CK3 - Hanedanlarınız
20201116223426_1.jpg

20201116223440_1.jpg

20201116223448_1.jpg

Yüce Kral Aengus mac Cinaed 979 yılında 74 yaşındayken Aestizm mezhebini kurarak başına geçti.
[+] 1 üye Aeschyli nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
20201117020710_1.jpg

Akitanya üzerine başlattığımız haçlı seferinde karşımızda müslüman ve katolikler bir olup bize karşı savaşmaya başladılar.
[+] 2 üye Aeschyli nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
20201117225219_1.jpg
Yamanın yüzde yüz olmasıyla ben de bir ck3 oyunu açayım dedim. Tabi ilk oyunum yeni oyuncuların favorisi İrlanda. Bir @Aeschyli olamasam da şimdilik çok da kötü gitmiyorum. Hedefimde yapabilirsem tek çocuklu verasete geçmek, yapamazsam da hanemdeki diğer 50 üyeden teker teker kurtulmak var.

[+] 3 üye Onur34 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
20201118092804_1.jpg

20201118092812_1.jpg

20201118093726_1.jpg

İşler iyice çığrından çıkmaya başladı sonraki resim patladıktan sonra gelecek muhtemelen.
[+] 3 üye Aeschyli nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
@Aeschyli hile falan mı açtın 100 yılda nasıl o kadar bölgeyi aldın :D
Ara
(19-11-2020, 21:00)Yasin Ahmet : @Aeschyli hile falan mı açtın 100 yılda nasıl o kadar bölgeyi aldın :D

867'den başlamıştır.
IbnE9P2.gif
[+] 1 üye Attila the Hun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
b2.jpg

Uzun badirelerin ardından Galler'i tek sancak altında birleştirdik. 2 vassal ortanca ve küçük oğul. İngiltere'ye genişlemek gibi bir niyetim şimdilik yok, bir süre Galler'e yatırım yapacağım, sonra duruma göre yeni mezhep kurulabilir.
[+] 2 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
10 yılda 4 krallık alıp İtalya'ya girdim 867 yılı aşırı dengesiz

10yl.png
Ara
867'den ziyade Vikingler aşırı dengesiz.
Sic Parvis Magna
Ara
Basit bir başarı ama olsun paylaşalım;

TnIIeK.jpg
[+] 3 üye cennaro nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Hauteville hanesi ile başladım. Kont Robert ile İtalya ve Sicilya'da genişlerdik, Sardunya'ya ayak bastık. Ölünce topraklar veraset gereği Bohemond ve Roger arasında paylaşıldı. Roger'in çocuğu olmadığı için suikast ile aldık onun arazileri de. Sicilya Krallığı'nı kurduk. Şu Bari kontunun Allah belasını versin. Adam Robert'tan beri türlü üçkağıt çevirip duruyor. Olumlu olumsuz her yolu denedim ama hala pislik peşinde. Bütün Cofriler mi böyle nedir. Neyse ki yerine geçecek oğlu daha az tehlikeli.

w6FYmi.jpg

r4pjcN.jpg
[+] 1 üye cennaro nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Revvadiler ile başladım. İçeride fazla holdingleri dağıttım. Etraftaki küçük birkaç beyliği aldım. İkinci Bizans Selçuklu Savaşı'nda kazanılan topraklardan bazılarını Sultan Alparslan bize verdi. İkinci eşim sultanın yeğeni, aramız iyi şu an. Ek olarak sultanın spymaster'ı oldum. Bundan sonraki hedefim topraktan ziyade sarayda ve kendi atabeyliğim içinde güçlenip gelişmek. Bu doğrultuda varisimi stewardship ağırlıklı eğitmeye başladım.

Rq0VMt.jpg
Ara
X4avq3.jpg

03kQwI.jpg
Ara
Angers Kontu Eudes/Odo Robertine ile başladım. Daha reşit değildi. Provence Kontu ve amcası Bourbon Kontu ile ittifak yapıp Vendome Kontluğu'nu aldık. Ardından Babası Güçlü Robert'ın öcünü almak için Montegue Kontu Viking Haestein üzerine yürüyüp topraklarını ele geçirdik ama kendisi kaçtı. Devamında bağlı bulunduğumuz dükü devirip Anjou Dükü olduk. Kısa zamanda çok iş yaptık özetle. Tarihte Capetlerin temelini atan bir karakter bu ama yeni alt dal yapınca de Narbonne oldu hanemiz.

xmurge.jpg

b0n5p8.jpg

LxU0Ac.jpg

AqhKjf.jpg

Ek: Sonunda Neustria Dükalığını da aldık. Defalarca savaşarak yavaş yavaş büyüdük. Sonda kalan iki kontluğu da kral bize bahşetti. Ezeli düşmanlarımız artık vassallarımız oldu, dikkatli olmak lazım.

J4agkn.jpg
Ara
Azıcık daha büyüdük. Bourbon Düşesi eşimiz. Oğlumuz dük olunca orayı da alacak. Fransa kralı ise gittikçe eriyor.

tAKcpU.jpg
Ara
Sonunda Fransa tahtına çıktık. Özet geçeyim; Çocuk kont Eudes babası Robert'ın intikamını Haestigten aldı. Sonra yavaş yavaş diğer kontlukları yuttu. Dükümüz iyice zayıflayınca onu devirdik. Gerek kendimizin gerek kontlarımızın claimleriyle Fransa sınırları içerisinde büyüdük. Bu arada Fransa tahtı süekli el değiştirmeye başladı, Akitinya da kopunca küçüldü. Çok alakasız kimseler tahta geçti. En sonunda papaya para verip taht claimi aldık Akitinya ile müttefik olup Fransa tahtına bir Fransız olarak çıktık.

rxVaaT.jpg

Ek: Björn Ironside'ın kızı Rurik'le evliymiş bu arada.

cEog62.jpg
Ara
unknown.png

Nispeten küçük ama oldukça sağlam temellere kurulmuş ülkem. Kudüs ve Suriye Krallıklarında kuzenlerim başta. Bizans'ın zayıf anlarımda Apulya düklüğü için savaş açması dışında bizi sarsabilecek bir düşman kalmadı. Amacımız kontrollü ve yavaş şekilde büyüyüp, istikrar ve refahı ilk planda tutmak
 2.Roger'ın yaptıklarını örnek alarak benzer bir ülke yönetme tarzıyla gelişiyoruz
omnia fui et nihil expedit
Ara
vqm2ys.jpg
Ara
Ingiltere.PNG?width=1202&height=676

Normalde avrupada daha fazla yayılabilirdim fakat son 100 yıl defansif takıldım biraz. En son save'de bavyeraya krallık istilası yapacaktım burada ss alayım dedim.

Kralımız sadist birisi, ebeveynleri gibi. Sürekli evlatları kral yetiştirdiği için hane boyunca bu özellikleri empoze ettim çocuklara. Sadistlikte oldukça avantaj sağladı pek çok durumda :)

Bretonyada da amcamız/kuzenimiz ve dayımız aynı anda kral :D normalde bretonyayı komple ilhak edecek kişisel hak iddiasına sahibim fakat hoş olmayan harita görüntüsü dışında bana zararı yok yararı var. İhtişam olarak. Bohemyayı da kardeşimizi kral yaptık. Halihazırda bizansla ile müttefik olduğum için de arkam çok sağlam. Kralımız ölmeden bir krallık istilası başlatmayı umuyorum Bavyeraya.
Ara
Kontluktan imparatorluğa.

uttiBN.jpg
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.