CK2 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
nasıl ölümsüz traitine sahip olabilirim?
Ara
Cevapla
Matters of life and death isimli bir event zincirinde gelen ziyaretçiyi kabul etmekle başlıyor ölümsüzlüğe giden yol. Ama bi çok aşaması var. Hepsinde başarısızlık oranları var. Gelen ziyaretçinin sahtekar olma riski var. Her şeyi doğru yapsanız bile ölme riskiniz hala çok yüksek.
Sic Parvis Magna
Ara
Cevapla
Kaç yıldır oynarım sadece bir kere ölümsüz oldum. Şans işte.
“Lead me, follow me, or get out of my way.” — George S. Patton
Ara
Cevapla
(23-01-2021, 17:34)altnkurt : Matters of life and death isimli bir event zincirinde gelen ziyaretçiyi kabul etmekle başlıyor ölümsüzlüğe giden yol. Ama bi çok aşaması var. Hepsinde başarısızlık oranları var. Gelen ziyaretçinin sahtekar olma riski var. Her şeyi doğru yapsanız bile ölme riskiniz hala çok yüksek.

İnternetten bakındım, bazıları diyor 50 yaştan itibaren karakter yaşlandıkça böyle bir yola girişiyor, ne sekmelerde gördüm ne de tetikleyebilecek bir şey. Bazıları da 15 diplomasi yeteneği ile geliyor falan demekte. Nasıl olay zincirini başlatabilirim?
Ara
Cevapla
Tam olarak nelerin tetiklediğini hatırlamıyorum ancak olay zincirini başlatsan da %3 falan başarma ihtimalin var. Uğraşmaya değmez. Ama illa uğraşıcam diyorsan karakterin yetişkin olması, yatalak olmaması, hapiste olmaması ve başka bi işle meşgul olmaması (hac vs.) şart. 50 yaşın üstünde olması ve sağlıksız olması da eventin gelme ihtimalini arttırıyor.
Sic Parvis Magna
Ara
Cevapla
(24-01-2021, 03:54)altnkurt : Tam olarak nelerin tetiklediğini hatırlamıyorum ancak olay zincirini başlatsan da %3 falan başarma ihtimalin var. Uğraşmaya değmez. Ama illa uğraşıcam diyorsan karakterin yetişkin olması, yatalak olmaması, hapiste olmaması ve başka bi işle meşgul olmaması (hac vs.) şart. 50 yaşın üstünde olması ve sağlıksız olması da eventin gelme ihtimalini arttırıyor.


Hocam steam hesabınızı bana verebilir misiniz eğer isterseniz? Verirseniz tonlarca sorum ve nice şeyler söylemek isterim de. :D
Ara
Cevapla
Sorularını forumdan sorabilirsin veya çoksa ayrı konu açıp listeleyebilirsin. Uygun olduğumda ben veya başka forumdaşlar cevap verecektir. Benim bilmediğim şeyler de olabilir. Benden daha iyi bilenler de olabilir.
Sic Parvis Magna
Ara
Cevapla
(24-01-2021, 13:10)altnkurt : Sorularını forumdan sorabilirsin veya çoksa ayrı konu açıp listeleyebilirsin. Uygun olduğumda ben veya başka forumdaşlar cevap verecektir. Benim bilmediğim şeyler de olabilir. Benden daha iyi bilenler de olabilir.
Yok hocam sadece biraz kanım ısındı yanlış anlaşılmasın diyerekten ekleyebilir miyiz diye sormak istedim. :D
Ara
Cevapla
Steamdan soru cevap seansı yapmayı düşünmüyorsan tabiki ekleyebilirsin. Steam ismim forum ismimle aynı.
Sic Parvis Magna
Ara
Cevapla
Hocalarım, satanist bir karakter ile oynarken illa ki yakalanıp duruyorum. Aforoz ediliyor eve şeytana ibadet yüzünden ilişki de eksi yediğim için, eski saveye geri dönme ve bu durumu kurtarma gibi bir lüksüm var mı?
Ara
Cevapla
Satanist özelliklerini kullandıkça senden gittikçe şüphelenildiğine dair modifier alıyorsun, onu görünce durman gerekiyor.

Eski save'e dönme Ironman oynamıyorsan sadece bu değil yaptığın tüm eylemler için var - fakat sürekli eski save'e dönmek yerine yakalanmamayı öğrenmek daha doğru olabilir.
Cevapla
(Dün, 11:19)Duman : Satanist özelliklerini kullandıkça senden gittikçe şüphelenildiğine dair modifier alıyorsun, onu görünce durman gerekiyor.

Eski save'e dönme Ironman oynamıyorsan sadece bu değil yaptığın tüm eylemler için var - fakat sürekli eski save'e dönmek yerine yakalanmamayı öğrenmek daha doğru olabilir.
Teşekkürler, o minik özelliği pek bilmiyordum. Bir şey daha sormak isterim. satanist bir karakter ile en iyi şey ne yapabilinir? Ben çünkü basit hamleler yaptığımı düşünüyorum.
Ara
Cevapla
Suikastte zorlandığın bir karakteri büyü ile öldürmeyi deneyebilirsin, bunun dışında hastalık/ve hatta eklem eksikliğini giderebilen bir özelliği var.
Cevapla
Tarikat içinde yükselene kadar zaten sadece basit şeyler yapabiliyorsunuz. Tarikatta yükseldikçe daha farklı özellikler açılıyor.
Ara
Cevapla
(Dün, 11:49)PCOyun : Tarikat içinde yükselene kadar zaten sadece basit şeyler yapabiliyorsunuz. Tarikatta yükseldikçe daha farklı özellikler açılıyor.
 yok efendi demek istediğim, kendi lehime nasıl çevirebilirim hangi kozlarda kullanmak faydalı olur diye. Onları biliyorum tabi.
Ara
Cevapla
Efendiler, 21 tane vassalım bulunmakta. Hepsi nerdeyse beni ne sever ne sayar. Cesedimi istemekteler. Ama karakterim martinal olarak 36 ve 146 kişisel güce erişmiş şekilde. 6 çocuğu da bulunmakta. Benim vasallar ile ilişkileri nasıl halledebilirim? en az 10 büyük isyan çıktı ve onları hallettim. Ancak ilişkilerim cidden vasat. 55 vassalım hücrelerde yenilerde aynı şekil sevmiyor. Tyrant olayı var evet ama o olmasa bile yine sevmemekteler.

Hocalarım ayriyetten ben başka devletlere bakarken bir karakter gördüm, karakterin gözleri kırmızı bir şekilde parlıyordu. Üç tane de etkiye sahipti şeytani tohum, şeytanın sesi gibi.
Ara
Cevapla
Martial yerine diplomasi kasmayı deneyebilirsin sonraki karakterde. Hediyeler vermeyi deneyebilirsin. Seni sevecekleri (özellikle 7 virtue) traitlerini toplamaya, dindar biri olmaya çalışabilirsin. Genelde dindar hükümdarları seviyorlar.
Sic Parvis Magna
Ara
Cevapla
Kırmızı gözlü karakterler şeytan mı hocalarım? Yoksa kendileri şeytanın büyülediği kişilerden mi?
Ara
Cevapla
 
Konuyu Okuyanlar: 2 ZiyaretçiStrategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.