Büyük İndirim: Steam 2020 Kış İndirimi
home_header_text_turkish.png
22 Aralık 2020 - 5 Ocak 2021 tarihleri arasında sürecek olan Steam Kış indirimleri başladı.
Aldığınız ya da almayı düşündüğünüz bir oyun varsa bu konuda paylaşabilirsiniz.

İndirime giren bazı strateji oyunları.
(Resimlere tıklayarak oyunların Steam mağaza sayfasına ulaşabilirsiniz.)
header.jpg?t=1606327466
Crusader Kings III %20 61,60₺

header.jpg?t=1605887773
Imperator: Rome %50 30,50₺

header.jpg?t=1603286376
Europa Universalis IV %75 14,75₺
header.jpg?t=1604053693
Hearts of Iron IV %75 14,75₺

header.jpg?t=1605082223
Stellaris %75 14,75₺

header.jpg?t=1589817722
Victoria II %75 7,75₺

header.jpg?t=1603130867
Total War: THREE KINGDOMS %50 105,00₺

header.jpg?t=1605870313
Total War: WARHAMMER II %66 71,40₺

header.jpg?t=1603130931
Total War: ATTILA %75 39,50₺

header.jpg?t=1603131116
Total War: ROME II %75 52,50₺

header.jpg?t=1605738001
Age of Empires III: Definitive Edition %25 24,00₺

header.jpg?t=1605737900
Age of Empires II: Definitive Edition %50 28,12₺

header.jpg?t=1605737984
Age of Empires I: Definitive Edition %75 14,06₺

header.jpg?t=1571942557
Age of Mythology: Extended Edition %75 12,25₺

header.jpg?t=1593097875
BATTLETECH %75 15,25₺

header.jpg?t=1604403806
Stronghold Crusader 2 %90 6,10₺

header.jpg?t=1600177724
XCOM 2 %75 54,75₺

header.jpg?t=1585563798
Cossacks 3 %60 12,40₺

header.jpg?t=1605815014
Sid Meier's Civilization VI %75 54,75₺
[+] 2 üye Ecdad Computer nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
güzel, içine çeken ve yeniden oynanabilirliği fazla olan bir real time strategy tavsiyesi olan var mıdır
-Good judgment does not guarantee exceptional talent.

-That is correct. But for one with talent and practice, there is no stronger weapon. To perform the best dance,
will she not try harder each time? The path of an artist is to fight oneself in order to beat others.
Ara
Age of empires 2 ve 3 Definitive Editionları şu an en revaçta olanlar muhtemelen.
WhaW8Am.gif
Ara
Steam kütüphanemdeki oyunlara bakarken birkaç ucuz oyun tavsiyesinde bulunasım geldi.
  • 1979 Revolution: Black Friday [%75 - 4,62₺]: 1979 İran Devrimi sırasında geçen, hikayesiyle ön plana çıkan Telltale tipi bir oyun. Ben oyunun siyasi tarafını sevmiş, hikayesini beğenmiştim. O dönem hakkında neredeyse hiç bilgim yoktu ve bana pek çok şey öğretti. Elbette tarihi oyunlardan öğrenmemek gerek ama ilginç bir deneyim olabileceği düşüncesindeyim.

• Alan Wake [%65 - 8,75₺]: Muhtemelen çoğunuz biliyorsunuzdur. Alan Wake hikayesi gizemli olan, ancak oynaması ve ana karakteriyle birlikte olan biteni keşfetmesi zevkli olan birazcık eski bir yapımdır. Eski dediğim de 10 yıl bile yok yanılmıyorsam. Bir ara Steam'den kaldırılmıştı müziklerinin lisansı bittiği için. Karanlık dünyası beni çok çekmişti. Öyle ki Remedy'nin devam oyununu çıkartmasını aşırı istiyorum (evet gelsin artık kaç sene oldu).

• Alien: Isolation [%75 - 14,75₺]: Normalde bu listeye 10₺ üstü oyun eklemeyecektim ama Alien'ı istisna olarak koymak istedim. Alien serisini çok seven biri olarak gerim gerim gerilmeme ve acayip korkmama rağmen yılmadan oynadığım bir oyundur AI. Aynı zamanda ilginç bir hikaye ve güzel bir atmosfer de sunar. Mutlaka denenmesi gerektiğini düşünüyorum. Geçenlerde Epic vermişti. Orada almadıysanız 15₺ vermek biraz üzücü olabilir ama fiyatını fazlasıyla karşılayacak bir oyundur.

• Amnesia: The Dark Descent [%80 - 6,20₺]: Frictional Games'in şaheseri olan korku oyunudur Amnesia. Neredeyse hepiniz duymuş, en azından bir kısmınız da oynamış veya oynamaya yeltenmiştir. Alien kadar korkup gerilmediğim, hatta bir yerden sonra rahat bir şekilde oynadığım bir oyundur. Beni özellikle cezbeden kısmı oyunun hikayesi oldu. Simyaya ve gotik atmosfere ilginiz varsa denemelisiniz. NOT: Ayrıca bahsetmeyeceğim ama Frictional Games'in diğer oyunlarına da mutlaka bakın. Özellikle SOMA acayip kafa açan ve benliği sorgulatan hikayesiyle bence yapımcının açık ara en iyi oyunu. Onu kesinlikle deneyin. Korku oyunlarını seviyorsanız Penumbra serisine de kesinlikle bakın.

• Banished [%66 - 10,54₺]: Benim en sevdiğim şehir kurma oyunu olabilir. Tek bir yapımcının elinden çıkan bu oyunumuz hem zor (alışınca çok kolay aslında) hem de keyifli bir hayatta kalma ve ilerleme mücadelesi sunuyor. Sürülen birkaç aile kendilerine köy-kasaba-sonrasında ise şehir kurarak hayatlarını idame ettiriyor. Tabii şehir aşamasına geldiğimizde bu birkaç aile artık yüzlerce kişinin bulunduğu bir topluluğa dönüyor. Oynaması keyiflidir. Farklı stratejiler geliştirip farklı tipte kasabalar kurulabilir. Ayrıca ilginç modları var. Koloniler, korsancılık falan vardı yanlış hatırlamıyorsam (ben modları kullanmadım gerçi). Mazoşist bir yanınız varsa kazanması zor başarımlarını açmaya da çalışabilirsiniz. Good luck have fun!

• Beat Cop [%80 - 4,80₺]: Piksel piksel sokaklarda devriye gezip polis/zabıta karışımı bir karakteri canlandırdığımız bu oyun ilginç bir hikaye ve farklı sonlar sunuyor. Renkli dünyası o günleri çok güzel yansıtmış. Devriye görevinde olduğumuz sokaktaki karakterler, onların kendilerine has hikayeleri ve hayatları, başımıza gelen olaylar (spoylır olmasın diye anlatmıyorum) ve daha nice yanıyla oynaması çok keyifli bir oyundur. Ben ikinci bir kez oynama gereği duymadım, farklı sonu varmış yokmuş umursamadım ama çok farklı yollara gidip karakterinizin hayatını kökünden değiştirme seçeneğine sahipsiniz. Bence bir göz atın.

• Beholder [%85 - 2,70₺]: Bu da muhtemelen duyduğunuz ve oynadığınız bir başka oyun. Totaliter rejimin yönetimindeki bir ülkede apartman yöneticiliği yapıyor, komşuları gözetliyor ve onların hem tehlikeli hem de kendi halindeki yaşamlarını kökünden değiştiriyoruz. Bir yandan yüce devletimize hizmet vermeli, diğer yandan da ailemize sahip çıkmalı ve bu tehlikeli dünyada bir şekilde hayatta kalıp düzenimizi korumalıyız. Aslında hiç de kolay bir oyun değil. Karanlık dünyası insanı etkileyebiliyor. Ben Beholder'ı çok sevsem de devam oyununu sevemedim. İkinci oyunu olayı başka bir noktaya taşıyıp bizi bu totaliter rejimin merkezine sürüklüyor. Hikayesi ilginç olsa da mekanikleri çok kısıtlı ve aşırı tekrara yönelik. En azından ilk oyunda bu o kadar hissedilmiyor ve sürekli bir olay olup insanlarla etkileşimde olduğumuzdan bir şekilde akıp gidiyor.

• Emily is Away Too [%80 - 2,00₺]: Bu aslında bir devam oyunu. Serinin ilk oyunu Steam'de ücretsiz olarak oynanabiliyor. Üçüncü oyunu da geliştiriliyor. Kısaca bahsetmek gerekirse bu bir MSN simülasyonu. Oynadığımız karakterin iki arkadaşıyla çakma MSN üzerinden yaptığı sohbetleri yönlendiriyoruz. Konuyu değiştiriyor, kararlar veriyoruz ve aslında üç kişinin geleceğini belirliyoruz. Oyunun pek çok sonu var ve açıkçası seçim yapma aşamaları çok da iyi değil. Çünkü oyuncu olarak tıkladığımız seçeneğin sonrasında karakterimizin yazdığı şey ve karşımızdaki karakterin verdiği cevap düşündüğümüzden aşırı farklı olabiliyor, beklediğimizden çok farklı bir şekilde sonuçlanabiliyor. Dürüst olmak gerekirse oynarken epey canım sıkılmıştı. Ancak, gayet keyifliydi. Devam oyunu çıktığında onu da alıp oynayacağım.

• Enemy Front [%90 - 3,20₺]: Bence bu oyun olup olmamak arasında gidip gelen bir FPS oyunu. Buraya yazma nedenim daha önce görmediğimiz şeyleri göstermesi. İkinci Dünya Savaşı sırasında Leh, Fransız ve Norveç direnişlerinde yer alan Amerikalı bir gazetecinin hikayesini takip ediyor. Önerip önermemek arasında kaldım ama ilginç bir deneyim olabileceğini düşündüğümden eklemek istedim. Hikayesi o kadar da iyi değil bence, sadece savaşın farklı bir yanını birinci elden gösteriyor. İnceleme skorunun da çok iyi olmadığını göreceksiniz.

• F.E.A.R. [%85 - 11,85₺]: Öncelikle verdiğim linkte sadece ilk oyun değil, serinin üç oyunu da bulunuyor. Benim önerim ilk iki oyunu deneyimlemeniz. F.E.A.R. serisinin hikayesi ilgimi fazlasıyla çekti. Öyle ki, oyunlar haricinde çizgi romanlarına da göz attım. İlk iki oyun hem keyifli bir FPS oynanışı sunuyor, hem de sürükleyici ve gizemli hikayesiyle gerek geriyor gerek heyecanla takip etmenizi sağlıyor. Üçüncü oyun ise büyük hayal kırıklığı. Bir ara online bir oyun yapıyorlardı, sonra ne oldu bilmiyorum. Bu arada, eğer ana oyunları oynarsanız, eklentilerine de mutlaka göz atın. Onlar da hikayenin farklı taraflarını farklı gözlerden sunuyorlar. Güzel ya, kalmadı böyle FPS oyunları.

• Firewatch [%75 - 7,75₺]: Bu da bayağı ünlü oyunlardan. Kısaca hayatındaki sorunlarından bıkan ve kafasını toplamak isteyen bir abimizin yangın gözlem kulesinde deneyimlediği hayatı anlatıyor. Her gününü anlatmıyor tabii, kısıtlı sayıda günü atlayarak anlatıyor. Benim ilgimi çeken kısmı ise bir anda kendimi bu abimizin yerine koymamdı. Hepimiz hayatta sorunları var, canımızı sıkan şeyler var. Ben oynarken kendimi bu abimizin yerine koydum ve öyle bir ortamda olup bir yandan sorunlarımı nasıl çözerim diye kendimce düşünürken bir yandan da abimizin başına gelenleri deneyimledim. Yalan olmasın, oynadıktan sonra biraz rahatladım. İyi geldi gerçekten. Güzel bir deneyimdi, hikayesi ve atmosferi de gayet hoş.

• Gray Dawn [%80 - 6,40₺]: Daha önce duymamış olabileceğiniz bu oyun da değişik ve gizemli bir hikayeyi anlatıyor. Oyun Romanya'da geçiyor ve bir papaz olarak oynuyoruz. Rumen ve Ortodoks kültürünün oyundaki yeri çok büyük. Ben daha önce görmediğim renkli bir dünyaya adım atmıştım oynadığımda. Hikayesi korkutucu veya gerici değil, aksine ilginç. Bazen sönük kalıyor. Oldukça renkli bir dünyası var. Çocukluğa dair çok fazla şey var. Aynı zamanda yetişkinliği öne çıkaran, hayatın (özellikle de din hayatının) korkunç karanlık tarafını gösteren kısımları hafif ürkütüyor. Hikayesi için oynanır ama performans sorunları olduğunu belirtmeliyim. Ben oynarken çok sıkıntı yaşadım, buglarla da karşılaştım. Uyarmadı demeyin...

• Hacknet [%80 - 3,70₺]: Kısaca hacker simülasyonu. Bir hacker olarak oynuyorsunuz. Oyunun size sunduğu kodları kullanarak bilgisayarları ve ağları hackliyor, dosya indiriyor, virüs yüklüyor ve daha nice şey yapıyorsunuz. Oynayalı epey oldu, biraz hatırlamakta zorlanıyorum. Şu kadarını söyleyeyim, oyunun bir hikayesi var ama aynı zamanda ilginç ve dolu yan görevleri de var. Farklı hacker gruplarına dahil olup onlardan farklı araçlar alıyor, oynanışınızı çeşitlendiriyorsunuz. Bir de eklentisi var. Eklentisinin içeriği de ana oyun kadar kaliteli. Hatta o çok daha ilginç görevler sunuyor. Son olarak modları da var. Ben hiçbirini oynamadım ama üzerinde uzun süre emek verilmiş değişik şeyler olduğunu biliyorum.

• Hollow Knight [%50 - 12,00₺]: Muhtemelen bunu da duymuşsunuzdur. Soulslike bir oyun olan oyunumuz, her ne kadar türe uzak olan veya sevmeyen arkadaşlar için kanser olsa da güzel dünyası ve ilginç lore'u ile benim gönlümde taht kurmayı başardı. Dünyayı keşfetmesi ayrı, bu ilginç canlıların yurdunu kasıp kavuran illetin ne olduğunu ve nereden geldiğini anlamaya çalışması ayrı, her bir karakterinin kendince hayatı ve yüzlerce kez ölüp çıldıracağınız oynanışıyla ayrı güzel bir oyundur. Soulslike oyunları sevmiyorsanız da bence deneyin. Oyunun en güzel yanlarından biri de bize sunduğu ve nerede ne yapmamız gerektiğini bilmediğimiz karanlık (aynı zamanda renkli) dünyasında kaybolup gitmemiz. Devam oyunu da yolda.

• Paint it Back [%50 - 7,50₺]: Karşınızda basit bir bulmaca oyunu bulacaksınız. Bu oyun canım sıkıldığında başvurduğum ve sonrasında kendimi kaptırıp saatlerce oynadığım bir yapım oldu. Steam'de benzerlerini bulmak çok mümkün ama ben onlardan bundan aldığım tadı alamadım ne yazık ki. Telefonda oynamak isteyenlere de Nonogram'ı öneririm. Oyun aslında ortada, diyecek pek bir şey yok. Boş vaktiniz varsa ve saracak bir şey arıyorsanız deneyebilirsiniz.

• The Long Dark [%75 - 12,50₺]: Bu, benim en sevdiğim yapımlardan biridir. Türkiye'de Pintipanda sağolsun bayağı ünlenmiş bir oyun. Açıkçası gördüğü değeri kesinlikle hak ediyor. Hikaye modu, hayatta kalma modu ve mücadeleleriyle hem keyifli hem de uzun süreli bir oynanış sunuyor. Atmosferi, doğası... oturup sabaha kadar anlatabilirim. Yapımcı stüdyo sürekli olarak oyunu güncelleyerek hikaye modunu ilerletiyor, yeni mekanlar, ögeler ve daha nice şey ekliyor. Kısacası her güncellemede daha da büyüyor, güzelleşiyor.

• Valiant Hearts: The Great War [%75 - 16,99₺]: Ubisoft'un sevilen yapımlarından biridir bu oyun. Birinci Dünya Savaşı'nı belki de daha önce hiç görmediğimiz bir gözle anlatır. Çizimleri, anlatım şekli ve sunduğu hikayesiyle beni kendine çekti. Duygusal tarafı da gözümden yaş getirmedi değil. Savaş işte, az çok neler olduğunu biliyoruz ama bir ailenin başına neler geldiğini böylesine ince detaylarla ne kadar gördük ki? Ben mutlaka oynamalısınız diyorum. Gerçi ünlü bir oyun olduğundan bilmeyen çok az kişi vardır diye tahmin ediyorum. Birazdan buna benzer bir başka oyunu daha önereceğim. Ona da bakın derim.

• Papers, Please [%50 - 9,00₺]: Bu da muhtemelen neredeyse hepimizin oynadığı bir oyundur. Kim sınırda ülkeye giren vatandaşların pasaportuna damga basmak istemez ki? Teröristlerle, kaçakçılarla, sevimli Jorji amcayla yüz göz olmak hepimizin hayali. Oyunun içinde yaşanan gelişmeler doğrultusunda oynanışının basit bir damga vurmaktan birden çok şeyi kontrol edip o nihai kararı vermeye evrildiği bu yapımda da birden çok son var (sanırsam 20 taneydi). Üstelik sadece kendimizden değil, verdiğimiz kararlar doğrultusunda ailemize ne olacağından da sorumluyuz. Basit duran ama derinliği olan güzel bir yapımdır. 

• Gone Home [%80 - 4,80₺]: Çok kısa bir oyun bu. Eve gelen bir hanımefendinin evde kimseyi bulamamasıyla ailesinin nerede olduğunu öğrenmek için etraftaki eşyaları karıştırmasını ve incelemesini konu alıyor. Çok rahat, kafa dinlemelik bir yapım. Firewatch gibi yine neyin ne olduğunu, kendi hayatımızda olup biteni rahat bir şekilde değerlendirmemizi, bir yandan da oyun dünyasında sunulan detaylara dikkat etmemizi sağlıyor. Ben bu tarz yapımları çok seviyorum. 

• Orwell [%68 - 11,78₺]: Orwell da ilginç bir başka yapım. Yaşanan bir patlama sonrası kurulan yeni gözetleme sisteminde çalışıyoruz ve insanların maillerini, hesaplarını, telefon mesajları vb. kişisel şeylerini karıştırarak kimin suçlu olduğunu bulmaya çalışıyoruz. Tabii bu oyunun sadece başı. Sonrasında ortalık epey karışıyor ve sistemin aslında ne olduğunun sorgulandığı bir dünyada buluyoruz kendimizi. 1984'ü okumak gibi bir nevi ama birebir konusu aynı değil. Benzer çok nokta var sadece.

• 11-11 Memories Retold [%84 - 12,64₺]: Bu oyun Valiant Hearts'a epey benziyor. Onun gibi çizimlerden oluşmuyor ama kendine has, daha bulanık ve belirsiz bir görselliği var. Hem mecazi hem de gerçek anlamda tablo gibi oyun. Birinci Dünya Savaşı'nda karşı taraflarda yer alan iki askerin Batı Cephesinde yaşadıklarını anlatıyor. Duygusal yanı ağır basmakla birlikte hayatının baharında bir gencin ve görmüş geçirmiş bir ihtiyarın savaşa bakış açılarını, neden bu savaşta yer aldıklarını, neden o cephe hattında bulunmak zorunda olduklarını derin ve anlamlı bir şekilde anlatıyor. Mutlaka öneririm.
Ayrıntılı değinmediğim ancak hikayesi, atmosferi ve sunduğu diğer şeylerle hoşuma giden, bende güzel yer edinen oyunlar da var. Bunlar genellikle bilindik oyunlar olduğundan kısaca adlarını yazıp geçmek istiyorum. Oynamadıysanız bir bakın derim. Bir de merak ettiğim ama henüz oynama fırsatım olmayan oyunlar var. Onları da kısaca aşağıda listeledim. Belki bakmak istersiniz.
Ben eskiden sabah akşam strateji ve simülasyon oyunları oynarken artık hikaye ve atmosferiyle öne çıkan oyunlara ya da daha sade olan bağımsız yapımlara yöneliyorum. Bu tarzda tavsiyeleriniz varsa duymak isterim.

Ücretsiz olduğu için listeye dahil etmedim ama oynamadıysanız mutlaka Doki Doki Literature Club ve Everlasting Summer'ı da öneririm. Görsel romanlara pek ilgim yok ama bu ikisini oldukça sevmiştim. Görsel romanları da keşfetmek istiyorum doğrusu. Görsel roman önerilerinize de açığım.
[+] 14 üye Henri nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
unknown.png?width=623&height=406
Ben @Henri'nin önerisiyle Orwell, etkinlik için Worms, uzun zamandır almak istediğim için R6S ve 13th Friday oyununu aldım. Pek ilgimi çeken oyun yoktu açıkçası, tek ilgimi çeken ve almak istediğim oyunlar Rimworld ve Factorio idi onlar da tatmin edici indirim almadı.
Ara
Rome 2 indirimle 50 lira üstü Attila indirimle neredeyse 40 lira. 20 lira oluyordu eski indirimlerde.
5bac4e30d414a7eda8d137af0b1b33d4_2.jpg
Ara
(24-12-2020, 15:20)Gurt : Rome 2 indirimle 50 lira üstü Attila indirimle neredeyse 40 lira. 20 lira oluyordu eski indirimlerde.

Total warın yeni oyunları pek satmıyor heral
俺たち 自由 に なれる の か ?
Ara
(24-12-2020, 15:21)cemal :
(24-12-2020, 15:20)Gurt : Rome 2 indirimle 50 lira üstü Attila indirimle neredeyse 40 lira. 20 lira oluyordu eski indirimlerde.

Total warın yeni oyunları pek satmıyor heral

Dolar kuru yüzünden arttırdılar fiyatı. Satışla bir alakasının olduğunu sanmıyorum.
5bac4e30d414a7eda8d137af0b1b33d4_2.jpg
[+] 1 üye Gurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Türkiye'ye özel bir durum yok CA bir çok ülkede Total War oyunlarının fiyatlarını yükseltti. Bunların arasında gelişmiş ülkelerde var.
[+] 1 üye Bambukavak nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
CoH2'nin eksik eklentilerini aldım sadece. Sonraki günlerde biraz daha yaramazlık yapıp birkaç warhammer eklentisi alabilrim. Ama düşük bir ihtimal o da.
[+] 1 üye Onur34 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Uzun zamandır gözüme kestirdiğim Baldur's Gate'i nihayet alabildim. İçine çekecek bir oyun tecrübesi arıyordum, ekim ayında gerçekleşen etkinlikte bir kısmını oynayabilmiştim. Oynadığım kadarıyla da sevmiştim. Devamının da iyi olduğunu tahmin ediyorum. Bu indirimlerde başka ne alırım bilmiyorum, kütüphanem alınıp ellenmemiş oyunlarla dolmaya başladı zira.
IbnE9P2.gif
[+] 2 üye Attila the Hun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
aynen, rome u çıktıktan bi sene sonra 22 liraya almıştım, attila yı da yine bir yıl sonra 20 liraya. sadece ülke ekleyen dlc'leri 3 liraydı. şimdi çok pahalı hiçbir oyunu almam o yüzden, ederi bu değil. base fiyatlarını yükselttiler, normalde yeni çıkan titlelar 90-100 lira oluyordu, onu 200e çıkardılar. uyduruk sagalar 100 lira civarında, britanniayı merak ediyorum ama o kadar etmez indirimli haliyle bile.
-Good judgment does not guarantee exceptional talent.

-That is correct. But for one with talent and practice, there is no stronger weapon. To perform the best dance,
will she not try harder each time? The path of an artist is to fight oneself in order to beat others.
[+] 1 üye Vivec nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Şu an sadece Wallpaper Engine aldım. O da zaten indirimde değildi.
WhaW8Am.gif
Ara
5-6 sene önce Steam Yaz-Kış indirimleri geldiğinde heyecanlanırdım. Daha güzel geçerdi sanki o zamanki indirimler. Mini oyunlar falan olurdu. Sanki bu fiyatlardan daha fazla indirim yerlerdi. Ya da bana öyle geliyordu, bir diğer ihtimal de artık alıştım sanırım.

Henüz indirimlerden bir oyun almadım, alacak bir şey bulmakta güçlük çekiyorum. İki gün önce Wreckfest oyununa Racing Heroes Car Pack diye bir DLC aldım da, indirim olmasa yine alırdım yani.
76561198034761601.png
Ara
(26-12-2020, 17:08)Craetus : 5-6 sene önce Steam Yaz-Kış indirimleri geldiğinde heyecanlanırdım. Daha güzel geçerdi sanki o zamanki indirimler. Mini oyunlar falan olurdu. Sanki bu fiyatlardan daha fazla indirim yerlerdi. Ya da bana öyle geliyordu, bir diğer ihtimal de artık alıştım sanırım.

Henüz indirimlerden bir oyun almadım, alacak bir şey bulmakta güçlük çekiyorum. İki gün önce Wreckfest oyununa Racing Heroes Car Pack diye bir DLC aldım da, indirim olmasa yine alırdım yani.
Bence zamanla istediğin tüm oyunları aldığından kaynaklıdır. Mesela benim pek oyunum yok ama yine de çıkıyor alacak oyun.
[+] 1 üye Yasin Ahmet nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bence asıl olay 5-6 sene önce indirim sisteminin farklı olmasıydı. Sabit düz indirimlere geçtiklerinden beri her sene aynı oyunlar aynı oranda indirime giriyor. Eskiden saatlik indirimler oluyordu flash sale adı altında. Hiç beklemeyeceğin oyunlar %90 indirimler görebiliyordu. Bazen oyunlar ilk gün indirime giriyordu son güne kadar belki tekrar daha yüksek orana girer diye almıyordun vs. Genel olarak bir heyecan vardı.
WhaW8Am.gif
[+] 2 üye PCOyun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Medal Of Honor Airborne'u indirimler sırasında  @Yasin Ahmet atmış. Kendisine teşekkür ediyorum.
" Hemen herkes tartışabilir, fakat güzel konuşabilmek herkesin yapabileceği bir iş değildir. "
[+] 1 üye Dothor_ nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Telefondan ev yapma ve boyama oyunu oynayan eşim işin House Flipper, kendim için ise Terraria aldım. Böylece kapattım diyebilirim. Yaklaşık 2-3 ay önce telefon oyunlarına alıştırmıştım, şimdi sıra pc oyunlarına geldi. Baharda çeşitli macera oyunlarıyla tanıştırdıktan sonra önümüzdeki yaza coop oyunları birlikte oynayabilmeyi planlıyorum. Kim bilir, belki seneye EU4'de multiplayer etkinliklerine falan katılmaya başlar.
[+] 6 üye elefsar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Order Of War oyunu indirime girmiş,forum kullanıcılarının bu oyun hakkındaki düşünceleri nedir?
Ara
İlk aldıklarımdan R6Siege'i iade ettim. Yaklaşık 100 lira bütçem vardı bu bütçeye War in the East, Domina, 13th Friday gibi oyunları aldım. Hediyeleşme etkinliği aracılığıyla da bana Elefsar Factorio aldı(Bir de Attila'nın hediyesi Shogun 2 Fall of the Samurai, Rise of Nations da Dothor_'un hediyesi).

Şu an istediğim tüm oyunlara sahibim. 13th Friday'in alınmasını kesinlikle öneriyorum 5 lira bir şey değil ayrıca eğer 8 kişi bulursak inanılmaz zevkli geçeceği fikrindeyim. Planescape Torment/Baldur's Gate/Icewind Dale alınabilir eğer CRPG seviyorsanız.

Total War oyunları da indirimde, tüm eklentileriyle Empire veya Napoleon Total War 22 lira. Özellikle Empire Total War veya Shogun 2 Total War oynamanızı öneririm.

Domina, Orwel, 13th Friday gibi ucuz ve hoş oyunlar da alabilirsiniz biraz göz gezdirdikten sonra böyle oyunlar bulunabiliyor. Ayrıca Frostpunk da alabilirseniz hiç oynamadıysanız, çok uzun süre oynayamıyorsunuz ancak kısa zamanda eğlendiren oyunlardan ve atmosferi vesaire çok iyi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.