.

Yeni sistemin ücretsiz olacağını söylemişlerdi
Ara
Ya anlatamıyor muyum yeni sistem zaten ücretsiz tamam da Cossacks olanlar için ücretsiz Cossacks olmayanlar zaten estate kullanamayacaklar eskiden olduğu gibi.
Ara
Bir sonraki yamayla Cossacks yönetimi özelliği geleceği duyurulmuştu Cossacks eklentisine sahip kişilere, yüksek ihtimalle o şekilde desteklemeye çalışacaklar. Estates mekaniğinin ana oyuna dahil edileceği resmi sunumdan alınan ilk mesajdaki resimde yazıyor. Ana mekanik başka DLC'nin parçasıyken bir başka eklentiyle o mekaniğin üstüne ekleme yapamazlar. Yani "estate için Cossacks alman lazım Dharma'da da Hintlilere özel estate ekliyoruz" yapmaları mümkün değil.

Benzer bir durum geçtiğimiz aylarda Stellaris'te yaşandı, tradition/perk sistemi ana oyunun bir parçası haline gelmişti.
[+] 2 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
(21-05-2018, 01:23)Zebercet : Ya anlatamıyor muyum yeni sistem zaten ücretsiz tamam da Cossacks olanlar için ücretsiz Cossacks olmayanlar zaten estate kullanamayacaklar eskiden olduğu gibi.

https://clips.twitch.tv/ApatheticCrackyB...KappaClaus
Hocam burada diyor ki;

Alıntı:We are making the whole damn system free.
[+] 1 üye Voidian nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Ben şu yeni eklenecek mihraklardan söz ediliyor zannediyordum ücretsiz derken. Cossacks hala dolu bir dlc - bana kalırsa oyunun en önemli dlcsi - favor mekaniği mesela başlı başına bir derinlik katıyor siyasete. Ama bu estatelerin ücretsiz olması bilemiyorum radikal bir karar gibi geldi bana oyunun vadesinin dolmaya başladığı da ortada ve acaba yakın zamanda bu tarz şeyler yapmaya devam ederler mi. Cossacks sahibi olmayanlar için güzel bir olay keşke favor mekaniği de ücretsiz olsa da herkes oyunun ne kadar zor olabildiğini görse.
[+] 1 üye Zebercet nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Biz estateye para verip aldık şimdi be olacak bizi keriz yerine koymuş oldular.
[+] 2 üye Semavi7 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.