CoH2 - DBP Çıktı !!!
#1
Aralık ayı için yapılmış denge paketi sonunda tamamlandı ve 2.6 gb lık bir güncelleme ile sunuldu henüz deneme fırsatı yakalayamadım fakat konuyu takip ettiğim özellikle altı çizilecek önemli değişikliklerden bir tanesi komutanların özelliklerinde yapılan değişiklikler örnek verecek olursak whermacht ın kullandığı Storm doctrin de ki Tactical Movment özelliği kaldırılıp yerine Smoke bombs getirilmiş, yine bazı Alman komutanlarının özellikleri değiştirilmiş ve 5 kişilik yeni bir birlik çağırma imkanı verilmiş  aynı zamanda müttefik bölümünde de bazı komutanların özelliklerinde değişiklikler var. Son olarak artık bir klasik olan Alman nerf i devam ediyor.
 Bu akşam yeni güncellemeyi denemeyi planlıyorum sonrasında DBP güncellemesi ile ilgili detaylı bir yazıyı da burada paylaşmayı planlıyorum.
 
 İyi Forumlar.

Evet beyler henüz çıkmamış 2.6gb bir güncelleme gelince bende buna yordum deneme fırsatımın olmadığını yazmıştım hafta sonu açınca bir farklılık göremedim yanlış bilgilendirme oldu :D
[+] 3 üye Lehr nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#2
Patch nasıl bir bakayım ona göre bir yorum yaparım.

- İleri Retreat noktalarında yapılan takviyeler için gereken insan gücü 75% artırılmış. İngiltere çok etkilemez ama OKW'nin canına okunmuş.
- Jadtiger takım oyunlarında çok güçlüyken 1vs1 oyunlarda nadiren seçilmesi gereken bir araç ama takım oyunları için nerf yemesine sevindim.
- Panther güçlü ama pahalı bir ünite. Üstelik kaynak artırımını sağlayan binalar da pahalanmış, iyice panther çıkması zorlaşacak. Bence Panther'in bu kadar nerf yemesine gerek yoktu.
- M4C Sherman'un Sovyetlerde T4 bina gereksinimi yerinde olmuş. Artık Sherman çıkarmadan önce daha çok benzin harcaması gerekecek.
- Penal Battalion'un da azda olsa nerflenmesi iyi olmuş.
- Dshka'nın güçsüzleştirilmesi iyi olmuş.
- Conscript'in bu kadar güçlenmesi tehlikeli gibi çok fazla acc vermişler.
- Jackson'a yapılan buff güzel artık rahat bir şekilde düşmanları dürtebilecek dayanıklılıkta.
- Amerika agresif bir faction olmasına rağmen 15 mühimmata yerleştirilebilen mayınların verilmesi çok kötü bir karar.
- Panzer 4 için yapılan değişiklikler iyi olmuş. OKW vetlerinin nerflenmesi ki özellikle Obersoldatenin kötü bir karar. Ama OKW'ye artık daha kolay bir şekilde obersoldaten yapabilmek iyi bir şey.
- İngiltere yapılan nerflerin hepsi iyi. Özellikle Sherman Firefly ile trench'e verilen ayar.
- Hala Amerika Mortarları'nın tieri değişmemiş :D.
- İngiliz yerleşkelerinde BRACE aktif iken artık aldıkları tamir 75% azalmış. Muazzam olmuş.
- OKW mühendisleri fiyatına göre yine etkisiz bir ünite yapılmış. Early game'de agresif ve etkiliyken, oyun ortalarından sonra eski gücünden pek eser kalmıyor. Bundan ötürü de genelde araç tamiri için geride tutuluyor ama tamir hızını da azaltmışlar. Fiyatına göre yetersiz.

Başlıca dikkatimi çeken bunlardı. Patch fena değil ama Bazı noktalar hala kaçırılıyor. Özellikle Mortar ve Tommy'lere ayar verilmesi gerekiyor.
[+] 1 üye SatanistKesenKedi nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#3
Bende güncelleme görünmüyor? Beta mı acaba?

Edit: Hala mod olarak kullanılıyormuş, tamamlandı deyince yayımlandı sanmıştım.
Ara
Cevapla
#4
https://community.companyofheroes.com/di...-changelog

Belki daha çıkmamıştır, ben buradan okudum.
Ara
Cevapla
#5
Patch daha çıkmadı, 2.0 ile son haline geldi. Baya uzun bir değişim listesi var. Ben çevirmeye başladım, patch çıkıncaya kadar yetiştirmeye çalışıyorum.
Ara
Cevapla
#6
Mod olarak kalsa sanki daha iyi olacak gibi.
200w.webp?cid=790b76115d1e7ead69352f4d67...=200w.webp
Ara
Cevapla
#7
Şuan aktif oynayan birisi olarak bu patch oyundaki dengeyi bazı bazı düzeltmiş durumda. Ayrıca general güncellemeleri de iyi olmuş fakat hala atıl durumda birçok general var.
Ara
Cevapla
 
Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretçiStrategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.