Bölünmüş Ulus - Bir Diplomacy Oyunu
(21-08-2022, 20:35)elefsar : Romenler Doğu sınırlarımıza tüm ordularını yığmışlar. Ne yapmak, nereye varmak istemektedirler?!
Yaptıklarınızın cezasını vermek istemektedirler... Teslim olun kan dökülmesin...
Bilim hayattır ama onun dahi bilemediği tek şey kıyametin zamanıdır
[+] 1 üye korkusalan nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Romenlerde mihverdir. Sanırım korku saldı sizi saygıdeğer Draza. @elefsar
Ara
(21-08-2022, 20:57)Takeda Akane : Romenlerde mihverdir. Sanırım korku saldı sizi saygıdeğer Draza. @elefsar
Ne Romen'ler ne de biz Mihver'den değiliz.. Biz Üçüncü dünya'nın saygın devletleri olmak isteyen bağımsızlık savaşçılarıyız... Sırp'lara saldırmamızın nedeni ise Sırplar'ın Bosna'da uyguladıkları soykırım ve 8-9 yaşındaki çocuklara dahi tecavüz etmeleri gibi insanlık suçlarıdır
[+] 2 üye korkusalan nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Miklos eski dostum Miklos Rumenler Sovyetlere karşı yiğitçe savaştılar. Ama mesajınızı beğendim son cümleleriniz için. Sizin için İngilizlerle işbirliği iddiaları ne olacak peki?
[+] 1 üye Takeda Akane nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(21-08-2022, 21:22)Takeda Akane : Miklos eski dostum Miklos Rumenler Sovyetlere karşı yiğitçe savaştılar. Ama mesajınızı beğendim son cümleleriniz için. Sizin için İngilizlerle işbirliği iddiaları ne olacak peki?
Yalan... Benim iş birliği yaptığım tek bir hükümet vardır ki kendileri balkanların direniş meşalesinin haklı taşıyıcısı Türkiye'dir
Ara
Türkler diyorsun benim atam Attila'dır.
Ara
Turlarınızı bekliyorum;

Slovakya Komünü - @Onur34
Faşist Macaristan - @Takeda Akane
Hırvatistan - @Pharmacist
Özgür Sırbistan - @elefsar

Çarşamba akşama kadar vaktiniz var.
Space-Background.gif
Ara
@Yasin Ahmet yeni tur ne zaman?
Ara

Gün 4 - Ölüm ve Ayrılık :
Görsel

Kardeş kardeşi öldürürken, bu cinayetlere katkı sağlamak isteyen birtakım organizasyonlar ortaya çıktı. Sırpları destekleyen Yugoslav çetnik örgütleri, Romanya'yı destekleyen Demir Haç üyeleri, Hırvatistanı destekleyen Yugoslav muhafazakar ve gericileri silahları ellerine aldı.

Artık bu kaostan dönüş yok.

Romanya - @Craetus
Loyalist Macaristan - @korkusalan

Sırbistan, Hırvatistan ve Romanya birer ekstra birlik aldı. Bu birliklerin herhangi bir ana bölgesi yoktur, sadece ülkeye yardım etme amaçlı gelen gönüllülerdir. Ülke yok olursa yok olurlar, öbür türlü taraf değiştiremez veya ortadan kaybolamazlar.

Turunuzu atarken yerleştireceğiniz bölgeyi de söyleyin. Yerleştirme kısmı en son yapılır, eğer yerleştirdiğiniz yer tehlikeli olduysa sonraki tura kadar en mantıklı güvenli yere aktarılır.

(24-08-2022, 18:52)korkusalan : @Yasin Ahmet yeni tur ne zaman?

İşlemleri hallediyordum, ahanda yeni tur geldi
Space-Background.gif
Ara
Bize ek birlik yok mu @Yasin Ahmet ?
Ara
(24-08-2022, 20:24)korkusalan : Bize ek birlik yok mu @Yasin Ahmet ?

Küçük ülkelerin ekstra birlikleri var bu tur için, sonraki tur herkese bir genel birlik gelecek.
Space-Background.gif
Ara

Bazı haddini bilmezler Hun Devleti'nin parçalandığını zannedip taraf tutmuşlar... O şahıslar şunu bilsinlerki Dağılan Hun Devleti Değil Avusturya Habsburgları'nın Macar kolu ve Hristiyan dünyası tarafından Türklükten uzaklaştırılmış ne olduğu belirsiz bir kukla devletçiktir. Biz Hunlar her ne kadar şu an iki parça olsakta hâlâ damarlarımızda akan kan asil Türk kanıdır... Vatanımızı işgal etmeye cüret edenlere sözümüz ancak şudur; "Dikkatli olun bir gece ansızın gelir, sizi geldiğiniz gibi gönderir sonrada Hun topraklarına pirince gelen sizleri elinizdekinden de edip sizi göçe mecbur ederiz!"

Hırvat ( @Pharmacist ) Hükümetini uyarıyoruz... Verdiğimiz topraklarla yetinsinler... Aksi takdirde astar vermeyecek aksine bırakın verdiğimiz yüzü geri almayı, ellerindeki pamuğu hatta yastığı dikecekleri iğne ipliği dahi alırız ellerinden!

Şunu sakın unutmayın... Hunlar Türktür... Bir gece ansızın gelir yıldırımlar gibi çakar şafaklar gibi sökeriz...
Ara
Bu gece astral seyahate çıkacağım ve size eski atalarımızdan gelecek şeyleri söyleyeceğim. Coming soon.
Ara

Turlarınızı mümkünse yarın akşama kadar bekliyorum.
Space-Background.gif
[+] 1 üye Yasin Ahmet nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
E atmadıkmı? Ben attım diye hatırlıyorum.
Ara
(26-08-2022, 21:55)Takeda Akane : E atmadıkmı? Ben attım diye hatırlıyorum.

En son attığına baktım, güncel değildi.
Space-Background.gif
Ara
Sanırım astral seyahatte çok kaldım birazdan gelecek yeni tur.

Erlik Han kan istediğini bildirdi. Erlik Han bana böyle göründü.

EZS7v4DWkAAH4KG.jpg
[+] 1 üye Takeda Akane nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Gün 5 - Ölüme Gönüllülük :
Görsel

Milliyetçiler örgütlenmelerini tamamladı. Dahil oldukları güruhlardan bir sürü asker cepheye geldi ve özgürlük uğruna savaşmaya koyuldu. Bu sırada yerel gazeteler iç savaş dışında pek bir şey göstermiyor iken, bir haber dikkat çekti. Reichstag düşmüştü! Bu haberin devamı ise faşizm uğruna pek hayır getirmiyordu, bu ortamda o kadar ilgi çeken bir gazeteydi ki, nerdeyse hiçbir yerde bulunamıyordu.

Gazetenin devamı ise Alman Führer'inin öldüğünü, Almanya'nın ise teslim olduğunu iletiyordu. Bu haberlerle birlikte milis yetiştirme ve gönüllülük sayısı da artışa geçmişti.

Romanya - @Craetus
Loyalist Macaristan - @korkusalan

Her ülke bir yerel birlik yerleştirme hakkı kazandı bu tur, birliklerinizi o bölge adına birlik olmayan bir bölgeye yerleştirin. Örneğin haritada Szatmar adlı birlik varsa Szatmar'a yerleştiremezsiniz.

Birlikler nato sembolleri kazandı, yan çevrilmiş X olanlar piyade, yan çevrilmiş 0 olanlar ise tank birlikleridir. Resimler ve nato sembollerini ekleme fikri için @Craetus'a teşekkürler.
Space-Background.gif
[+] 1 üye Yasin Ahmet nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Ruhlarla görüştüm ve zaferide yenilgiyide gösterdiler.

Kaderimiz ortak Miklos. Bunuda gördüm. @korkusalan
Ara
Birliklerin yok olma durumu ve bölgeye bağlı kalma kuralını daha da anlaşılır kılmak için sizlere bir resim hazırladım, açıklaması aşağısındadır.

unknown.png

Burdaki örneğimiz Hajdu bölgesi. Szatmar'da Hajdu birliğinin bulunduğunu varsayalım, şuan macaristanın Bihar ve Szabolcs toprakları hajdu'nun macar yönetimi olan sınır toprakları. O iki toprak haricinde tüm sınır topraklar Slovak yönetiminde. Dolayısıyla eğer bu bağlar da Slovak yönetimine geçerse (ki bu ortalama 1-2 turluk bir işgal veya birliğin dağılması gereken bir ortam gerektirir) o birlik sonraki tur dağılır. 

Bağ kuralının daha geniş hali budur, sorusu olan sorabilir.
Space-Background.gif
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.