CK2 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
Yarım da olsa şu konu işine yarayabilir: https://forum.strategyturk.com/konu-onem...arakterler
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Harika! Bir şey daha, linkini attığınız konudaki karakterleri "Ruler Designer" ile tekrardan düzenlememi mi yoksa olduğu gibi oynamamı mı tavsiye edersiniz?
İnna lillahi ve inna ileyhi raciun.
Ara
Ruler Designer ile düzenledikten sonra oynadığın karakter orada anlatılan karakter olmuyor, sıfırdan bir karakter yapmış oluyorsun o ünvanda. Dolayısıyla sana kalmış tamamen.
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Bana oynayışı ve gerçekliği arttıracak bir mod önerebilir misiniz?HIP Modunu biliyorum o hariç oynarken bir çok seçim yapabileceğim ve savaşları geliştiren bir mod olursa sevinirim yada ayrı ayrı bir kaç mod iyi olur öneriye açığım.
tumblr_mjxogyPp2u1qgwg37o1_500.gif
трагедия
@Faramir

CK2+ var bildiğim kadarıyla. Yeni denemeye başladım ben de.
[+] 1 üye Revolver nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
-İrlanda krallığını kurdum.İskoç topraklarında dük claimi olan birini saraya çağırıp savaş açıyorum.Ama savaç durduk yere sonlanıyor?
Ara
"Savaş durduk yere sonlandığında" yukarıdaki köşede yazar sebebi, yüksek ihtimalle dük claimi olan biri dediğin kişi yaşlıdır ve savaş esnasında ölüyordur dolayısıyla savaş sebebi geçersiz oluyor.
Vassallarımın toprakları ölünce başka krallıklara kalıyor.Bu olayı nasıl çözerim?

3-4 toprakla krallık kuranlar oluyor.O nasıl oluyor?
Ara
Varisleri başka krallıktandır, yasa değişikliği yapabiliyorsun büyük ünvanlarda dışarıya kalmasını engelleyen ancak oyunun ilk aşamalarında pek yapabileceğin bir şey yok.

Her kral ünvanı taşıyan krallık olmuyor, 3-4 topraklı kral yüksek ihtimalle İngilteredeki aslen dük olan Petty kinglerdir.
Antipope'nın olayın nedir?
Ara
Papayı tanımadığını belirtiyorsun, sonra yapabilirsen asıl Papayı yenip kendi Papanı papalığa getirebiliyorsun sanırım.
Kısaca, sana bağlı papa demek. Para istediğinde verme, hak iddiasında bulunduğunda onaylama vb. kolaylıklar sağlıyor.
Ara
Arkadaşlar veraset ile ilgili bir sorunum var. Yanıtlayabilirseniz sevinirim.

-İskoçya krallığı ile oyuna başladım viking age te. Bir müddet sonra irlanda topraklarını da krallığa katıp irlanda kralı ünvanını da aldım.

-Bu 2. CK2 oynayışım. Daha önceki oyunum bir italyan derebeyiyle idi. O oyunumda İtalya krallığını oluşturmuş akabinde kuzey afrikada topraklar kazanarak afrika kralı ünvanı da almıştım fakat primogniture kanununa geçtiğim halde afrika krallığı veliahta değil, diğer oğula kalmıştı. Birkaç yıl önce oyunu ilk oynadığımda olan bu durumu hatırlayarak, iki krallığı da veliahta devretmek için tek erkek evlat olmasına dikkat ettim. Tabi gene primogniture yasasını geçirdim.

-Galler krallığını oluşturabilecek olmama rağmen ilk başta uğraşmadım, çünkü galler krallığı yasalarını toparlamak zaman alacaktı ve elimden çıkabilirdi. Hızlı bir şekilde impatorluğu oluşturdum. Ana kültür iskoç olduğu için Alba Empire şeklinde oluştu. Akabinde Galler ve İngiltere krallıklarını oluşturdum. Galler krallığında elective gavelkind var sanırım, diğer krallıklar primogniture.

-Şöyle bir durum oluştu en son. İmparatorluk ve iskoçya krallığı veliahtıma kalıyor, irlanda ve ingiltere krallığı diğer erkek evlada kalıyor, galler zaten kendi feodal beylerinden birine kalıyor.

Sorularım şunlar. Primogniture yasasının olduğu krallıkların hepsi niye veliahta kalmıyor da, ingiltere ve irlanda diğer erkek evlada kalıyor? Bunun önüne geçmenin tek yolu, sadece bir erkek evlat olması mıdır? Ironman oynadığım için geri dönüşü yok ama ileride oynayacağım oyunlar için tecrübe olması açısından da şunu merak ediyorum, imparatorluğu kurduktan sonra galler ve ingiltere kralı ünvanlarını almam gereksiz bir iş mi oldu?
Ara
O raddeden sonra İngiltere veya Galler krallıklarını kurmanın yegane avantajı karakterine verdiği bir miktar aylık prestij ve bu krallıkların de jure topraklarında savaş sebebi sıkıntısı çekmemek. Bunların yanı sıra eğer 4 ünvanın varsa ve 4'ü de primogeniture ise tüm ünvanlar en büyük oğluna kalır, senin dediğin durum bazı ünvanların primo bazılarının gavelkind vb. olması durumunda gerçekleşir.

Elective Gavelkind'da Galler kendi feodal beyini başa geçiremez, oyunda başa geçebilecek varis olmadığında ülkenin en güçlü vassalı varis oluyor.
Bir toprak aldığımda bu neden heirime geçmiyor? title can loss gibi bişey yazıyor. 50 ye merdiven dayadım ülkenin bölünmesini istemiyorum nasıl engelleyebilirim ülkenin oğullarım arasında bölüşülmesini?
Ara
Veraset biçimleri var farklı farklı, illa varisine kalacak diye bir durum yok. Primogeniture'de en büyük erkek çocuğa kalır.
(03-06-2018, 14:00)Consul of Time : Bir toprak aldığımda bu neden heirime geçmiyor? title can loss gibi bişey yazıyor. 50 ye merdiven dayadım ülkenin bölünmesini istemiyorum nasıl engelleyebilirim ülkenin oğullarım arasında bölüşülmesini?
oğullarını öldürebilir sadece istediğini canlı bırakabilirsin tabi herkez senden nefret eder yada veraset sistemini değiştirebilirsin buda zor şurdan ingilizcen iyi ise veraset sistemlerine bakabilirsin http://ck2.paradoxwikis.com/Succession
A man's greatest joy is crushing his enemies
Ara
Birini Öldürmek için nasıl insanları ikna edebilirim? "Send Gift"e gelmiyorlar.
Ara
Pek yapabileceğin bir şey yok eğer karakter seviliyor, sen sevilmiyorsan veya karakterin entrikası yüksek seninki düşükse, sadece ilişki kasmak için yeni yollar arayıp o ilişki bonusuyla kabul etmelerini deneyebilirsin bu da Carouseling/Seduction veya ünvan vererek mümkün olabilir.
Diplomacy kasarak insanlarla ilişkilerini artırabilir, send gift yaptığında daha çok ilişki artmasını sağlayabilirsin.
Sic Parvis Magna
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.