CK2-İyi Özelliklere Sahip Bir Yönetici Nasıl Olunur
#1
CK2-İyi Bir Yönetici Olmak
Bu rehberde doğal yollarla nasıl iyi bir yöneticiye sahip olunur onu anlatmaya çalışacağım ama öncelikle şu uyarıyı yapmak zorundayım maalesef tüm DLC'lere sahip değilim (Jade Dragon, Conclave, Horse Lords ve The Reaper's Due) bu yüzden rehber henüz tamamlanmamış olup en kısa zamanda tamamlanacaktır anlayışınız için teşekkürler. Bu rehberin tam olarak anlaşılabilmesi için Sayın @Duman 'ın yaptığı Özellik (Trait) Rehberine ve Eğitim Rehberi'ne göz atılması gerekiyor.

1- Tüm karakterlerin belirli bir konuda uzmanlığı vardır. Karakterinizin uzmanlığını anlamanız için kendi üstünüze tıklayabilir (kısayol F2) ve resminizin altında gördüğünüz ilk özellik (kırmızı kutu içerisine alınmış) karakterinizin uzmanlık alanıdır.

3Ogvv5.png

2- Karakter portrenizin sağ alt çaprazında ise özelliklerinizi görebilirsiniz.
Her bir karakterin bir yetenekte; Temel Değer ve Özelliklerinden elde ettiği bir değer vardır. Temel değerler maksimum 5 olmaktadır.

EO2rPD.png 

3- Her çocuk 6 yaşına geldiği zaman onu eğitmesi için bir rehber seçilmesi gerekir bunu uyarı kısmında Alert_guardian.png  şeklinde görebilirsiniz.

 *3.1. Rehber Nasıl Seçilmeli 
Rehberi seçerken dikkat etmeniz gereken birkaç önemli nokta var; 
1- Seçeceğiniz rehber eğer AI(bilgisayar) ise AI rehber genelde kendi özelliklerini çocuğa geçirir bu yüzden çocuklarınızı kendiniz eğitirseniz daha güzel özelliklere sahip olabilirler, bu yüzden rehberimizde kötü özellik olmasını istemeyiz.  Bunlar  Gluttonous.pngArbitrary.png, Cruel.png, Wroth.png,Craven.png ve  Slothful.png 'dır.

2- Eğitilen çocuk 16 yaşına geldiği zaman rehberine bağlı olarak bir Eğitim Özelliği alır bu eğitim özelliği şu şekilde hesaplanır ; 
                                                     
OraVGP.png
 
4-  Eğitim Özelliklerinin faydaları; 

P7G0qN.png


NOT: Rehber henüz tamamlanmamış olup gerekli eklemeler yapılacaktır eğer rehbere eklenmesi istediğiniz herhangi bir bölüm olursa lütfen belirtiniz 
[+] 9 üye SchrödingersCat nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#2
Conclave ve Way of the Life karakter gelişimdeki en önemli dlc'ler. Conclave ile çocuk yetişirken eğitimine yön verebiliyoruz. Way of the Life ile gelen focus sistemi de karakterimizin ileriki yaşlarda kötü traitlerden kurtulup güzel traitler edinmesini sağlıyor.
The supreme art of war is to subdue the enemy without fighting.
[+] 1 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#3
(28-08-2019, 16:44)altnkurt : Conclave ve Way of the Life karakter gelişimdeki en önemli dlc'ler. Conclave ile çocuk yetişirken eğitimine yön verebiliyoruz. Way of the Life ile gelen focus sistemi de karakterimizin ileriki yaşlarda kötü traitlerden kurtulup güzel traitler edinmesini sağlıyor.
Evet, maalesef Conclave eklentisine sahip değilim en kısa zamanda alıp rehberime eklemeyi düşünüyorum    :smiling:
Ara
Cevapla
#4
Güzel konu olmuş ama benim merak ettigim 30-40 arası statlarda olan ruler görüyorum çokca. Benimkiler ise 0-10 arasında dolanıyorum. Yüksek statlara ve iyi traitlere sahip guardianlar tutmama ragmen varislerim pek istedigim gibi olamiyor. Bunun icin ne yapilabilir ?
[+] 1 üye Mabella nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#5
(28-08-2019, 21:37)Mabella : Güzel konu olmuş ama benim merak ettigim 30-40 arası statlarda olan ruler görüyorum çokca. Benimkiler ise 0-10 arasında dolanıyorum. Yüksek statlara ve iyi  traitlere sahip guardianlar tutmama ragmen varislerim pek istedigim gibi olamiyor. Bunun icin ne yapilabilir ?

Kendi adıma konuşmam gerekirse Tarikatlar sayesinde çok yüksek değerlere ulaşılabiliyor .

Hermetic Tarikatı = Yüksek Öğrenme Becerisi 
Haşaşi ve Satanist Tarikatı = Yüksek Entrika Becerisi 
Warrior Lodge = Yüksek Askeri Beceri
[+] 2 üye SchrödingersCat nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#6
(28-08-2019, 21:37)Mabella : Güzel konu olmuş ama benim merak ettigim 30-40 arası statlarda olan ruler görüyorum çokca. Benimkiler ise 0-10 arasında dolanıyorum. Yüksek statlara ve iyi  traitlere sahip guardianlar tutmama ragmen varislerim pek istedigim gibi olamiyor. Bunun icin ne yapilabilir ?

Yetenekli kadınlarla evlen,wardlarını yetenekli seç,focuslarını doğru kullan gerisi gelir.
[+] 1 üye Leon nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#7
Benedictine tarikatı ile steaward kasabilirsin. Secluded penance görevleri yine güzel traitler veriyor. Theology focus da en çok trait veren focuslardan. Varisin olduğu sürece theology dışında bi focusa geçmemek lazım.
The supreme art of war is to subdue the enemy without fighting.
[+] 3 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
 
Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretçiStrategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.