CK2 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
Way of Life DLC'sini mi almak daha mantıklı olur yoksa Conclave DLC'sini mi?
Way of Life RPG öğelerini güçlendirdiği için ilgimi çekti ama Conclave de daha kullanışlı gibi. Sizin tavsiyelerinize ihtiyacım var.
Ara
(25-06-2020, 21:25)Pharmacist : @Atlifilozof
Affedersin ben oyunu genelde defansif pactlar kapalı oynadığım için hangi pact türü tam emin olamadım. sendeki pact defansif pact yani norveç aşırı büyüdüğü için norveçin etrafındaki devletler onun aşırı büyümesini durdurmak için ona karşı defansif pact kuruyorlar. senin bahsetiğin pact ta bu pact bir pact üyesine saldırı olursa tüm pactaki devletler yardıma gider.
o sebepten endişelenmeden saldırabilirsin. bu pact hiç bir sıkıntı çıkarmaz aksine norveçin işine geldiği söylenebilir.
Anladım çok teşekkür ederim. Bende şaşırmıştım bir anda neden bütün İrlanda ittifak kurdu diye :)
Ara
Benim düşünceme göre Conclave DLC'si daha önemli. çünkü RPG bakımındanda daha çok geliştiriyor, mekanik manasında da kendi düşünceme göre.
Ara
1066 Norveç ile İngiltereyi yenme ve sonrası konusunda bir şeyler anlatır mısınız ? veya rehber hazırlar mısınız ?
Ara
Norveç zaten savaşta başlıyor ve ingilterde devasa bir ordusu var. Yapman gereken o orduyu kullanarak(istersen ana karadan levy ordunu getirebilirsin) savaşı kazanmak. Ardında burgundy dükünü yenmek. Ondan sonra britanyayi toplayıp Fransa'ya çıkabilir. Veya iskandinavyaya doğru ilerleyeyip imparator olabilirsin.
"Bir şeyi bilmek önemlidir, bildiğini anlatmak daha da önemlidir, basitleştirerek anlatmak en önemlisidir."
-Paracelsus
[+] 1 üye Pharmacist nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Vassalımın vassalı anlamadığım şekilde beni zindana attı. daha önceki oyunlarda da olmuştu böyle şeyler sallamamıştım. nedir bu nasıl oluyor? hadi bi şekilde oldu da ben niye intikamını alamıyorum? ünvanını alma, savaş açma, hapsetme vs bir şey yok. öyle kalacak mı şimdi?
Ara
Tarikatta mısın?
Ara
evet şu hristiyan tarikatı.
Ara
Hristiyan tarikatında kutsal bir öğe buluyorlar, eventte onu çalmaya çalışıyorsun, çalarken yakalanıyorsun zindana atıyorlar.
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Conclave DLC'si ile ilgili bir sorum olacak. Dün eklentiyi satın aldım fakat anlamadığım bir konu var.
Bildiğiniz üzere oyunda Stance denilen bir olay var. Hatırlarsınız, Loyalist, Glory Hound, Pragmatist vb. İşte ben bunların tam olarak neye yaradığını anlamadım ve mantığını çözemedim. CK2 Wiki'ye de göz gezdirdim fakat hala ne işe yaradığını anlamadım. Bana kapsamlıca bunu anlatacak biri varsa çok sevinirim.
Ara
Konsey üyelerinin politik duruşu onlar. Zealot bi konsey üyesi varsa dininizi güçlendirecek yasaları geçirmenize yardım eder mesela. Loyalistler tüm yasalarda veya oy verilen her şeyde sizi destekler. Ama genelde küçük detaylardır bunlar. Ya loyalist olur ya da diğerleri. Yasa geçireceğin zaman loyalistleri doldurursun konseye. Yetmediyse kalanlardan da favor alırsın.
Sic Parvis Magna
Ara
(07-07-2020, 12:53)altnkurt : Konsey üyelerinin politik duruşu onlar. Zealot bi konsey üyesi varsa dininizi güçlendirecek yasaları geçirmenize yardım eder mesela. Loyalistler tüm yasalarda veya oy verilen her şeyde sizi destekler. Ama genelde küçük detaylardır bunlar. Ya loyalist olur ya da diğerleri. Yasa geçireceğin zaman loyalistleri doldurursun konseye. Yetmediyse kalanlardan da favor alırsın.

Cevabın için teşekkürler hocam. Bir sorum daha olacak. Mesela Zealot traitine sahip Bishoplar genellikle Zealot olarak konseyde boy gösteriyorlar değil mi?
Ara
O duruşun neye göre olacağının çok fazla değişkeni var. İlla şu şudur diyemeyiz. Ama dediğim gibi çok da önemli şeyler değil. Bu kadar mikro kasılmıyor oyun genelde.
Sic Parvis Magna
Ara
Danimarka oynuyorum 1066'da İsveç'e karşı Embargo Claimim varmış. Embargo ne oluyor ? Kazanınca ne olucak ve ya ?
Ara
İsveç'e bağlı tüccar cumhuriyetleri senin ülkende trade post kurmuşlar. Bu cb ile saldırırsan onları yıkıp biraz da para elde edebilirsin.
Sic Parvis Magna
Ara
(07-07-2020, 19:09)altnkurt : İsveç'e bağlı tüccar cumhuriyetleri senin ülkende trade post kurmuşlar. Bu cb ile saldırırsan onları yıkıp biraz da para elde edebilirsin.
Bir anda altın mı gelicek yoksa aylık gelir mi artacak ?
Ara
Bir anda gelecek. Barış imzalarken ya da trade postları yıkarken olabilir. Tam hatırlamıyorum.
Sic Parvis Magna
Ara
(07-07-2020, 19:29)altnkurt : Bir anda gelecek. Barış imzalarken ya da trade postları yıkarken olabilir. Tam hatırlamıyorum.
Tamam teşekkürler
Ara
Vasallarımın topraklarına kale, şehir, kilise inşa edersem buralara ben mi başkan atarım yoksa vasalım mı birini yerleştirir?
Ara
Sen atarsın ama senin vassalın olduğu için de jure üstüyle ilişkin azalabilir.
[+] 1 üye Kronos nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.