Civilization VI - Kısa Sorular ve Kısa Cevaplar
Gathering storm ve rise and fall almak arasında kaldım hangisini önerirsiniz?
5bac4e30d414a7eda8d137af0b1b33d4_2.jpg
Ara
(11-04-2019, 14:35)Gurt : Gathering storm ve rise and fall almak arasında kaldım hangisini önerirsiniz?

Gathering Storm, Rise & Fall içindeki tüm mekanikleri içinde barındırıyor.
hby6qc.gif
Ara
(11-04-2019, 14:39)Ayro :
(11-04-2019, 14:35)Gurt : Gathering storm ve rise and fall almak arasında kaldım hangisini önerirsiniz?

Aldım umarım pişman olmam.
Ara
Turu geçince bu şekilde kaldı oyun sebebi nedir?

20190412150014_1.jpg
Ara
(11-04-2019, 14:39)Ayro :

Tek gathering stormu alinca rise and fall mekaniklerinin hepsi geliyo mu o zaman rise and fall u almanin tek yarari verdigi irklarla mi oynamak o zaman mantiklisini yapmisin gathering storm almakla
Ara
gathering stormla rise and fall ayrı dlcler. sağolsun firaxis tüm rise and fall mekaniklerini gathering storma eklemiş. rise and fall içinde kalan şey sadece wonderlar ve medeniyetler. rise and falldaki medeniyetleri oynamak istiyorsanız rise and fall almalısınız. ama siz yine de bekleyin. zamanla tamamen rise and falı boşaltıp kalan medeniyetleri de ekleyebilirler..enteresan.

(12-04-2019, 15:01)Gurt : Turu geçince bu şekilde kaldı oyun sebebi nedir?

20190412150014_1.jpg

2 sebebi olabilir.

1- oyunda mod kullanıyorsun ve mod uyumlu değil
2- olmayan dlc mekanikleri dahilinde oyun kurdun (ör: rise and fall sahip olmayıp rise and fall oyunu kurmak veya gatheringe sahip olamyıp gathering kurmak.)

yanlış bilgi nedeniyle düzeltme...
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
(13-04-2019, 12:43)SoulForged : Tek gathering stormu alinca rise and fall mekaniklerinin hepsi geliyo mu o zaman rise and fall u almanin tek yarari verdigi irklarla mi oynamak o zaman mantiklisini yapmisin gathering storm almakla

Evet, R&F le arasındaki tek fark bu pakete özel medeniyetlere ve wonderlara ulaşamaman.
hby6qc.gif
Ara
Ben CivVI'yı GS hariç tüm diğer paketlerle beraber satın aldım. Tüm senaryo, medeniyet paketleri ve R&F dahil. GS'nin olmaması büyük bir eksiklik olur mu? GS ile eklenen medeniyetlerin eksikliği çok sıkıntı oluşturmaz da, GS'nin eklediği mekanikler olmazsa olmaz niteliğinde mi? Gördüğüm kadarıyla forumdaki Civ oyuncularının büyük bir kısmında GS yok.
IbnE9P2.gif
Ara
https://forum.strategyturk.com/konu-vide...ozellikler
Forumda oyuna gelen genişleme paketleri ve sonrasındaki güncelleştirmeler üzerine konular açıldı inceleyebilirsin.
Gathering Storm gayet beğenilen bir genişleme paketi tek sorunu fiyatı biraz pahalı.
[+] 1 üye Rzenma nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Civ5'te şehirleri birkaç kaynağa yakın ve su kenarına kurmak tek dikkat edilmesi gereken şeydi. Ancak Civ6'da districtler oyuna dahil edilmesiyle işler tamamen değişiyor. Dİstrictleri sevmekle ve bu yeniliğin hem görsellik hem de gerçekçilik açısından gerekli olduğunu düşünmekle beraber, districtlerin adjacency bonusları olmadan neredeyse etkisiz olmaları işimi çok zorlaştırıyor. Oyuna başladığım bölge bu bonusları veren yerlerden yoksun oluyor (dağlar, yağmur ormanları, tepeler vb.), ayrıca kurduğum diğer şehirleri de hem önemli kaynakların yanına hem de bonus veren yerlere kurmak zor oluyor. Bu konuda ne yapılmalı? Sırf adjacency bonusları için bol kaynaklı ve verimli yerlerden feragat mı etmeli? Yoksa değerli kaynakları, yiyecek ve üretim veren tileları bonuslara tercih mi etmeli?
IbnE9P2.gif
Ara
Adjacencyden alacağın bir miktar bonus için şehri küçük bırakmaya değmez .en nihayetinde sehirin en büyük gelir kaynağı nüfus .her anlamda söylüyorum.  Bonus alamadigin yerde farklı discritleri denemekte fayda var.en önemlisi ise city statelerdir.onlardan gelen bonuslar adjacency bonusunu geride birakir
FxO_A92WYAI--2l.jpg
[+] 1 üye jax61 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
ileri seviye oynayanlara bir şey sorabilir miyim? civ6 da tutorial ile istenilen ülkeyle taş devrinden uzay devrine çıkabiliyor muyuz?
Ara
Tutorial ile derken?
Civilization oyununun olayı bu zaten istediğin ülke ile taş devrinden uzay çağına kadar gelişebilirsin.
Ara
(09-08-2019, 15:52)ojela_88 : ileri seviye oynayanlara bir şey sorabilir miyim? civ6 da tutorial ile istenilen ülkeyle taş devrinden uzay devrine çıkabiliyor muyuz?
merak ettiğim oyuna yeni başlayacağım için tutorial bölümünün olanakları aslında?
Ara
Tutorial bölümü yeni başlayanlar için oldukça faydalı sıfırdan başlayıp her adımı anlatarak ilerliyor belli bir süre sonra anlatmayı bırakıp rakibi yenmeni istiyor uzay çağına kadar gitmek zorunda değilsin ama gitmeni engelleyen bir durumda yok diye biliyorum ortalama 30 dk sürüyormuş.
[+] 1 üye Rzenma nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
merhaba ben oyuna yeni başlayacağım ama tutorial ile başlamak istiyorum acaba tutorial ile olacak olmayacak olumlu olumsuz etkenler nelerdir zevk alabilir miyim?
Ara
Arkadaşlar kurduğum din hiç bir şehirde baskın din değil onu tekrar nasıl aktif edicem?
Ara
Din yaydığınız tüm şehirlerde kontrolü kaybettiyseniz ve misyoner yada inquisitorunuz kalmadiysa artık tekrar aktif edemezsiniz. Belki düşman misyonerlerini yakınlarda öldürmeyi başarabilirseniz tekrar aktif olabilir.
Ara
Arkadaşlar ben bu enerji işini anlamadım. Şimdi fabrika yapınca şehirlerin enerjiye ihtiyacı oluyor galiba. Her şehire ayrı ayrı enerji kaynağımı yapmak gerek yoksa misal bir kömür santrali var birde hidroelektirik fazlasını diğer şehirlere veriyor mu? Birde bir enerji projesi var o nedir?
Ara
(13-12-2019, 11:38)Semavi7 : Arkadaşlar ben bu enerji işini anlamadım. Şimdi fabrika yapınca şehirlerin enerjiye ihtiyacı oluyor galiba. Her şehire ayrı ayrı enerji kaynağımı yapmak gerek yoksa misal bir kömür santrali var birde hidroelektirik fazlasını diğer şehirlere veriyor mu? Birde bir enerji projesi var o nedir?
Elektrik teknolojisini araştırınca bazı binalara elektrik enerjisi sağlayıp üretim yiyecek amenity vs. bonuslar elde edebiliyorsun.

Örneğin, Factory binasına 2 birim elektrik sağlayabilirsen üretim +3 artıyor Research lab binasına 3 birim elektrik sağlayabilirsen üretilen bilim puanı +5 artıyor.

Bazı elektrik kaynakları sadece bulunduğu şehri besliyor bazıları çevredeki şehirleride besliyor.

Nuclear Power Plant; 16 birim elektrik üretiyor bu kaynaktan bulunduğu şehir+6 tile çevredeki tüm şehirler faydalanabiliyor.

Enerji projesi dediğin sanırım dünyadaki co2 miktarı artınca oyuncular acil durum çağrısında bulunabiliyor çoğunluk kabul ederse katılan oyuncular arasında bir yarışma başlıyor. Bu yarışma başlayınca şehirde co2 salınımını azaltan bu projeyi yapabiliyorsun. Ayrıca fazladan elektrik üretmeni sağlayan bir proje vardı sanırım. Bu konu ile alakalı rehber hazırlayabiliriz aslında.

Eğer Gathering Storm dlc sahibiysen multiplayer etkinliğimize bekliyoruz.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.