CoH2 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
oyunda singleplayer da campaign haritaları ile oynamanın yolu var mı
giphy.gif
Ara
Tanklarla adam eziliyor mu
giphy.gif
Ara
(15-09-2017, 22:50)turkish lokum : oyunda singleplayer da campaign haritaları ile oynamanın yolu var mı

(17-09-2017, 11:21)turkish lokum : Tanklarla adam ediliyor mu

İlk sorunun cevabı hayır, evet ezebiliyorsun, her tankın belli bir ezme potansiyeli var.

Ara
Eziliyor ama biraz micro gerek, çok kolay değil.
Sic Parvis Magna
Ara
Cromwell baya eziyor. Karlı maplerde ağaçların yanında piyade kapana kısılabiliyor.
200w.webp?cid=790b76115d1e7ead69352f4d67...=200w.webp
Ara
Bundan 2-3 gün önce T-34-85 5 yildizli Volksgreaniderslarimi köprüden aşağı atmıştı.
Ara
denedim evet zor oluyor kaçıyolar hemen
giphy.gif
Ara
oyunda nasıl SS alınıyor (korsan)
giphy.gif
Ara
Oyunun kısayolunu Steam'e ekle oradan steam üzerinden açıp orijinal oyunların gibi ekran görüntüsü alabilirsin.
[+] 1 üye SatanistKesenKedi nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Oyunda suan ki meta nedir USA ve Sovyetlerle ? Eskiden oynarken herkes piyade spami yapiyordu simdilerde pek goremiyorum. Ozellikle USA ile oynarken bazooka spamini gecen oyun denedim eskisi gibi etkili gelmedi bana.
Ara
(21-02-2018, 00:32)Sezar : Oyunda suan ki meta nedir USA ve Sovyetlerle ? Eskiden oynarken herkes piyade spami yapiyordu simdilerde pek goremiyorum. Ozellikle USA ile oynarken bazooka spamini gecen oyun denedim eskisi gibi etkili gelmedi bana.

Artık çok çeşitli birim üretmek oyunda daha önemli. Piyade spamını saniyesinde aşıyorlar. Hatta piyade spamı yapan bir oyuncuyu alaşağı etmek daha kolay. Şahsen ben Wehr ile oynarken direk Brumbar basıyorum keyfime bakıyorum. Fakat Piyade-MG-Mortar-At-Tank kombinasyonu olan ve koordineli kullanan oyuncuları yenmek daha zor.

Örneğin USA oyuncuları eskiden çokça piyade basıp bunları bazuka ve makineli ile donatır MG gördümü duman atar Captain ile de koşturur keyfine bakardı. Şimdi ise düz piyade duman atamıyor ve Captain sadece 1 grup askeri koşturabiliyor. Bu yüzden Çeşitlilik İN Tekdüzelik OUT  :xd:
q59zb6s.jpg
[+] 1 üye irfandurmus nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(21-02-2018, 00:32)Sezar : Oyunda suan ki meta nedir USA ve Sovyetlerle ? Eskiden oynarken herkes piyade spami yapiyordu simdilerde pek goremiyorum. Ozellikle USA ile oynarken bazooka spamini gecen oyun denedim eskisi gibi etkili gelmedi bana.

Sovyetlerde 1v1 meta Guard + Sniper -> T-34/85 ya da Conscrpit spam(Ppsh) + Sniper + Su-76 ya da ZiS -> T-34.
[+] 1 üye Ayro nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Sniper nasıl kullanılıyor? Benimkiler genelde pek bir şey öldüremeden vuruluyor. Bir de rakibin statik savunmalarını nasıl aşabiliriz? Mortar ve howitzer yeteri kadar vurmuyorlar gibi.
Sic Parvis Magna
Ara
(07-03-2018, 19:18)altnkurt : Sniper nasıl kullanılıyor? Benimkiler genelde pek bir şey öldüremeden vuruluyor. Bir de rakibin statik savunmalarını nasıl aşabiliriz? Mortar ve howitzer yeteri kadar vurmuyorlar gibi.

Sniper'ın nasıl kullanılacağını yazarak anlatmak zor o yüzden üst seviye maç izlemeni tavsiye ederim. Daha bu sabah izlediğim için soruyu görünce aklıma bu video geldi hemen.

İngiliz savunmalarına karşı 2 mortar veya leig yeterli. Ancak belirli aralıklarla yerlerini değiştirmelisin tehlikeye girmemeleri için. Mortar gibi birimlerin isabeti aynı hedefe vurdukça artıyor, ilk bir kaç atışın tutmaması normal.

MG42 ya da bunker gibi axis pozisyonlarına karşı Sovyetlerin 120mm mortarı iş yapabilir. Normal mortarın isabeti çok değil ve hasarı da az ancak önüne sis atarak daha sonra molotof, satchel, demo charge atarak/kurarak yıkabilirsin. M3 Scout car içine alev makineli birim koyup supression yemeden etrafından dolanıp yakabilirsin. USF'de mortarın ve bazı piyadelerin sisi var. Ancak bunkerları hızlıca yıkabilecek bir birimleri yok maalesef.
Ara
Leig ne?
Sic Parvis Magna
Ara
(07-03-2018, 19:46)altnkurt : Leig ne?

nO949g.png
Ara
US ile oynarken Almanlarin erkenden binalara MG spamiyla ilgili ne yapilabilir ? Mortar cikarip sis atsam bile MG leri binadan cikarmak bayagi zor oluyor.El bombasininda binadaki adamlara cok etki etmedigini fark ettim. Bazi komutanlarda engineer e fire veren ozellik gozume carpti. Bunun disinda onerebileceginiz birsey var mi? Adamlar oyun basi 2 mg cikarip binalara sokarken benim onlari oradan atmak icin 4-5 adam filan cikarmam gerekiyor.
Ara
(07-03-2018, 23:21)Sezar : US ile oynarken Almanlarin erkenden binalara MG spamiyla ilgili ne yapilabilir ? Mortar cikarip sis atsam bile MG leri binadan cikarmak bayagi zor oluyor.El bombasininda binadaki adamlara cok etki etmedigini fark ettim. Bazi komutanlarda engineer e fire veren ozellik gozume carpti. Bunun disinda onerebileceginiz birsey var mi? Adamlar oyun basi 2 mg cikarip binalara sokarken benim onlari oradan atmak icin 4-5 adam filan cikarmam gerekiyor.

El bombası gayet etkili aslında. Havan ile sis attıktan sonra bomba atarak etrafını sararsan geri çekilmek zorunda kalacaktır. Bu işlemi yaparken mg'nin üstüne tıklarsan yön değiştirdiğinde haberin olmuş olur. Eğer geri çekilmek yerine yönünü değiştirirse sen de piyadelerini tekrar ters tarafa yollarsın. Binanın içinde olsa bile mg'lerin yön değiştirip ateş etmesi oldukça zaman alıyor. MG binanın içinde öldüğünde komple yok olduğu için ve geç çekilirse silahın sende kalma ihtimali olduğu için yakında yeterli yardım yoksa geri çekilecektir zaten.  

Yanlış hatırlamıyorsam son güncellemelerle AA-Halftrack bina içindeki birimlere karşı güçlendirildi. Mg'nin zırh delici mermilerine dikkat ederek kullanabilirsin onu da.
Ara
(07-03-2018, 19:18)altnkurt : Sniper nasıl kullanılıyor? Benimkiler genelde pek bir şey öldüremeden vuruluyor. Bir de rakibin statik savunmalarını nasıl aşabiliriz? Mortar ve howitzer yeteri kadar vurmuyorlar gibi.

Sniper kullanmakla ilgili videolar izleyebileceğin gibi kendin de öğrenebilirsin. Sniper kullanmanın öncelikleri var bu öncelikler silah takımlarını vurmak ve görünmez halde düşmanı görebilmek yani keşif ve gözetleme. Gidip keskin nişancı ile piyade gruplarını vurmaya çalışırsan çabuk avlanırsın. Genelde görünmez kalmaya çalışmalı ve sık sık yer değiştirmelisin. Meşhur Enemy at the Gates filmi gibi yat soteye bekle yok. Düşmanın sıkıntı çıkaran MG+AT+Mortarlarına atış yapıp sıvışmak en güzel taktik. Araçlar ve tanklar çıktımı ayak altında ezilmemekte lazım. İngiliz sniperinin topçu atışı yaptırabilmesi de günümüz Topçu İleri Gözetlemesine iyi bir örnek. Anlayacağın fazla ortalarda görünmeden sinsice işleri halletmek gerekiyor. Bu yüzden "ateş etme" butonunu sık sık kullanmalısın.
Statik savunmaya gelince sık sık yer değiştirerek atış yapan mortarlar statik mitatik bırakmaz. Ağır savunmayada howitzer iyidir iyi sen biraz sabır göster yeter :)

(07-03-2018, 23:21)Sezar : US ile oynarken Almanlarin erkenden binalara MG spamiyla ilgili ne yapilabilir ? Mortar cikarip sis atsam bile MG leri binadan cikarmak bayagi zor oluyor.El bombasininda binadaki adamlara cok etki etmedigini fark ettim. Bazi komutanlarda engineer e fire veren ozellik gozume carpti. Bunun disinda onerebileceginiz birsey var mi? Adamlar oyun basi 2 mg cikarip binalara sokarken benim onlari oradan atmak icin 4-5 adam filan cikarmam gerekiyor.

MG olan binaya el bombası atmak kesinlikle iyi bir çözüm ahşap binalar anında yıkılabiliyor ayrıca. Ama sana dönük bir binaya sis bombası olmadan koşacaksan 2 piyadeyi ters yönlerden binaya koştur birisi supress olduğunda diğeri binaya sokulmuş olur. Arkadaşında dediği gibi MG açısını değişene kadar etrafında fır dönersin yavaş yavaş yersin içerdekileri. El bombası da doldukça atarsın. Bu arada diğer supresste ayaklanır MG nin etrafta desteği yoksa şansı kalmaz. Ateş üfleyen her türlü silah bina içine kesin çözüm tabi yaklaşabilene.
q59zb6s.jpg
[+] 1 üye irfandurmus nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Almanlar'ın sürekli yakın mesafeli silahlarla, vgren ve pioneerlerle içime girip adamlarımı delik deşik etmesine karşı ne yapabilirim? Her oyunda aynı sıkıntıyı çekiyorum. Güzelce mevzilenip çatışmaya başlıyorum ama adamlar elini kolunu sallaya sallaya birliklerimin içine kadar girip hepsini tarıyorlar. Molotof deseniz bi işe yaramıyor. Arkamı kollayan bi MG olmadan çatışmaya giremez oldum.
Arada onca mesafe var. 3-4 Conscript'le üzerlerine mermi yağdırıyorum ama 2 birim sturmpioneer sallana sallana neredeyse hiç kayıp vermeden gelip siperin üstünden atlıyor. Süngü falan olsa en azından. Adamlar bildiğin içime girip öyle saldırıyor. Kaçmazsam adamlarımın hepsini öldürüyorlar.
Sic Parvis Magna
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.