CK2 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
Karın ölmüştür veya decadence artmıştır.
(02-08-2017, 15:55)Duman : Karın ölmüştür veya decadence artmıştır.

Karım yaşıyor, decadence artmış olabilir tam dikkat etmedim şu anda %47

8'di 5'e düştü, decadence bu kadar etkili mi?
Ara
Mouse'ı üstüne getirince yazar ne ne kadar azaltıyor arttırıyor şeklinde. Decadence'in de üstüne getirip yüzdesel etkilerini görebilirsin.
Yönetimi değiştirince yasalar da değişmiş, önceden demesne artırıcı yasaları geçirmiştim, problem oymuş.
Ara
Konsey power düşürme isyanını kabul etmiş olabilirsin. En baştaki kanun 2 demesne veriyor.
Ara
Selam arkadaşlar, oyunu düz oynuyorum ve dlc satın alma niyetim yok. Sıkıntım şu ki her oyunda oyun tarzım aynı, nerden başlarsam başlayım dük olduktan sonra kral oluyorum sonrası yasalar cart curt geliyor zaten. Oyun tarzımı değiştirebileceğim bir oynanış mümkün mü? Mod varsa onu da önerin Got ilgimi çekiyor mesela ama genelde buglı oluyor modlar o yüzden ön yargılıyım.
Ara
CK2+ ve HIP modları iyidir ancak dlcsiz ne kadar uyumlular bilmiyorum.

"Nasıl" kral olduğuna göre değişebilir, örneğin bir oyun herkesin dük olduğu bir coğrafyada diğer düklere üstün gelerek Krallık kurabilirsin (İngiltere), bir diğer oyun Kral varken verasetle onun ünvanını ele geçirmeye çalışabilirsin (Fransa), bir diğer oyun asıl mesele Kral olmak degil Kral olduktan sonra hakkın olan toprakları almakta olabilir (İspanya). Veya en basitinden Kral olmayı reddedip ülkedeki en etkili dük olabilirsin.
Slav dinini reform etmek istiyorum ama holy sites birbirinden çok uzak bu toprakları hızlı bir şekilde alabileceğim bir taktik var mı?
Ara
Yok malesef sadece işte senin mpde de denediğin gibi Kiev'deki düşesle düz evlilik yapabiliyorsun, yine Pomeranya ile oynadığım bir mpde Kiev'i o şekilde almıştım.
Şu an Germanic dinindeyim, nasıl Katolik olabilirim?
Ara
Bekle katolikler seni bulur.
[+] 2 üye TurkJedi nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
@Xepluper

Katolik bir karakterden Holy War alırsan decision aracılığıyla din değiştirebilirsin veya Katolik bir Concubine alırsan yine din değiştirebilirsin.
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Polonya ile aldığım prussia kültürüne sahip topraklar neden kendi dinime dönüşmüyor?

diğer devletler ile bu çok kolay sürüyor ama ne zaman polonya ile o toprakları dönüştürmeye çalışsam boşa çabalıyormuş gibi hissediyorum
saepius exertus
Ara
Hangi dindesin? dönüştürmeye çalıştığın topraklar hangi din?
Ben catholic christian Romuva(Pagan)
saepius exertus
Ara
Bölgelerin dinini değiştirmek değiştiren dinin ve değiştirilen dinin moral authority değerleriyle alakalı, dinlerin authority değerlerini ledgerdan inceleyebilirsin. Bunun yanı sıra court bishop'unun learning'i etkiler. Açıkçası Romuva'nın yüksek bir authority değere sahip olduğunu sanmıyorum.
65 yıl oldu hala din değişmedi farklı bir toprakda deniyorum 12 yıl olmasına rağmen hala değişmedi.
saepius exertus
Ara
Court Bishop'unla Proselytize yapıyorsun değil mi?
Ben bu göçebe işinde çok zorlanıyorum. Klanlar kuruyorum ediyorum ama sahip olduğum kadar toprak istiyorlar benden. 1 toprak ele geçiriyorum 3 tane daha fazla istiyorlar, vermeyince minor clanlar isyan ediyor ve artık bir yere kadar yani minor clan isyanlarından bıktım çünkü ardı arkası kesilmiyor artık başka ülkelerle savaşamıyorum. Yok mu bir çaresi? veya minor clan isyanlarını kapatmanın bir yolu? Mod bile olsa olur.
Ara
Sunni göçebe karakterimi nasıl tengri yapabilirim?
saepius exertus
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.