Blog: 31/01/2019 - Forum Makaleleri #12: Eski Dostlara Veda
@BySeco Çoğu kişinin bilip detaylarını hatırlattığınız konu nitelikli dolandırıcılık. O şahıs suya götürür susuz getirir...
200w.webp?cid=790b76115d1e7ead69352f4d67...=200w.webp
Ara
Geçmiş olsun BySeco kardeşim. O yıllardan beri biliyoruz yediğin kazığı, unutmadık. Allah büyüktür, inşallah bir gün Can Ömer ve Talha'ya da yaptıkları ahlaksızlığın bedelini ödetir. İçin rahat olsun.
Ara
(07-04-2023, 09:40)BySeco : Merhaba arkadaşlar

Can Ömer'in mekandan ayrılış şekli

https://www.youtube.com/watch?v=NUdxULbGU9k
Ara
Burada moderatör olduğum için paradoxfan hesabım banlanmıştı, 2015 senesiydi sanırım yeni yeni açılmıştı burası. Yasaklı olduğum için hesabıma giriş dahi yapamıyordum. 2 yıl sonrasında eski mesajları ve iletileri okuyabilmek için banımın açılmasını istemiştim, maksat nostalji olsun. Az değil 2010 yılında üye olmuşum oraya, günlük tutmayan ben, bir bakıma günlük okur gibi okumak istiyordum küçük yaşta yazdığım yazılarımı. Çok kibar ve anlayışlı bir şekilde yazdığım özel mesaj sonrası Kerem denen çocuk yaştaki yönetici banımı açmak bir yana, banın süresini uzatmıştı.

Alt tarafı bir forum üzerinde ego tatmini yapıp, milleti ezen yöneticilere sahip ucube bir platformdu. Kapanması arşiv bakımından kötü olsada hak ettiği sonu bulmuş. Sercanın yazdığı mesajdaki olayların çoğunu hatırlıyorum. 2014 gibi paradoxfana yeni hesabıyla üye olup paylaşım yapmıştı, direkt silmişlerdi hesabını. Okuyan okudu tabi o zaman. Sonrasında
Paradoxfanın 2014 senesinde uzun bir süre kapalı kalmasının ardından Akın nickname'i Stonewall ya da der Metz Geirmeiser olan bir forum arkadaşımız o sene rts-turkiye'yi kurmuştu. Forum ilk gün 10binin üzerinde ileti alıp rekor kırmıştı. Paradoxfan'dan herkes o foruma akın akın geçmişti. Tabi 2 hafta sonra bu adam gidip forumun serverini sildi. Sıfırdan bin bir emekle kurulan site, bu yönetici Akın'ın tek hamlesiyle gitmişti :d. 1 sene sonrasında da strategyturk açıldı.
featured-edwinvancleef.jpg
Ara
@BySeco un utmaki sap döner saman döner gün gelir devran döner. Hakkını elbet bir gün alacaksın.
humanitas una debet esse; aliter evanescet.
Ara
@BySeco Rahat ol sen kardeşim. Hainleri ve hırsızları nasıl mavi vatan ve misakı millîden temizleyeceksek sanal vatandanda öyle temizleyeceğiz. Paradoxfan'ın üyeleri kendilerine yapılanı unutmadı unutmayacak.
Bilim hayattır ama onun dahi bilemediği tek şey kıyametin zamanıdır
Ara
Arkadaşlar,

Öncelikle desteğiniz için teşekkürler.

O paylaşımı yaparken herhangi bir öç alma niyeti gütmedim. Hatta Can Ömer'in içerik ve vakit bakımından forumda benden çok daha fazla emeği olmuştur.

Ancak bugün dönüp baktığımda 14-15 yaşlarında bir çocuğun kurduğu siteyi aşağı yukarı 1 aylık reklam geliri karşılığında ele geçirmek nitelikli dolandırıcılıktır. Her şeyden önce manipülasyona tamamen açık bir yaştaymışım.

Önemli olan para değil. Önemli olan 30 yaşına geldim ve Paradox Interactive Türkiye Topluluğu kurucusu olarak (veya yasal sahibi ve kurucu ortağı) adım bile geçmiyor. Bu bir gurur meselesiydi ve kanıtlarıyla yaşadığımı paylaştım.

Paradoxfan sitesinin kapanmış olması beni derinden yaralasa da son 12 ayda 1000 saat Victoria 3 oynamış bir Paradox sevdalası olarak bu topluluğun yaşaması ve büyümeye devam etmesi beni çok daha fazla sevindiriyor.

Buna en büyük katkıyı yapan strategyturk.com ailesine de sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum.

Saygılar.
[+] 4 üye BySeco nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.