Civ6'da 18 Medeniyet Olacak
header.jpg?t=1464801412
E3'te açıklanan bilgiye göre Civilization VI'de ek paketsiz haliyle 18 medeniyet oyunda yerini alacak.
Yapılan bir diğer açıklamaya göre bu 18 medeniyetten bazıları daha önceki Civ oyunlarında bulunmamış medeniyetler.

Oyunda Olacağı Bilinen Ülkeler
  1. Çin
  2. Amerika
  3. Japonya
  4. Mısır
  5. Aztek
  6. Hindistan
  7. İngiltere
  8. Fransa
  9. Brezilya
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Avrupalı devletlerin olacağı kesin. Fatih Sultan Mehmet önderliğinde Osmanlı bekliyorum. Atatürk Önderliğinde bir Türkiye Cumhuriyeti olsa fena olmaz. Oyundan ayrı olarak bir Kurtuluş Savaşı senaryosu çok iyi olur.
Siyasette muhabbet... Hepsi yalan, palavra... 
Doğru sözü “Kül Tegin” kitabesinde ara... 
Ara
Kurtuluş Savaşı seneryosu modla yapılabilir ama bu oyunda olmaz. Türkiye'de büyük ihtimalle olmaz Osmanlı olur. %90
Denemeyi bilene imkansız yoktur.

- III.Alexandros (Büyük İskender)
Ara
Irak ve isviçre olabilir renk katarlar.
Ara
Irak ve İsviçre ne alaka yahu xD
G0kMNN.png
Ara
İsviçre belkide 18 medeniyet arasında İngiltere'nin kurduğu bir arap devleti .D saçma

Arkadaşlar ekran görüntülerinde Venetian Arsenal eklendiği yazıyor. Venedik olabilir 18 devletten biri.
Denemeyi bilene imkansız yoktur.

- III.Alexandros (Büyük İskender)
Ara
Aztek, Hindistan ve Japonya'nın da oyunda olacağı kesinleşmiş. Japonya liderinin kim olduğu söylenmemiş.

Kaynak:
http://well-of-souls.com/civ/civ6_overvi...t-Gh18oYt4
Ara
İlk mesaja liste ekledim, Japonya ilk mesajda da bilinen ülke olarak yer alıyormuş.

Teşekkürler.
Türkiye'nin geleceğini düşündüm ama değişiklik yapacaklarını düşünmüyorum, çok tanınan ve önemli bir olaya sebep olan bir padişahı koyarlar.
2. mehmet istanbulun fethi ile yeni ticaret yollarının başlamasına sebep olduğu için yapılabilir.
Ara
Fransa da tanıtıldı, oyunda olacağını bildiğimiz ülke sayısı 8'e çıktı.

Listedeki 8 ülkenin yanı sıra Brezilya, Almanya, Yunanistan, Kongo, Polonya, Roma, Rusya, İskit, İspanya ve Sümerlerin olacağı söyleniyor.

Oyunda Türkler/Osmanlı'nın olmaması muhtemel.
Hocam Türkler-Osmanlı,Hunlar olmazsa bize hitap edeceğini düşünmüyorum ? siz almayı düşünür müsünüz öyle olursa ? Fraxis böyle bir saçmalık yapar mı sizce ?
Ara
Yapabilir. DLC ile kesin gelecektir o ayrı ancak Türklerin oyunun ana sürümünde olduğu tek Civ oyunu Civ5.
Civ3 ve Civ4'te eklentilerle gelirken Civ1 ve Civ2'de hiç bulunmamış. Dolayısıyla Türkler zayıf bir konumda bulunuyor.
@ruh adam

Neden bize hitap etmesin ki? Arkadaşlar bu bir oyun, güzel olduğu sürece, oynarken eğlendiğiniz sürece içinde hangi medeniyetler var neden bu denli umursuyorsunuz?
Ara
Çok takılmayın olmasa bile modla yaparız.
Siyasette muhabbet... Hepsi yalan, palavra... 
Doğru sözü “Kül Tegin” kitabesinde ara... 
Ara
Brezilya da geldi.
şimdi hala Türk Uygarlığı olma ihtimali var mı ? açıklanmayan kaç uygarlık kaldı
Ara
(19-08-2016, 15:38)ruh adam : şimdi hala Türk Uygarlığı olma ihtimali var mı ? açıklanmayan kaç uygarlık kaldı

Civfanatics de Osmanli olacagina dair resimler bulunuyor ancak su anlik degil de DLC ile birlikte sonradan bir Turk devleti gorebilecegimizi dusunuyorum ( ayrica Ataturk'un de oyunda yer alabilecegini soyluyorlar) bekleyip gorecegiz.
Ara
Firaxis karar degistirerek medeniyet sayisini 20 yapmis.
Tahmini liste su sekilde:
1 Catherina de Medici - France
2 Cleopatra - Egypt
3 Frederick Barbarossa - Germany
4 Gandhi - India
5 Gilgamesh - Sumer / Uruk
6 Gorgo - Greece / Sparta
7 Harald Hardrada - Norway
8 Hojo Tokimune - Japan
9 Montezuma - Aztec
10 Mvemba a Nzinga - (Alfonso I) Kongo
11 Pedro II - Brazil
12 Pericles - Greece / Athens
13 Peter - Russia
14 Philip II - Spain
15 Qin Shi Huang - China
16 Saladin - Arabia
17 Teddy Roosevelt - America
18 Tomyris - Scythia
19 Trajan - Rome
20 Victoria - England

Listeye gore Polonya ve Aztek DLC olarak gelecek.

Edit: on siparis vermeyenler icin Aztek kisa bir sureligine olmayacak.
[+] 1 üye zaloglu nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Türk yok mu?

4 adet tarihi çağın ikisini açan TÜRK MİLLETİ yok mu?

(Pardon saka kraliçesi tombris varmış)
[+] 1 üye HulkSpider03 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Yunan medeniyetinin 2 liderle bulunduğu bir listede Türklerin hiçbir şekilde bulunmaması kötü.
Bu sıkıntının temeli bu zamana kadar Türklerin Türkler şeklinde değil Osmanlılar şeklinde oyunda bulunmasından kaynaklanıyor bana kalırsa.

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.