Code::Block düzgün çalışmıyor
#1
Bu gün C++'a göz atmak için compiler yükleyeyim dedim ancak sanırım ayarlamalar yüzünden .ccp dosyalarını okuyamıyor. Online IDE de çalışan kod programda çalışmıyor. C+ ve C++ dosyaları için çalışması hakkında bir seçeneğe tıkladım kurulumda belki bu sorun oluşturmuştur nasıl düzeltebilirim? Yeniden kurmak çözüm değil.
Ara
Cevapla
#2
Sorunun daha detaylı açıklaman gerekiyor. Compiler için ne kurdun? Nasıl kurdun? Ne hatası alıyorsun?
hby6qc.gif
Ara
Cevapla
#3
(01-07-2020, 15:02)Ayro : Sorunun daha detaylı açıklaman gerekiyor. Compiler için ne kurdun? Nasıl kurdun? Ne hatası alıyorsun?
Code::Block programını kurdum GeeksForGeeks sitesinde önerdiği için. Kurarken nereye kuracağımı vesaire sordu oraları kendime göre koydum.
unknown.png?width=845&height=475
En aşşağıdakine bastım sorun çıkmasın diye (daha önce C/C++ a da tıklamıştım) ardından benden istendiği gibi .ccp dosyası açmaya çalıştım.
unknown.png?width=845&height=475
Ve şu fotoğraftaki aşşağı taraftaki hatayı alıyorum ccp/cbp dosyasını açmaya çalışınca.
unknown.png?width=845&height=475
ccp ve cbp çalışmadığından .c Dosyası ile kullanmaya çalıştığımda ise yukarıdaki ve aşşağıdaki fotoğraftaki sorunları yaşıyorum.
unknown.png?width=845&height=475
1. ve 2. Fotoğrafta aşşağıdan çıkan şeyleri çözemedim ama muhtemelen sorun o hatalarda.
Ara
Cevapla
#4
Sorun, C++ compile edecek bir programın olmadan C++ kullanmaya çalışman diyebiliriz. Code::Blocks bir compiler değil IDE'dir, ikisi çok farklı şeyler.

Buradaki adımları yaparsan sorunun çözülür diye tahmin ediyorum.MiniGW indirmek için videodaki linki değil bunu kullan.
hby6qc.gif
[+] 1 üye Ayro nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
 
Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretçiStrategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.