Civ5 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
#21
Oyun için nasıl bir başlangıç önerirsiniz?
Aztekleri aldım. 3 tane daha ülke ekledim. 1900lere geldim. Daha hiç savaş olmadı. Biraz kolayda oynuyorum ilk olduğu için. 5 tane +20şer nüfuslu şehir var. Tüm şehir devletlerini korumaya aldım. Diğer ülkelerle open borders yaptım. Sürekli dinimi değiştirip duruyolar. Bu misyoner fiyatı falan neye göre artıyor. Eskiden 200 faithken şimdi 600 istiyor mesela? Bana genel bi başlangıç paketi gibi bişey önerir misiniz?
The supreme art of war is to subdue the enemy without fighting.
Ara
Cevapla
#22
başlangıç şöyle önerebilirim ..oynadığınız devlet ve gideceğiniz zafer türüne bağlıdır. her devletin kendine has özelliği var. buna göre oynamak mantıklı. misal azteklerin kendine has bonusları en fazla askeri zafer türünde kendini öne çıakrıyor. haliyle askeri zafer için başlangıçta fazla şehire abanmadan hızlıca 1-2 şehirle dini kurup güzel beliefler alıp (mutluluk veren beliefler) sonraısnda diğer şehirleree saldırmak gibi. kültür ve turizm kasacaksanız buna göre en kısa yoldan loncaları kuracak teknolojileri açmaya çalışmak gerekir, pek tabii turizm için gerekli olan eserleri çıkarmanın dışında eserleri koyacak yer de ayarlamak lazım. bilim kasacaksanız buna göre hamleler , üniversite yapımı şehirlerin dağ dibine yapılıp observatory bonusu almak gibi.. her zafer türü için gideceğiniz yol taktik vardır. buna göre adımlar atmak lazım. ülkeye göre değil. ülkeye göre adım sadece onun aldığı bonusları kulalanbileceğiniz zafer türüyle olabilir.

misyonerler çağ atladıkça pahalılaşır. peygamberler ise peygamber çıktıkça pahalılaşır. bu yüzden ilk çağlarda misyoner alıp din değiştirirken ileriki çağlara peygamberleri saklamak mantıklıdır.
Irkçılık ideolojik bir düşünce değil,  psikolojik bir hastalıktır...
[+] 1 üye jax61 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#23
Civ 5ciler iyi akşamlar
Ara
Cevapla
#24
Başlangıc zorluklar için almak istediğin özel bir zafer türü yoksa bilim zaferi öneririm.Zaten bilimde yeterince gelişirsen askeri zaferede dönebilirsin.Ai'nin birimleri geri kalır.Barbarlarla kültür kasarsın.Bilim zaferi için yazıdan great library kaçırmayıp erken dönemde 2 sağlam şehir yaparsan(sonradan 4'e kadar çıkabilirsin).kendiliğinden gelir
[+] 1 üye chatlaks14 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#25
Yol inşasını nasıl yapmalıyım rastgele mi belli bir rotada mı neye göre yapmalıyım ?
ezgif.com-resize.jpg
Ara
Cevapla
#26
Şehirlerinin arasında bağlantı kurmalısın. Alacağın şehirlere doğru da uzatabilirsin. Rastgele yol yapma. Iyi oyunlar.
Siyasette muhabbet... Hepsi yalan, palavra... 
Doğru sözü “Kül Tegin” kitabesinde ara... 
[+] 1 üye Ahrep nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#27
yolların masrafı vardır. en az masraf edecek fakat en kullanışlı olacak şekilde yapılmalı.özellikle savaş halinde yol çok önemlidir.
Irkçılık ideolojik bir düşünce değil,  psikolojik bir hastalıktır...
[+] 1 üye jax61 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#28
20180704200138_1.jpg

Bu siyahlıkları nasıl düzeltebilriim ?
ezgif.com-resize.jpg
Ara
Cevapla
#29
Bulut şeklindeydi galiba açmadığın kısımlar, sende siyah olarak mı gözüküyor ?
Siyasette muhabbet... Hepsi yalan, palavra... 
Doğru sözü “Kül Tegin” kitabesinde ara... 
Ara
Cevapla
#30
Oyun dosyalarını doğruladım problem gitti. Aynen beyaz bulutlar siyah olarak gözüküyordu.
ezgif.com-resize.jpg
Ara
Cevapla
 
Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretçiStrategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.