Coh2 donma problemi
#1
Merhabalar,bir kaç gündür oyunda lag tarzı bir olay yaşıyorum ama internet hızı vs normal ,bazen oyun bir donup kalıyor oyundaki tüm birlikler donuyor birkaç saniye duruyorlar daha sonra oyun devam ediyor karakterler 2x koşuyor ve daha sonra normale dönüyor ama birliklere sağ tık yapıp yönlendirme yaptığım da birkaç saniye sonra gerçekleştiriliyorlar . 


Birkaç arkadaşıma sordum güncellemeden sonra böyle oldu diyorlar bazı arkadaşlarım tam tersini söylüyor multi oyunda sadece bende oluyor böyle bir sıkıntı yardım ederseniz sevinirim .  :think:

Cpu: AMD Ryzen 5 1600
Memory: DDR4 8 GB
Graphics: Nvidia GeForce GTX 1060 6 GB
tumblr_mezom4ULEu1qchrcyo1_500.gif
Ara
Cevapla
#2
+Güncel
tumblr_mezom4ULEu1qchrcyo1_500.gif
Ara
Cevapla
#3
Dediğin durumu güncellemeden önce nadir de olsa yaşıyordum. İşlemciyle alakalı bir sıkıntı olduğunu düşünüyorum. Sunucular/İnternetle ilgili bir sıkıntı olsa askerler hızlanmaz, birden yer değiştirirdi çünkü.

Edit: Biraz yabancı kaynaklara bakındım, sorun ani olarak sunucuyla bağlantının kopması, bağlantı tekrar edince de hızlandırma ile oyuncuyu oyunun bulunduğu zamana götürmesi. Sorun sunuculardan dolayı olunca toplu olarak bu sorunla karşılaşılıyor ancak son zamanlarda böyle durumlar rapor edilmemiş. Büyük ihtimal senin internetinle alakalı.

Edit 2: Lag probleminin(Birliklerin geç cevap vermesi) sebebi ise oyunun 1 hafta önce yeni sunuculara geçmesi, bu durumdan şikayetçi olan da var olmayan da. Ben de lag porblemiyle sıklıkla karşılaştım.
[+] 1 üye Ayro nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#4
Oyunu hep aynı internet hızıyla oynuyordum pcyide yeni topladım 2 hafta falan oldu daha çok enteresan .
tumblr_mezom4ULEu1qchrcyo1_500.gif
Ara
Cevapla
#5
Nadiren bende de olan bir sorun bağlantı problemi olduğunu düşünüyorum makine ile alakalı değil.
Ara
Cevapla
 
Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretçiStrategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.