CK2 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
Hayır, onların kendi gemileriyle gelmesi gerekiyor. Bunun için büyük vassallar oluştururken yeteri kadar kıyı şehri verdiğinden emin olmalısın. Viking çağı başlayınca vikinglerin tüm kıyı şehirlerine otomatik olarak shipyard yapılıyor. Sonrasında bolca vassal ile çıkartma yapabilirsin.
Sic Parvis Magna
Ara
Bir toprağı yanlış şekilde elimde tutuyorum yeni vassal nasıl oluşturabilirim ?  
Ara
Bu toprak bir baronluksa üstüne sağ tıklayıp create new vassal diyebilirsin. Yok kontluksa herhangi bir karaktere grant land title diyerek o ünvanı devredebilirsin. Bu ünvanı devrettiğin karakter seninle aynı seviyeye gelirse -yani kontken kontluk verirsen veya dükken düklük verirsen- bağımsız olacaktır. Buna dikkat et.
Sic Parvis Magna
[+] 1 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(08-02-2019, 13:24)altnkurt : Bu toprak bir baronluksa üstüne sağ tıklayıp create new vassal diyebilirsin. Yok kontluksa herhangi bir karaktere grant land title diyerek o ünvanı devredebilirsin. Bu ünvanı devrettiğin karakter seninle aynı seviyeye gelirse -yani kontken kontluk verirsen veya dükken düklük verirsen- bağımsız olacaktır. Buna dikkat et.

Bir kontluk galiba çünkü hiç ''Create New Vassal'' şeklinde bir ifadeye rastlamadım. Ben bu toprağı mevcut vassallarımdan veya saray görevlilerimden birine verebiliyorum kontluksa öyle mi ?   :think:
Ara
(08-02-2019, 18:17)SchrödingersCat :
(08-02-2019, 13:24)altnkurt : Bu toprak bir baronluksa üstüne sağ tıklayıp create new vassal diyebilirsin. Yok kontluksa herhangi bir karaktere grant land title diyerek o ünvanı devredebilirsin. Bu ünvanı devrettiğin karakter seninle aynı seviyeye gelirse -yani kontken kontluk verirsen veya dükken düklük verirsen- bağımsız olacaktır. Buna dikkat et.

Bir kontluk galiba çünkü hiç ''Create New Vassal'' şeklinde bir ifadeye rastlamadım. Ben bu toprağı mevcut vassallarımdan veya saray görevlilerimden birine verebiliyorum kontluksa öyle mi ?   :think:

Herhangi bir vassalına veya courtierine verebilirsin.
441ea13e95237217444e0db6351c9f3d.jpg
[+] 1 üye villager nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(08-02-2019, 18:30)Finrod Felagund :
(08-02-2019, 18:17)SchrödingersCat :

Herhangi bir vassalına veya courtierine verebilirsin.

Cevabın için teşekkürler peki ben bir toprak üstündeki hak idda eden kişiyi sarayıma davet ettim geldi, çocuklarını ve karısını öldürdüm, ona toprak verdim ve hak idda ettiği toprak için savaş ilan ettim ve savaşı kazandım ben bu toprakları ondan nasıl geri alacağım şimdi ? 
Ara
Varisi yoksa şuan öldürdüğünde toprak sana kalır. Ya da olsı bi durumda hapse atıp ünvanlarını alabilirsin eğer kanun geçirdiysen.
[+] 1 üye Justicar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(08-02-2019, 18:41)Justicar : Varisi yoksa şuan öldürdüğünde toprak sana kalır. Ya da olsı bi durumda hapse atıp ünvanlarını alabilirsin eğer kanun geçirdiysen.

Varisi var varislerini öldürmem mi gerek ve hangi kanunu geçirmiş olmam gerekli ? 
Ara
Revoke title kanunu olması lazım.
[+] 1 üye Justicar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Durduk yerde toprağını alırsan tüm vassallarla ilişkin düşer, durduk yerde hapse atarsan saraydaki paspasçıya kadar ülkedeki herkesle ilişkin düşer.
Sic Parvis Magna
[+] 1 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
1 gemi içine kaç asker alabiliyor ? 
Ara
100.
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Tüm unvanları tek varisimde toplamam için hangi kanunu geçirmem gerekiyor ? 
Ara
Primogeniture yaparsan en büyük erkek çocuğa, ultimo'da en küçük çocuğa, seniority'de ailenin en yaşlı üyesine gider.
Beyler İspanya'da oynuyorum Krallık olarak Leon Kralıyım. Benim sorum şu şimdi 2 çocuğum olsun ikisine de toprak verdim diyelim.Ben öldüğüm zaman topraklarımın varisi bir tek çocuk olacak ama diğer çocuğuma da toprak verdiğim için ben ölünce miras kalan topraklarım bölünecek mi? (ayrıca castille rehberi varsa söyler misiniz)
Ara
Veraset yasan gavelkind ise toprak versende çocuklarına, topraklar bölünür. Birincil ünvan - örneğin Leon krallığı - birinci oğluna gider. Diğerleri çocukların arasında bölüşülür. Bunu engellemek için veresat yasasını, primo (en büyük çocuk) veya ultimo (en küçük çocuk) şeklinde değiştirebilirsin.
Ara
Birden fazla krallığa sahipsen oğulların birbirinden bağımsız krallar olurlar. Tek bir krallık ünvanın varsa en büyük oğlun o ünvanı alır, ötekiler vassal dükler ve kontlar olarak demesnendeki diğer ünvanları bölüşürler.
Sic Parvis Magna
Ara
(09-02-2019, 23:54)Justicar : Veraset yasan gavelkind ise toprak versende çocuklarına, topraklar bölünür. Birincil ünvan - örneğin Leon krallığı - birinci oğluna gider. Diğerleri çocukların arasında bölüşülür. Bunu engellemek için veresat yasasını, primo (en büyük çocuk) veya ultimo (en küçük çocuk) şeklinde değiştirebilirsin.

Teşekkürler.Sanırım dediğin şey Laws kısmından yapılıyor dimi.Hiç laws kısmına dikkat etmedim şu ana kadar
Ara
Martial bir evliliğin nasıl bir anavtajı yada dezavantajı var ? 
Ara
Matrilineal evlilikte kadının soyundan devam ediyor hanedan, dolayısıyla örneğin kızın var soyun ondan devam etmesini istiyorsun matrilineal yapmalısın.

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.