CK3-Bir Kaç Soru İçin Yardım
arkadaşlar iki sorum olucaktı
1
- Legitimacy nasıl artar
2
- tax de görevli olan vergi toplayıcılar var 2/2 oldu da bunu nasıl artırırım
Ara
1- Legimancy savaş kazanma, ava çıkma, ünvan oluşturma fakat en önemlisi dlc varsa legend ile artıyor.
2- İyi bir vezir atayarak ve Enlightened Magnates ve Legalistic kültür gelenekleri açarak, Baillifs ve Court Officials teknolojilerini açarak son olarak hanede Sense of Purpose perkini açarak attırabilirsin.
[+] 1 üye Sezar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(31-03-2024, 21:38)Sezar : 1- Legimancy savaş kazanma, ava çıkma, ünvan oluşturma fakat en önemlisi dlc varsa legend ile artıyor.
2-  İyi bir vezir atayarak ve Enlightened Magnates ve Legalistic kültür gelenekleri açarak, Baillifs ve  Court Officials teknolojilerini açarak son olarak hanede  Sense of Purpose perkini açarak attırabilirsin.

tax olayı aşırı saçma aynı adamlar +30 vergi +8klarda asker verirken oğlum tahta geçtiğinde daha az vermeye başladılar 20 25k ordum varken +60 alırken şimdi 12k asker +25 de altın alıyorum tax olayı yokken gittikce artan şey şimdi azalmaya başlıyor aşıra saçma bir mevzu bunun nedeni neyki çok iyi olan adam +4k asker veriyor sadece bu tax mevzusu yokken daha fazla ordum ve param vardı
Ara
(31-03-2024, 22:41)Ottomans58 : tax olayı aşırı saçma aynı adamlar +30 vergi +8klarda asker verirken oğlum tahta geçtiğinde daha az vermeye başladılar 20 25k ordum varken +60 alırken şimdi 12k asker +25 de altın alıyorum tax olayı yokken gittikce artan şey şimdi azalmaya başlıyor aşıra saçma bir mevzu bunun nedeni neyki çok iyi olan adam +4k asker veriyor sadece bu tax mevzusu yokken daha fazla ordum ve param vardı

Oğlunun özellikleri ölen kraldan kötüdür. Başa geçtiği zaman vassallarla arası kötüdür. Kısa hüküm bilmemnesi var hatırlamıyorum. Zaman geçtikçe + olan bir ilişki puanı haliyle daha oğlunun hükmünün oturması istikrarın sağlanmasıyla gene eski rakamlara ulaşırsın.
Ara
(01-04-2024, 07:57)Xitan :
(31-03-2024, 22:41)Ottomans58 : tax olayı aşırı saçma aynı adamlar +30 vergi +8klarda asker verirken oğlum tahta geçtiğinde daha az vermeye başladılar 20 25k ordum varken +60 alırken şimdi 12k asker +25 de altın alıyorum tax olayı yokken gittikce artan şey şimdi azalmaya başlıyor aşıra saçma bir mevzu bunun nedeni neyki çok iyi olan adam +4k asker veriyor sadece bu tax mevzusu yokken daha fazla ordum ve param vardı

Oğlunun özellikleri ölen kraldan kötüdür. Başa geçtiği zaman vassallarla arası kötüdür. Kısa hüküm bilmemnesi var hatırlamıyorum. Zaman geçtikçe + olan bir ilişki puanı haliyle daha oğlunun hükmünün oturması istikrarın sağlanmasıyla gene eski rakamlara ulaşırsın.

oğlum ve eski kral arasında çok bir fark yoktu vasallar ile aram +100 ve tahta geçen oğlumda yaşı ilerledi belkide 3 - 5 yıla ölücek o kadar zaman geçti yine bir artış yok bari zaman ilerledikce artış olsun o da yok bu olay yüzünden doğuyu oynamayı bıraktım başka bir çözüm yolu yok mu
Ara
(01-04-2024, 12:56)Ottomans58 :

oğlum ve eski kral arasında çok bir fark yoktu vasallar ile aram +100 ve tahta geçen oğlumda yaşı ilerledi belkide 3 - 5 yıla ölücek o kadar zaman geçti yine bir artış yok bari zaman ilerledikce artış olsun o da yok bu olay yüzünden doğuyu oynamayı bıraktım başka bir çözüm yolu yok mu
Kanka tarihi bak olaya. 2. Bayezidin Fatih kadar agirligi olmus mudur sancak beyleri gozunde? Ya da 2. Selimin Kanuni gibi bir agirligi olmus mudur? Oyle dusun zevk almaya bak :)
[+] 1 üye casaryus96 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(01-04-2024, 13:10)casaryus96 :
(01-04-2024, 12:56)Ottomans58 :

Kanka tarihi bak olaya. 2. Bayezidin Fatih kadar agirligi olmus mudur sancak beyleri gozunde? Ya da 2. Selimin Kanuni gibi bir agirligi olmus mudur? Oyle dusun zevk almaya bak :)
tamamdır teşekkür ederim :)
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.