C&C: Generals Zero Hour - General Challenge: Infantry General VS Nuke General
#1
General Challenge: Infantry General VS Nuke General

General Shin "Anvil" Fai
General Tsing Shi Tao
GenZH_Fai_Mugshot.png


VS

GenZH_Tao_Mugshot.png

Bu rehber General Challange modunda, Çin piyade generali Shin "Anvil" Fai ile Çin nükleer generali Tsing Shi Tao'yu nasıl yeneceğinizi anlatacak.
Rehber en yüksek zorluk seviyesi göz önünde bulundurularak yazılmıştır.

Klasik başlangıcı yaparak bir reaktör, baraka ve supply center kurun. Supply centeri command centerın batısına doğru kurarsanız iki noktadan da para toplayabilir. İkinci bir supply truck üretmeyi de unutmayın. Capture command araştırmasını yapıp üç tane mini-gunner üretin. Haritanın doğusundaki üç oil derrick'i de ele geçirin. En uç ikisini korumanıza gerek yok. Ele geçirip bir miktar para elde etmeniz yeterli.

Kuzeye ve doğuya birer tane gattling cannon kurarak düşman helixlerine ve piyadelerine karşı savunma yapın. Bir airfield ve üç helix üretin. Helix başına üç mini-gunner ve üç tank hunter üretin. Biraz zaman alacak fakat acelemiz yok. Üssünüzün doğusuna, kuzey doğusuna ve batısına savunma modunda yerleştirin. Uzun menzilli nuke cannonlardan koruyacak kadar uzakta olduklarından emin olun. Alternatif olarak dördüncü ve beşinci helixleri üretip önceden bahsettiğim iki oil derrick'i koruyabilirsiniz.

Bir war factory, propaganda center ve nükleer füze inşa edin. Aynı zamanda dört tane de MIG. Ortadaki nükleer füzeye en az iki kere saldırı emri verin. Bazı uçaklarınız düşebilir fakat önemli değil, yenilerini üretin. Üçüncü seviyeye ulaşıp artillery barrage'ı açmanız çok önemli. Açamazsanız nükleer füzeyi yıkamazsanız. Üçüncü seviyeye ulaşmak için haritanın ortalarında bulunan nuke cannonları avlayabilirsiniz. İlk füze atılmış olsa da atılmamış olsa da bundan sonra haritanın ortasında bir veya iki helix tutun. Böylelikle diğer nükleer füzeler bu helixleri hedef alacak ve üssünüzü vurmayacak.

Geriye kalan nükleer füzeleri general yeteneklerinizi kullanarak yıkabilirsiniz. Karadan saldırmayı tercih ederseniz yerdeki radyasyon bölgelerinden kaçının. Kendi binalarını tekrar kurmayacağı için istediğiniz sırayla ilerleyebilirsiniz. Başarılar.
ezgif-6-2a20417b2b51.gif
[+] 1 üye PCOyun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#2
bu oynu en son 8 yıl önce oynamıştım multiplayerı çöktüğü için generals 2 oynardık genelde usa super weaponla 3 zoru yenmişliğim vardı merak ettiğim şey bu oyunu nerden indirebilirim ve multiplayerdaki sorunlar düzeldi mi
Paylaşım için sağolun bununda extendedı falan çıkmışsa steam oyun listesinde 2-3 oyun bulunan ben 300-500 tl bile veririm.Belkide en sevdiğim oyun budur
Ara
Cevapla
#3
Oyunu origin üzerinden "Command & Conquer™ The Ultimate Collection" adı altında satın alabilirsiniz. Klasik C&C oyunlarının hepsini barındırıyor.
ezgif-6-2a20417b2b51.gif
Ara
Cevapla
#4
Ea Play alsam generals zero hour,red alert 2 ve middlearth 2 ea play ile birlikte gelir mi
Ara
Cevapla
 
Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretçiStrategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.