CK2 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
(06-08-2016, 14:19)eTUM : Anladım teşekkür ederim cevaplar için way of the life dlcsini almam lazım o zaman peki başka hangi dlcleri önerirsiniz yeni çıkacak olan hastalık olanı kesin almayi düşünüyorum

Bekle şimdi. Yeni DLC çıktığında (Ağustos sonları çıkıcaktı) yüksek ihtimalle bütün DLC'ler indirime giricektir.
Ara
EU4'deki PU olayını burada nasıl yapabiliyoruz ? Benzerini yani.
Ara
(07-08-2016, 16:37)Xepluper : EU4'deki PU olayını burada nasıl yapabiliyoruz ? Benzerini yani.

Şöyle bir şey yapılabilir. Varisini her hangi bir kadın hükümdar ile evlendirirsen, örneğin bir düklük olsun. Doğan çocuklar düşesin varisleri olucak ama senin hanedanında bulunacaklar. Ölüp varisin başa geçtiğin de onun varisi hem senin hem de düşesin varisi olucak. Yani düşeş ve sen öldüğünde bütün topraklar sana kalmış olucak. 

Tabi bahsettiğin şey buysa.
Ara
Bir yeri kendi üstüme hangi savaş sebebi ile alabiliyorum ? Ya da böyle bir şey mümkün mü, vassalımın değil benim olsun istiyorum.

Fabricate Claims diye seçenek var görev verdiğimiz kısımda bunu EU4'deki gibi claimlemek istediğim bölgeye yolluyorum ama pek bir şey değişmedi, FC nasıl atılıyor ?
Ara
(07-08-2016, 17:49)Xepluper : Bir yeri kendi üstüme hangi savaş sebebi ile alabiliyorum ? Ya da böyle bir şey mümkün mü, vassalımın değil benim olsun istiyorum.

Fabricate Claims diye seçenek var görev verdiğimiz kısımda bunu EU4'deki gibi claimlemek istediğim bölgeye yolluyorum ama pek bir şey değişmedi, FC nasıl atılıyor ?

1- İkinci soruda sorduğun şekilde kendine alabilirsin toprakları yani kendine claim oluştururak. Başka doğuştan gelen hakların için olabilir. Bir de din savaşlarında en yüksek desteği sağlarsan eğer örneğin savaş Kudüs içinse Küdüs toprakları bütünüyle sana verilir(Bazı durumlarda verilmediği de olabiliyor). 

2- Fabricate Claims şans işi. İki ayda olabileceği gibi  üç senede de olabilir
Ara
Teşekkürler.

Oğlumu hapse attırdım, sanırım mallarına el koyma gibi bi' şey varmış, nasıl yapabilirim ?

Vassalımın yetkilerini elinden almak istiyorum çünkü faction kurulmuş bana karşı, beni tahtan indirip kardeşimi getirmek için. Yasayı geçirdim ama truce var diyor, truce'a nereden bakıyoruz ?
Ara
(07-08-2016, 18:03)Xepluper : Teşekkürler.

Oğlumu hapse attırdım, sanırım mallarına el koyma gibi bi' şey varmış, nasıl yapabilirim ?

Vassalımın yetkilerini elinden almak istiyorum çünkü faction kurulmuş bana karşı, beni tahtan indirip kardeşimi getirmek için. Yasayı geçirdim ama truce var diyor, truce'a nereden bakıyoruz ?

Sürgün seçeneği var ama her mahkuma yapılabiliyor mu hatırlamıyorum. Hapis bölümünde kırmızı el seçeneği olmalı. Ona tıklayarak parasına el koyup sürgün edebilirsin.

Roveke Title seçeneği ile vassalının elinden ünvanlarını alabilirsin ama sonucu ağır bir girişim olur. Bütün vassallarına karşı ilişkilerin düşer. Ama sana karşı savaş açıp kaybedelerse onları hapse atabilirsin. Hapse attığın vassalarından - yemeden bir ünvan silerek onları serbest bırakabilirsin.

Son sorunu anlamadım.
Ara
Türkçesi "Yetkilerini almak istiyorsan truce süresinde geçerli bir sebebe sahip olman lazım" olan bi' şey çıkıyor, herneyse oyunu berbat ettiğim için kapattım yeni bir oyun açacağım şimdi.

Levy sayısını nasıl arttırabilirim ?
Ara
(07-08-2016, 18:27)Xepluper : Türkçesi "Yetkilerini almak istiyorsan truce süresinde geçerli bir sebebe sahip olman lazım" olan bi' şey çıkıyor, herneyse oyunu berbat ettiğim için kapattım yeni bir oyun açacağım şimdi.

Levy sayısını nasıl arttırabilirim ?

Kanun geçirerek vassallarından daha çok asker alabilirsin.

Şehirlerinde askeri binaları geliştirirerek.

Bir de kendine ait toprak limitin var. O limiti aştıkça eksi olarak kendi topraklarından aldığın asker sayısı azalıyor ona dikkat edilebilir.
Ara
Entrika ile vassalımın toprağını kendime aldım savaş ile ama Title Loss on Succession uyarısı geliyor, ne yapmam lazım ?

İkinci vassalımdan toprağını almak için plot yapamıyorum, gereksinimleri yerine getirmeme rağmen seçilmiyor, bekleme süresi falan mı var ?
Ara
(07-08-2016, 19:06)Xepluper : Entrika ile vassalımın toprağını kendime aldım savaş ile ama Title Loss on Succession uyarısı geliyor, ne yapmam lazım ?

İkinci vassalımdan toprağını almak için plot yapamıyorum, gereksinimleri yerine getirmeme rağmen seçilmiyor, bekleme süresi falan mı var ?

Title Loss on Succession gavelking veraset yasasındaysan toprakların erkek çoçukların arasında bölünmeye gider. Örneğin sana ait iki düklük varsa ve iki erkek çoçuğun bulunuyorsa, varisin 1. düklüğünü alır. Diğer çoçuk ikincil olanı alır. 

Diğerini tam bilmiyorum.
Ara
Peki nasıl düzeltebilirim ? Hangi yasayı çıkartmam gerekiyor.
Ara
(07-08-2016, 20:05)Xepluper : Peki nasıl düzeltebilirim ? Hangi yasayı çıkartmam gerekiyor.

Biraz uğraştırıcı olsada primo yani 1. çoçuğun bütün ünvanlarını alma yasasını geçirebilirsin.
Ara
Peki her oyunda ülkeler bölünüyor mu ? Hangi ülkelerde oynamak gerekiyor bölünmemesi için ?
Ara
(07-08-2016, 21:13)Xepluper : Peki her oyunda ülkeler bölünüyor mu ? Hangi ülkelerde oynamak gerekiyor bölünmemesi için ?

Ülke değil hanedanlık bölünüyor bir nevi. Gavelkind başlayan hanedanlar da bölünmeler yaşanıyor. Sanırım Avrupa da gavelkind olmayan yok. Müslümanlarda güçlü olan çoçuğa kalır ünvanlar mesela.
Ara
Göçebelerle gemi yapımı mümkün mü?
Vir sapit qui pauca loquitur
Ara
oyunda bir tutukluğu mahkemeye gönderme varmı
Ara
Yok, Game of Thrones modunda var.
keşke normal oyuna da gelse bu sistem
Ara
O dönemde ne kadar mahkeme vardı?

Konuyu Okuyanlar: 8 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.