Civilization VI'de Türkler Olmayabilir
Açıkçası Dünyanın Tarihinin Beşte birini oluşturan bir milletin böyle bir oyunda olmaması ilginç. Bu arada İki Tane Spain var belki birisi Türklerden olabilir. Ama şayet ki Türkler olmazsa oyununu almmayıp, diğer oyunlarını oynamayınca bir taraflarım eksilmiyor onu da bilsinler.
[+] 2 üye PashaZade nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Dünya tarihini şekillendiren, yön veren yıllarca egemenlik kurmuş bir milleti en baş sıralarda görmemiz gerekirken böyle bir karar almışlarsa eğer yazıklar olsun.Daha söylenecek birşey yok
Ara
Bu yazilanlara ek olarak tarihi caglarda(Ilk cag vs) 2 tanesini biz yapmisken nasil eklemezler hayret. Orta Cagyi biz baslattik Yeni cagi biz baslattik. Eeer bu millet mi gereksiz simdi eklemeliler
Ara
Bence eklediler de işte o sızdırılan ya da gönderilen fotoğraflara pek de inanmamak lazım. Bilmiyorum aslında umruma değil. Paradox <3
Ara
Civ serisi esasıyla tur sistemi nedeniyle sabırlı oyuncuları hedefler. Medeniyet farklılıkları 1-2 bina ve birim ve aynı teknoloji ağacı üzerinden olduğu için bana göre çok önemli değil. Benim beğendiğim 'Wonder' binaların araziyi uygun olması yeni oyunda. Oyunun içinde strateji varsa hoştur gerisi teferruat..
Ara
İlk mesajdaki resim bir kere daha doğru çıktı. Brezilya'yı Pedro II yönetiyor.
Eğer Türkleri bir DLC ile ekleyeceklerse İşi Paradoxlaştırılar. Bir tane paradox yeterken başka paradoxa gerek yok.
Ara
Osmanlı yerine Türkler ismi koyularak Atatürk oyuna eklenebilir. Gayet karizmatik bir lider. Oyuna renk katacağını düşünüyorum.

Ataturk-Yeniceri-Kiyafetiyle.jpg

Resimde bu konsepte biraz benziyor denebilir.
[+] 1 üye Aeschyli nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
İlk görselde Ottomans or Persia? denilen resme dair Civ bir ipucu vermiş gibi görünüyor.

https://twitter.com/CivGame/status/761329389950803968
Kamboçya.
9f64f990f3904ef6f88a06d4054ab8fc.png
G0kMNN.png
Ara
Artık Sikkim'ide koysalar şaşırmam.
"Hint tarihinde önemli yer tutan Sikkim ve kralı hayvancılık alanında büyük atılımlar yaptı. Wonder olarak Sikkim'in büyük hayvan çiftliğini uygun gördük." :)
Ara
Ve 100 sene boyunca Dünya savaşlarından ve İngilizlerin Batmayan Güneşinin Sıcaklığından mücadele eden Sikkimli Şemsiye askerleri de özel birim olacak.
[+] 2 üye PashaZade nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Liste doğru gitmeye devam ediyor, İskitler ve Tomyris tanıtıldı.
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Bu ne ya :D
Ara
h4RRL5o.png

Civfanatics'de dolanan bir görüntü. Görüntüyü gönderen eleman orada çalışan bir arkadaşından almış.
Ne düşünüyorsunuz?

bKk1oQ2.png
Birde bu var. Sağ üste dikkatli baktığımızda sarıklı biri var. Osmanlı olabilir mi?

(05-08-2016, 10:23)Duman : İlk görselde Ottomans or Persia? denilen resme dair Civ bir ipucu vermiş gibi görünüyor.

https://twitter.com/CivGame/status/761329389950803968
Kamboçya.

Kamboçya olacağını sanmıyorum, hem dünyada pek ses getirmiş bir ülke değil hem de listedeki alfabetik sırayı bozuyor.
(K ongo- C ambodia-P oland)
Ara
Ottomans değilde Turks olsa daha iyi olur.
Ara
@zaloğlu
İlk görsel gerçekçi duruyor. Türkler'in oyunda olması gerektiğini düşünüyorum.
Vir sapit qui pauca loquitur
[+] 1 üye Emirhan nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Osmanli olmayacak gibi ya DLC ile koyacak yada workshopta olacak

Ancak soyle bir durum var. Philip II 'nin (E1) resminin yanlis resim oldugunu dusunuyorlar. Civfanaticsde bazi kisiler Turkiye (Ataturk) bazi kisiler ise Isvec olabilecegini dusunuyor
Ara
İspanya'yı koymamazlık etmezler diye düşünüyorum.
(19-08-2016, 15:34)Duman : İspanya'yı koymamazlık etmezler diye düşünüyorum.

2 İspanya var, biri kesin ama ikisi de olacak mı acaba göreceğiz. Çoklu lider olabilir zira listeye göre Yunanistan'ın iki lideri olacak.

Yeni listede (Ottomans or Persia?) bölümünde Norveç var. Bilinmeyen portre ise Gorgo'ya(Yunanistan) aitmiş.
civ6_portrait_bingo1.jpg
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.