CK2 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
3. seviye artifact varsa, demirci çağırıp yeni artifact yaptır. Eğer yine 3 yaparsa verdiğin parayı geri alabilirsin.
[+] 1 üye Lothebork nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Oyunda Osmanlıyı seçtiğimiz zaman haçlılar neden hemen haçlı seferi yapıyor? Haçlı seferlerini nasıl kapayabiliriz?
Ara
900 senesinden sonra gelen eventle haçlılar başlayabiliyor. Osmanlı ile oynuyorsan zaten bu tarihlerin ötesindesin demek.

Haçlı seferlerinin kapatılabildiğini sanmıyorum, ismi haçlı kralları olan oyunda da haçlıyı kapatmaya çalışmak pek isabetli olmayabilir. Oyundaki mücadelenin bir parçası haçlılar.
[+] 2 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
(07-06-2019, 23:38)KorkusuzTürk : Oyunda Osmanlıyı seçtiğimiz zaman haçlılar neden hemen haçlı seferi yapıyor? Haçlı seferlerini nasıl kapayabiliriz?

Avrupa'nın hemen dibinde bir Müslüman bir hanedansın, Haçlıların saldırması için gayet makul bir sebep.
pz5_4_1_by_schrodyus-d6kbn1b.gif
[+] 1 üye MichaelWitmann nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Game of thrones için hangi ayarlarda oyun açmam daha yararlı olur?
Ara
Hapiste ölen akrabalardan kinslayer geliyor mu ?
441ea13e95237217444e0db6351c9f3d.jpg
Ara
Sanmıyorum ama net emin değilim.
Gelmez.
[+] 1 üye TurkJedi nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Ölümsüzlük eventinin gelmesi için herhangi bir DLC ye sahip olmak gerekiyor mu ? 

Elinde eventin fotoğrafı olan varsa atabilirse çok sevinirim 
Ara
FC90862644B721ADB86F6EA7A58F37F479886AE8

Tek bir event değil, event zinciri. Ama şu eventle başlıyor olması lazım.
Sic Parvis Magna
[+] 1 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Ölümsüzlük eventini başarmak şans istiyor. Hatta gelen mistiğin traitlerinden hakiki mi sahte mi anlaman lazım yoksa ne yaparsan yap o event zinciri kötü bitiyor. 200 defa yapmışımdır o eventi sadece bir kere başarabildim. Karakterinin iyi de olması lazım. Ayrıca combat skilli yüksek değilse başka bir ölümsüz tarafından duelloda öldürülebilir.
[+] 2 üye Lothebork nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(12-06-2019, 11:13)altnkurt : FC90862644B721ADB86F6EA7A58F37F479886AE8

Tek bir event değil, event zinciri. Ama şu eventle başlıyor olması lazım.

(12-06-2019, 11:17)Lothebork : Ölümsüzlük eventini başarmak şans istiyor. Hatta gelen mistiğin traitlerinden hakiki mi sahte mi anlaman lazım yoksa ne yaparsan yap o event zinciri kötü bitiyor. 200 defa yapmışımdır o eventi sadece bir kere başarabildim.  Karakterinin iyi de olması lazım. Ayrıca combat skilli yüksek değilse başka bir ölümsüz tarafından duelloda öldürülebilir.

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim bu kadar zamandır oynuyorum hiç gelmemiş olması sizce de anormal değil mi ?   :roll:
Ara
Supernatural eventlerin açık olması lazım ayarlardan.
Sic Parvis Magna
Ara
The Reaper's Due DLC'sinin olması lazım diye biliyorum. O DLC'yi almadan önce bana da hiç denk gelmedi.
[+] 1 üye Tetsure nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Din otoritesini nasıl düşürebilirim? Heresy olmak istiyorumda
Ara
Heresy olmak için yapılması gereken şey konseydeki din adamını araştırma yapmaya yollamak, o araştırma bir ihtimal din adamının heretik bir kitap bulup seni de davet etmesini sağlayabiliyor. Heresy olmak için din otoritesini düşürmekle uğraşılmaz pek.
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Antipope yapabilirsin, satanist tarikatı yine bu konuda bolca yardımcı olur. Dini isyanlar/savaşlar yapıp bunları kaybedebilirsin. Ama heresy olmanın daha kolay yolu court chaplain'inine kültürel araştırma yaptırıp gelen eventler yoluyla heresy olmaktır.
Sic Parvis Magna
Ara
Courtunu zealous hereticlerle doldurursan seni cevirmeye calisabilirler veya baskentini heretic bir sehre tasi 500 piety karsiliginda baskentin dinine convert olabiirsin.
[+] 1 üye Sezar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bloodlines'i olan bir adama kızımı verirken matrilineal mi evlendirmem gerek dogacak cocugun ikisinin de bloodlinesine sahip olmasi için
Ara
Evet kizini matrillineal olarak evlendireceksin. Daha sonra onlarin dogacak kiz cocugunu senin erkek varisinle matrilineal olarak evlendireceksin.Kiz kuzen zaten senin hanedanindan olacagi icin varisinle matrilineal evlendirmenle sakinca yok.Dogacak cocuk annesinden bloodline alacak. Ozetle kuzenler evleniyor boylece istedigin bloodline senin soyuna kalici olarak gecmis olacak.
[+] 1 üye Sezar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.