Bölünmüş Ulus - Bir Diplomacy Oyunu
Hırvatistan (pharmacist) ile sınırları içinde kalan Slovakya yerleşimlerine karşı Orta Macaristan'dan toprak değiştokuşu yapabiliriz. Bu konu haricinde iki tarafla da savaşmak gibi bir niyetimiz yoktur.
Ara
Ben Başbuğ Ferenc'in sağ kolu. Ferenc ağır yaralı. Ruhlar yaşayacağını söyledi.
Ara
Romanya olarak barıştan yanayız.
76561198034761601.png
Ara
Bizde barışı desteklemekteyiz.
Ara

Bu harita ile birlikte oyunumuzun sonuna geliyoruz. Umarım deneysel bu forum oyununu beğenmişsinizdir, ben şahsen GMlik yapma konusunda bu konsepti pratik buldum ancak daha iyi rollerin ve diplomasinin çıkması açısından fanteziye kaçmayan (üzgünüm @Takeda Akane) oyuncuların bulunması çok daha iyi olurdu.

Oyunun eksiklerini, artılarını, tartışılabilir yanlarını veya herhangi bir şeyi yazabilirsiniz. Şimdilik görüşmek üzere, herkese katıldığı için teşekkürler.

@Takeda Akane
@Craetus
@Onur34
@Pharmacist
@korkusalan
@elefsar

Skor tablosu olarak şunu da ekleyeyim, herkes kesin zafer aldığı için normal puan hesaplıyoruz.

Başlangıç toprakları dahil olmaksızın:
  1. 14 toprak ve 28 puan ile Hırvatistan
  2. 10 toprak ve 20 puan ile Slovakya
  3. 8 toprak ve 16 puan ile Romanya
Space-Background.gif
[+] 3 üye Yasin Ahmet nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Peki fanteziye kaçmayan oyuncularla oynayın siz.
Ara
Güzel oyundu. Herkesin eline sağlık. Bu tür oyunlarda çok uzatılmaması taraftarıyım, bir süre sonra ister istemez sıkılmaya başlıyor insanlar. O açıdan zamanında bittiğini düşünüyorum.
Harita açısından başarılı bulsam da şahsen tank tüfek yerine kılıç okçu birimlerini tercih ederim. Kısmet olursa sonraki oyunlarda bu tür bir yapı görmek isteriz.

RP konusunda GM'in lore'undan çok koptuğu için sanırım Takeda ilginç oldu. Yoksa RP yapmak bir çok açıdan daha kıymetli yapmayanlara göre.
[+] 2 üye elefsar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(12-09-2022, 12:28)Takeda Akane : Peki fanteziye kaçmayan oyuncularla oynayın siz.
Kırılma hemen Takeda!! Sadece fantezini azıcıkk ayarlasan daha tatlı olurdu... Örneğin o dönemin Macaristanı bildiğim kadarıyla koyu katolik... Sen gidip tengrici rpsi yapıyorsun...
Bilim hayattır ama onun dahi bilemediği tek şey kıyametin zamanıdır
[+] 1 üye korkusalan nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Oyuna girerken fantezi ayarını açmıştım.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.