CK2 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
Müslümanlarda Kinslayer yok - eğer değiştirmedilerse.

"Nomadlarda düklük kurmanın bir faydası var mı? Veya klanlara düklük krallık vermenin?" sorusu Katoliklerde düklük kurmanın bir faydası var mı veya vassallara düklük krallık vermenin sorusuna benzer olarak pek kendi başına anlam ifade eden bir soru değil.

Ülkenin iç yönetimini iyileştirmek için kullanırsın düklük kurmayı, adama düklük vererek ilişki kasabilirsin belki.
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
(15-11-2018, 00:54)altnkurt : Nomad'larda düklük krallık kurmanın bi faydası var mı? Veya klanlara düklük krallık vermenin?
Klanlara verdiğimiz başkent dışındaki toprakların yeri farketmiyor sanırım. Rasgele dağıtsam sorun olur mu?

nomadlerde düklük kurmak sana prestij veya o düklüğün içindeki de jure sınırların içindeki topraklar için şavaş açabilirsin bunun dışında vassala verip onla ilişkini geliştirmekden başka bir işe yaramaz feudal karakterlerdeki kadar bir etkisi kesinllikle yok tribal karakterlerdede zaten vassal limitin açılmadıkça vassalarada verilmemeli krallık ve düklük ünvanları
A man's greatest joy is crushing his enemies
[+] 1 üye Raider41 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Eşya nasıl yapılır ? En iyi eşyalara nasıl ulaşılır ? Başlamak için en ilginç pagan devlet hangisidir?
Ara
En eski başlangıç tarihinde İsveç dükü Sigurd'la başlamak ideal. Duman'ın yayındaki gibi. Oğlumuz Ragnarr Lodbrok'ta kendi özel soyu var fakat bizde yok. Bu soydan gitmek için başka çocuk yapmadan Ragnarr'a geçmek için evlenmemeyi düşünebilirsin. Bu soy oyun başında bulunmuyor, biraz ilerleyince eventle geliyor olması lazım. Aynı şekilde yine bi eventle Mjolnir gibi kaliteli bir silah da ediniyoruz. Bu şekilde güzel bir eşya ve güzel bir soyla ideal bir konumda oyuna başlayabilirsin.
En iyi eşyanın ne olduğu konusunda şüpheliyim. Hristiyanlardaki dini tarikatlarda eşya çalma eventleriyle baya sağlam eşyalar bulabiliyoruz. Çin artefaktlarından da güzel eşyalar çıkabiliyor. Onun dışında yetenekli olduğun konuda kitap yazmak da önemli fakat son patchle aynı anda faydalanabildiğimiz kitap sayısı 4 ile sınırlandırılmış. Hermetik tarikatında da buluşlar denenebilir fakat paganlarda bulunmuyor. Paganlarda özellikle vikinglerde yağmalar esnasında eşya çalma şansınız var. Bilhassa savaşçı tarikatının üst seviyelerinde kazandığımız bir özellik yağmalardan eşya çıkma şansını daha da artırıyor. Galiba paganlar için temel eşya toplama olayı bu gibi. Onun dışında demirciye de zırh, silah veya takı yaptırabilirsin fakat onda da kont ve düklere tier 1, krallara tier 2, imparatorlara tier 3-4 item veriyor. Yani en azından kral olana kadar değmez.
Sic Parvis Magna
Ara
Ya arkadaşlar Ruler Designer eklentisi aldım. Norse oynamak en keyif verici benim için ayarlıyorum falan özellikleri falan başlatıyorum short reign -15 falan diyor bunun çözümü nedir bilen biri açıklasın ya.
Ara
Tahta yeni geçtiğin için short reign eksisi yersin. Zamanla geçer. Yani nası bi çözüm istiyorsun anlamadım.
Sic Parvis Magna
Ara
@altnkurt İsveç dükü Sigurd'la başladım oğlum ragnar hastalanıp öldü şansa bak. Allahtan evlenmiştim bir çocuğum daha vardı onunda adını ragnar olarak değiştirdim yeni yamayla gelen özellikle :D
Ara
Tamam da onunla başlamanın esprisi oğlun Ragnarr'ın bloodline'ı olsa gerek. Ragnarr'la devam etmiyosan bi esprisi yok.
Sic Parvis Magna
Ara
(17-11-2018, 20:36)altnkurt : Tamam da onunla başlamanın esprisi oğlun Ragnarr'ın bloodline'ı olsa gerek. Ragnarr'la devam etmiyosan bi esprisi yok.

Diğer çocuğu ragnarr yaptım olmaz mı :joy:
Ara
Lodbrok olması lazım .s
Sic Parvis Magna
Ara
Bazı din reform seçeneklerinde Short Reign eksisini kapatmak vardı, rahatsız oluyorsanız ondan seçebilirsiniz.
Empire için vassal laws external olmasına rağmen birbirleriyle savaşabiliyorlar. Kingdomlar için external wars yasası geçmemiş oluyor. Yasayı seçsem de o ekrana geri döndüğümde yasa eski haline dönüyor. Crown laws tek bi tane değil miydi? Bug mu bu?
Sic Parvis Magna
Ara
Krallık İmparatorluğun de jure sınırları içerisinde mi?
Evet. İskandinavya ve İsveç.
Edit:Fakat aynısı Suriye'de oynarken de başıma geldi. Orada custom empire kurmuştum. Ondandır dedim ama İskandinavya'da da aynısı olunca hoş olmadı.
Sic Parvis Magna
Ara
Durum şu mu: Sen imparatorsun, İsveç Kralı bir başkası ve vassalın, İsveç Kralı'nın altındaki dükler birbiriyle savaşıyor?
Ara
Hayır, İsveç kralı da benim, Danimarka kralı da benim, İskandinavya imparatoru da benim. Fakat Gotland dükü olan Hallmar ile Sjelland dükü olan Oddr birbiriyle savaşabiliyor. Empire altındaki crown laws'da external yazıyor, fakat krallıkların altında ayrı bi crown laws var ve orada external değil. Onu externale getirince de iki krallığın da aynı anda externale dönüyor. O sayfayı kapatıp geri açınca eski haline dönüyor. Onlarda niye crown laws gözüküyor hala çözemedim.
Sic Parvis Magna
Ara
Bug olması lazım o zaman.
Ara
Oyuna yeni başladım 0 bilgim var.Way of Life ek paketine sahibim.Hangi ülkeyi seçiyim?
Je freier Maerkte sind, desto freier sind die Menschen
Ara
Ülkelerin üzerine gelince hangi ek paketlerin önerildiğini gösteriyor.
Sic Parvis Magna
Ara
Oyunu kavrama açısından önerebileceğiniz bir senaryo başarım falan var mı beyler? Mesela en son Venedik alıp para kasmıştım. Bütün dlcler var elimde, Hindistan veya Orta Asyadan bir oyun düşünüyorum ama emin değilim.
Bilincin her türlüsü hastalıktır.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.