Çıkar gruplarının gücünü azaltma rehberi
Bu rehberimde sizlere çıkar gruplarını hele de güçlü ve hükümette olanlarının gücünü nasıl azaltacağınızı göstereceğim.O halde lafı fazla uzatmadan başlayalım.

Çıkar gruplarının siyasi gücü özellikle
1)Bu çıkar gruplarını destekleyen popların ekonomik gücü
2)Ülkenizde mevcut olan kanunlardan gelir
JP4Ivf.jpg

Bu bilgiler ışığında  ilk yöntemimiz bu çıkar gruplarına destek veren popların ekonomik gücünü azaltmak olacak.Bunun için etkisini kırmak istediğimiz gruba en çok destek veren poplarını bularak en çok tükettikleri malları tespit edelim.

şogun grubunu yılmaz  destekçileri aristokratların, lüks malları çok tükkettiklerini görüyoruz.JP653x.jpg

Buradan istediğimiz malları seçip onlara bütçe sekmesinden tüketim vergisi koyalım böylelikle varlıkları biraz daha azalacaktır.

lüks ve hizmet mallarına vergi koyduğumu görüyoruz.JP6soH.jpg

Varlıkları azalan popların ise destekledikleri grubun  gücü azalacaktır.

Şogun grubunun gücünün %50'den %45 civarlarına düştüğünü görüyoruz.JP6pK1.jpg
İkinci yöntemimiz ise çıkar grubunun şiddetle karşı çıktığı,ondan güç aldığı kanunları,onların aleyhine olacak şekilde değiştirmek olacak.Eğer muhaleffete iseler pek sorun olmayacaktır.O yüzden hükümette olanlar üzerinden devam ediyorum.

Çıkarmak istediğiniz kanunu belirledikten sonra bunu destekleyecek birkaç grup belirleyin ve bunu meşrutiyetininzi çok düşürmeden hükümete alın.

Serfliği kaldırmak istediğim için bu kanunu destekleyecek 2 uygun adayı(köylüler ve aydınlar)hükümete aldım.
JP6FGP.jpg

Serfliği ikisi yardımı ile kaldırdım.JP6Mbq.jpg

Bu reformu yaptıktan sonra siyasi güçleri %45ten %39a düştü ve istifa ettiler.JP6d5M.jpg
En son yöntemimiz ise muhalefette olan çıkar grubunu baskılamak olacaktır.Bunu yapınca yavaş yavaş geriliyor.

Şogunu baskılanması
JP9y71.jpg

Dipnot=Geriletmek istediğiniz siyasi gücü destekleyen popların para kazanmalarını mümkün olduğunca durdurun.Örneğin aristokratları durdurmak için toprak temelli işleri geliştirmemeye çalışın.(tarla vb.)Ya da o malları ithal edin.

Rehber yeni bilgiler ışığında güncellenebilir ya da değiştirilebilir.
[+] 8 üye Enesrar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Vakit ayırıp emek verdiğiniz için teşekkür ederiz.
[+] 1 üye Jokzilla nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Görseller gözükmüyor.
Ara
Oyunun yeni versiyonunda memnuniyetsiz gruplar cok daha sık isyan ediyor. O yuzden bu gruplari baskilama, sevmedikleri kanun cikarma vs gibi isleri yaparken bi tataftan da onlarin destekcilerinin soi seviyesini iyi tutmak gerekiyor. Soi iyiyse, cok kizsalarda isyan pek cikmiyor.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.