Bölünmüş Ulus - Bir Diplomacy Oyunu
unknown.png

Varlığımızı faşistler ile kurduğu ittifak ile tehdit eden ayrılıkçılara karşı sürdürdüğümüz operasyon devam ediyor. Yoldaş Stalin ile özgürleştirdiğimiz Macar işçiler için geçici bir askeri sivil yönetim kurmayı tartışıyoruz. Macar işgalindeki bütün milletlerin özgürleştrilmesi taraftarı olmakla beraber daha dün birbirlerini öldüren Faşist ve ayrılıkçı Macarların kurduğu ittifakı en hafif tabiriyle absürt buluyoruz. Sırbistan ve Hırvatistan’ın Macar işgalcilere karşı verdikleri savaşı destekliyoruz. Romanyalıların Macar işgalindeki topraklarını askeri ve diplomatik yollarla alma girişiminde bulunmaları durumumda da kendilerini destekleyeceğiz. Romanya Sırbistan çatışmaları konusunda da bütün ülkelerin varlığını tehdit eden sapkın Macar ittifakı yok edildikten sonra arabulucu olmayı fazlasıyla isteriz. 
[+] 2 üye Onur34 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Yoldaş Stalin ha atamız Attila yaşasaydı tıpkı Papa gibi Stalin diz çöküp aman dilerdi. Kadınlarınıza el koyacağız hani siz Bolşevikler ne diyor? Hah yoldaş.
Ara

Gün 6 - Milliyetçiler :
Görsel

Pekâlâ milliyetçilerle savaştaydık, ancak bir Çetnik örgütünün Budapeşte'yi kuşatması hatta ele geçirmesini kimse beklemiyordu. Liderimiz Horthy, güzel topraklarımızın başkentini bir dizi çapulcuya bırakmamalıydı. Bu rejim, ayakta kalamayacak kadar güçsüzleşmişti. Belki de Batı Macaristan'dakiler onu devirme girişimlerinde haklılardı.

Slovakya Komünü - @Onur34
Romanya - @Craetus
Faşist Macaristan - @Takeda Akane
Loyalist Macaristan - @korkusalan
Hırvatistan - @Pharmacist
Özgür Sırbistan - @elefsar

Eğer ortam hazırmış gibi hissettirirse özel birtakım eventler tetiklenebilir, kendinizi mental olarak durumlara hazırlamanızı öneririm.
Space-Background.gif
Ara
Miklos ve Horia merak etmeyin Slovak topraklarını yakarak ilerliyorum. Hırvatlara gelince Papa'ya güvenmesinler. Biz bilerek güneyden çekildik. Genede kendileri bilir.
Ara
Taktik yapamayan, hangi dine ve millete mensup olduğunu şaşırmış deliler topraklarımızı yaktıklarını sanıyormuş. Bütün coğrafyada en son ittifak kuracakları adamla ittifak kurmuş bu meczuplara aynı müttefiklerine yaptığımız gibi hadlerini bildireceğiz.
Ara
Yoldaş bizim taktiğimiz toprak ele geçirme değil yağma ve yıkmadır. Eğer topraklarınızı geri istiyorsanız Miklos'un topraklarından çıkın ve hem bize hem Miklos'a hemde Rumenlere her ay yüklü bir haraç ödeyin

Edit: Yoldaş az daha unutuyordum birde kadın gönderin ve kedim Garfield için bol miktarda kaliteli Rus havyarı.
Ara
Yıllık At binicilik etkinliklerine başladık. Bayrak taşıyan dostum Miklos @korkusalan fotonun solundaki atlıda benim. Düşman devletlere korku salmak adına fotoyu yayınlıyoruz.

images?q=tbn:ANd9GcSS-arXUnrrw5CIwXvtdTf...w&usqp=CAU
Ara
(28-08-2022, 09:31)Takeda Akane : Yoldaş bizim taktiğimiz toprak ele geçirme değil yağma ve yıkmadır. Eğer topraklarınızı geri istiyorsanız Miklos'un topraklarından çıkın ve hem bize hem Miklos'a hemde Rumenlere her ay yüklü bir haraç ödeyin

Edit: Yoldaş az daha unutuyordum birde kadın gönderin ve kedim Garfield için bol miktarda kaliteli Rus havyarı.
Günceldir. @Onur34
Ara
3 tur sonra hiçbir askeri kalmayacak delilerle anlaşma yapacak halimiz yok.
Ara
Tur için @elefsar'ı bekliyoruz, benim ortamım da pek hazır değil turu geçmeye. Dolayısıyla yarın akşama falan kalabilir tur, kusura bakmayın.
Space-Background.gif
[+] 1 üye Yasin Ahmet nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(29-08-2022, 18:27)Onur34 : 3 tur sonra hiçbir askeri kalmayacak delilerle anlaşma yapacak halimiz yok.
Tarih boyunca delilerle dahiler hep karıştılmıştır yoldaş. Ama illa bir deli arıyorsanız sizin efendiniz paranoyak yoldaş Stalin.
Ara

Gün 7 - Yenilgi :
Görsel

Miklos Horthy, parçalanan vatanının en güvenli noktası olan Maramaros'da idi. Elinden pek bir şey gelmiyordu, ordusunun çoğu ya kıstırılmış ya imha edilmişti. Günlerden bir gün Portekiz'den bu önemli lideri tahliye etme önerisi ve birkaç Portekizli subay geldi. Daha ileride bir gün topraklarına dönme umuduyla belki de bu güzel toprakları terkedecekti.

İç savaş sırasında teslim olan Almanyadan bir ulak, Faşist Macar liderine ulaştı. Eğer onların Macar topraklarında durmasına izin verilirse Faşist Macar birliklerine tank, uçak ve teçhizat yardımı sağlanacağı söylendi(Bir piyade birliği kaliteliye döndürülebilir). Ancak bu durum, Büyük Macaristan topraklarına büyük güçlerin dahil olma ihtimalini daha da arttırırdı.

Slovakya Komünü - @Onur34
Romanya - @Craetus
Faşist Macaristan - @Takeda Akane
Loyalist Macaristan - @korkusalan
Hırvatistan - @Pharmacist
Özgür Sırbistan - @elefsar
Space-Background.gif
Ara
Almanya'dan kötü şöhretli dirlewanger tugayının topraklarımıza gelmesini sevinçle karşılarız. Bu savaş her türlü vahşet yöntemleriyle sürdürülmeli. Slovak toprakları yanmalı.

Bak yoldaş hala yol yakınken dön ve Miklos Horty'nin topraklarından çık ve yüklü bir savaş tazminatı öde ve Miklos'un vasalı ol. @Onur34
Sovyetler Berlin savaşında çok güçsüzleşti. Stalin efendine hizmet etmek zorunda değilsin.
Ara
images?q=tbn:ANd9GcRZAlndBxpQhXHCwMq_Z-8...Q&usqp=CAU

Ben Faşist Macaristan hükümdarı Ferenc. Duydumki düşmanlar bizi takmıyormuş. Bu saatten sonra taviz yok. En gaddar bir şekilde savaş yürütülecek. Özellikle siviller hedef alınacak. Cenevre sözleşmesi ayaklarımızın altındadır.

Ordu komutanlarım ve ben. Fotoyu yeni çektik.

images?q=tbn:ANd9GcS_OwthB_cUTeLObpnoqZ_...w&usqp=CAU
Ara
(31-08-2022, 10:16)Takeda Akane :
images?q=tbn:ANd9GcRZAlndBxpQhXHCwMq_Z-8...Q&usqp=CAU

Ben Faşist Macaristan hükümdarı Ferenc. Duydumki düşmanlar bizi takmıyormuş. Bu saatten sonra taviz yok. En gaddar bir şekilde savaş yürütülecek. Özellikle siviller hedef alınacak. Cenevre sözleşmesi ayaklarımızın altındadır.

Ordu komutanlarım ve ben. Fotoyu yeni çektik.

images?q=tbn:ANd9GcS_OwthB_cUTeLObpnoqZ_...w&usqp=CAU
Ferenc! Sözlerini geri al... Zira kan dökme konusunda sana daha fazla yardım etmek gibi bir lüksüm yok... Ülkem resmen Avrupa'nın Tayvan'ı olmuş durumdadır ve bu sebepten ötürü buradan Slovakya Komününe tekrardan sesleniyorum... Lütfen sizin için gerekli olanı almanız şeklinde olan barış teklifimizi kabul edin... Zafer haritanızda bulunan topraklar dışındaki kısmı Yüce gönüllü yapınızın bir kanıtı olarak bize iade edin...
Bilim hayattır ama onun dahi bilemediği tek şey kıyametin zamanıdır
Ara
Sözlerimi ancak anlaşma sağlanırsa geri alırım.
Ara
Mikos'la görüşmek için yanına uçtum.

Uçağım;

images?q=tbn:ANd9GcSIuyWKm5H47tMGYtdUKH_...w&usqp=CAU

Miklos bana dediki yoldaşla anlaşma aşamasındayız. Eğer anlaşma sağlanırsa Slovakya ile savaşı durduracağım. Tur için haber bekliyorum.

Başkentte benim için yapılan karşılama töreni;

images?q=tbn:ANd9GcRYdhNOMjHS6XawsCYr55P...Q&usqp=CAU

Kedim Garfield ve Miklos iyi anlaştılar;

mongolia-tov-province-cat-inside-a-yurt-DDG92B.jpg
Ara
@korkusalan
@elefsar
@Pharmacist
@Takeda Akane

Yaklaşık olarak cuma akşamına kadar vaktiniz var.
Space-Background.gif
Ara
(01-09-2022, 12:45)Yasin Ahmet : @korkusalan
@elefsar
@Pharmacist
@Takeda Akane

Yaklaşık olarak cuma akşamına kadar vaktiniz var.
@Onur34 barış teklifimize cevap verirser hamle yapacağız...
Bilim hayattır ama onun dahi bilemediği tek şey kıyametin zamanıdır
Ara
Deliler ve kaybedenler zamanımızı harcamayı kessinler.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.