Bölünmüş Ulus - Bir Diplomacy Oyunu
(01-09-2022, 13:33)Onur34 : Deliler ve kaybedenler zamanımızı harcamayı kessinler.
Zaten kazanacaksın Onur... Salda bari biraz daha uzun yaşayalım
Bilim hayattır ama onun dahi bilemediği tek şey kıyametin zamanıdır
Ara
(17-08-2022, 14:20)Yasin Ahmet :
(17-08-2022, 13:54)Takeda Akane : Bence ülke liderlerinin isimleri olmalı.

O halde konuda bahsetmiş olduğum lider isimlerini kullanabilirsin.

Loyalist Macaristan için: Miklos Horthy
Faşist Macaristan için: Ferenc Szálasi
Hırvatistan için: Nikola Mandic

Slovakya için: Klement Gottwald
Romanya için: Horia Sima
Sırbistan için: Draža Mihailović
Onur değil Klement adı.

Yoldaş Klement bende bunu bekliyordum. Eli kanlı savaşçılarım kan istiyorlar. Onlara kan vaad etmezsem beni bile keserler.

Miklos dostum yalvarmaktansa kısa yaşamayı yeğlerim. Lütfen kendine gel kadim dostum.

Birazdan askerlerim Slovak topraklarında görülmemiş vahşete yol açacaklar. Burn baby burn. Hahahahahahah.
Ara
(01-09-2022, 14:40)Takeda Akane :
(17-08-2022, 14:20)Yasin Ahmet :
(17-08-2022, 13:54)Takeda Akane : Bence ülke liderlerinin isimleri olmalı.

O halde konuda bahsetmiş olduğum lider isimlerini kullanabilirsin.

Loyalist Macaristan için: Miklos Horthy
Faşist Macaristan için: Ferenc Szálasi
Hırvatistan için: Nikola Mandic

Slovakya için: Klement Gottwald
Romanya için: Horia Sima
Sırbistan için: Draža Mihailović
Onur değil Klement adı.

Yoldaş Klement bende bunu bekliyordum. Eli kanlı savaşçılarım kan istiyorlar. Onlara kan vaad etmezsem beni bile keserler.

Miklos dostum yalvarmaktansa kısa yaşamayı yeğlerim. Lütfen kendine gel kadim dostum.

Birazdan askerlerim Slovak topraklarında görülmemiş vahşete yol açacaklar. Burn baby burn. Hahahahahahah.
Hırvatistan onların memleketlerini ele geçirince görürüz...
[+] 1 üye korkusalan nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
O zaman yoldaş Klement'in yüce efendisi Stalin onu kurtaracakmı?

Papa'nın desteğini alan Hırvat uştaşaları ile nasıl başa çıkacaklar acaba?
Ara
(01-09-2022, 14:54)Takeda Akane : O zaman yoldaş Klement'in yüce efendisi Stalin onu kurtaracakmı?

Papa'nın desteğini alan Hırvat uştaşaları ile nasıl başa çıkacaklar acaba?
Yoldaş Klement'in Stalin'e ihtiyacı yok...

Slovakya komünü bu bölgede yenilmez...
Ara
Yoldaş Klement Stalin'e hizmet ettiğini söyledi.

Bu arada ana karargahımı kuzeye taşıdım.

images?q=tbn:ANd9GcQAS95P-RBevIIf1RtZop2...w&usqp=CAU
Ara
(01-09-2022, 12:45)Yasin Ahmet : @korkusalan
@elefsar
@Pharmacist
@Takeda Akane

Yaklaşık olarak cuma akşamına kadar vaktiniz var.

Ben hamlemi söylemiştim.
[+] 1 üye elefsar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Draza siz yaşıyor musunuz? Sizle savaşma arzum çok fazla. Benle sınırsınız bana saldırın ve o zevkli savaşı yaşayalım. @elefsar
Ara

Gün 8 - Durgunlaşma Esintileri :
Görsel

Budapeşte'nin düşüşünden sonra sarsılan Horthy hükümeti, ordularının dağılması ve toprak bütünlüğünün kaybından dolayı meşruiyetini yitirmiş ve gücünü kaybetmişti. Bu durumda Horthy'nin yapabileceği tek şey, Portekiz'den gelen daveti kabul etmek idi.

Teslimiyet yaşanmış, Macaristan kaybetmişti. Bu sırada güçlerini kaybeden aşırı sağ potansiyel Macaristan varisleri iyice kana susamıştı. Kurukafacı Macarlar, Nazilerin desteği ile Slovak halkını kırmaya başladı. Gelen ekipmanlar orduya değil, halkın direkt kendisine yöneltildi. Yaklaşık bir 30 bin sivil ölü söz konusu olmakla birlikte, Macarlardan da yüksek miktarda mermi ve teçhizat kaybı gözlemleniyor.

Katliamlar eşliğinde bir zamanlar komşu olan insanların birbirini canice öldürmeye başlaması ordu ve halk içerisinde hüzne ve depresifliğe sebep açmıştı. Durmaksızın devam eden kan banyosu sona ermeliydi.

Slovakya Komünü - @Onur34
Romanya - @Craetus
Faşist Macaristan - @Takeda Akane
Loyalist Macaristan - korkusalan (Tekniken Diskalifiye)
Hırvatistan - @Pharmacist
Özgür Sırbistan - @elefsar
Space-Background.gif
[+] 1 üye Yasin Ahmet nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Şakam olmadığını gördünüz yoldaş Klement ama merhametliliğimi herkes bilir; İnadınızdan vazgeçin ve emrime girin.
Ara
images?q=tbn:ANd9GcRZAlndBxpQhXHCwMq_Z-8...Q&usqp=CAU

Ben Deli Ferenc yani düşmanlarım bana deli diyormuş. Ehehehe bu dahi olduğumu gösterir. Her neyse duydumki Slovak sivilleri acımasız bir katliama uğruyormuş eli kanlı askerlerim tarafından. Çok üzüldüm bu katliama son vermek için yoldaş Klement ile görüşme ayarlamak istiyorum. Kabulmu yoldaş? @Onur34 Slovak sivilleri ölmesin yeterki. Kadınlar çocuklar çok dramatik aahhh tıpkı Şekspirden bir piyes gibi çok dramatik. Ahahahahahah hahahahahahah. 
Diğer bir konuya gelirsek @korkusalan dostum Miklos. Portekiz'e gitme gel ata topraklarına Batı Macaristan'a. Beraber mücadele yürütelim. Bu arada Turan milleti olan Japon hükümeti ile temasta olduğumuzu bildiririm.
Ve gelelim bir diğer konuya yakında düşmanlara korku salmak için bir şarkı klibi çekeceğiz. Klipte ben ve haremimdeki kızlar oynacak. Beklemede kalın millet.
@korkusalan dön abisi dön ellere gitme bak Garfield çok üzgün.
images?q=tbn:ANd9GcQILdkcKTjLF8sinucfmJ4...w&usqp=CAU
[+] 1 üye Takeda Akane nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Miklos dostum beni reddetti. Kedim Garfield depresyonda bunun intikamı için Portekiz hükümetine savaş açtığımızı bildiririm. Portekiz düştükten sonra Miklos yakalanacak ve Macar halkını ve Garfield'i yüzüstü bırakmaktan yargılanacak ve idam edilecek.
Ara
@Onur34
@Pharmacist

En yakın zamanda turlarınızı bekliyorum dostlar.
Space-Background.gif
Ara
Yoldaş Klement'in başkentinde görüşmeler uzun sürdü o yüzden. Anlaşamadık.
Ara

Gün 9 - Durgunluk :
Görsel

İç savaş nerdeyse bitme sürecindeydi, taraflar azami miktara indirgenmişti. Bu sırada Almanya ilhak edilmiş ve bölgeler müttefikler ile komünist blok arasında paylaştırılmıştı. Durgunluk, sadece Büyük Macaristan üzerinde değil, tüm Avrupada yaşanıyordu. İki süper güç olan Amerika ve SSCB de bu iç savaşı dünya savaşı ile birlikte sonlandırmak için gönüllü idi, barış konferansları için birtakım delegeler milliyetçi tarafların başkentlerine geldi.

Romanya - @Craetus
Faşist Macaristan - @Takeda Akane
Özgür Sırbistan - @elefsar
Space-Background.gif
Ara
Bu gece askeri eylemlere ara veriyoruz.

Baş şamanın savaşın gidişatı ile ilgili bir ayin düzenleyecek.

images?q=tbn:ANd9GcRtzVmjwi8GNxx_1ozI96q...w&usqp=CAU
Ara
@Takeda Akane turunu oynamanı bekliyorum, mümkünse yarına kadar.
Space-Background.gif
Ara
He evet tamam.

Bu arada kendi şamanımı öldürdüm cevabını beğenmedim.
Ara
images?q=tbn:ANd9GcRZAlndBxpQhXHCwMq_Z-8...Q&usqp=CAU

Ben Macar kralı Deli Ferenc. Korkak Miklos Portekiz'e kaçtıktan sonra kendimi bütün Macaristan'ın kralı hatta bütün Balkanların hakimi ilan ettim. Sonuçta deliyim ehehehueheh. Nedemişler delidir ne yapsa yeridir ehehehueheh.

Portekiz'de Macar sürgün hükümeti binasına terör saldırısı düzenledik.

images?q=tbn:ANd9GcQktMUhERUN50gZEHViG5_...g&usqp=CAU

Bu kedim Garfield ve Macar halkı içindi. Franco'ya topraklarından geçiş sağladığı için teşekkürler.
[+] 1 üye Takeda Akane nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Gün 10 - Barış Görüşmeleri :
Görsel

Batı Macar ordusunun dağılması ve Nazi kalkışmasının Milliyetçi güçler tarafından bastırılması neticesinde Ferenc Szalasi'nin gücü azalmış idi. Günlerden bir gün bir görüşmeye gittiği sırada, bir Sovyet nişancısı tarafından vurulduğu ve öldürüldüğü haberi Büyük Macaristan toprakları üzerinde yayıldı. Bu haber sonrasında Macaristan'dakiler dahil Avrupa'daki tüm Nazi güçleri var olan tek müttefikleri İspanya'ya sığındı. Macaristan, varlığını yitirmişti.

Sırbistan lideri Mihailoviç, ülkenin özgürlüğünü kazanma yolunda ihanete uğramış ve ayrılıkçıları ile birlikte toprakları üzerinde gerilla savaşına devam ediyordu. Bölgedeki güç sahibi milliyetçiler tarafından bastırılsa da, en az birkaç yıl bu bölgeyi aldıklarına pişman edeceklerdi.

Romanya - @Craetus
Faşist Macaristan - Takeda Akane (Diskalifiye)
Özgür Sırbistan - elefsar (Diskalifiye)

Hayatta kalan üç oyuncu devleti de birbiri ile toprak ticareti ve barış antlaşması yapabilir bu tur. Bu turdan sonra eğer üç taraf da birbiriyle barışırsa oyunu bitiriyoruz.

Dipnot: "Eğer barışırsam ve A oyuncusu B ile barışmazsa şu şu olur o yüzden barışmıyorum" tarzı bir senaryo düşünürseniz, barışma şartlarınızı da belirtebilirsiniz. Böylece zıtlaşma durumunda barış kırılır.
Space-Background.gif
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.