CoH2 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
(07-08-2019, 22:32)Yukare :
(07-08-2019, 22:19)raskol : arkadaşlar oyunda fps drop oluyor özellikle patlamalarda.ayarlar medium hatta low da bile aynı sorun az da olsa oluyor.var mıdır bir çözümü?

Benim bilgisayar düşük özelliklere sahip olmasına rağmen bende ani fps düşüşleri olmuyor. Bende oyun ssd ye kurulu sende hdd ye kurulu ise belki bundan dolayı olabilir.

ssd performansı etkilemiyor diye biliyorum
Ara
(07-08-2019, 22:39)raskol :
(07-08-2019, 22:19)raskol : arkadaşlar oyunda fps drop oluyor özellikle patlamalarda.ayarlar medium hatta low da bile aynı sorun az da olsa oluyor.var mıdır bir çözümü?

Benim bilgisayar düşük özelliklere sahip olmasına rağmen bende ani fps düşüşleri olmuyor. Bende oyun ssd ye kurulu sende hdd ye kurulu ise belki bundan dolayı olabilir.

Pc lerde hdd ye aşırı yüklenme yapıldığında pc de takılmalar meydana gelebilir.  SSD fps i etkilemez ancak HDD den oluşan ani takılmaları (darboğaz ları) - eğer sorun hdd ise- giderebilir.
Ara
(07-08-2019, 22:45)Yukare :
(07-08-2019, 22:39)raskol :

Pc lerde hdd ye aşırı yüklenme yapıldığında pc de takılmalar meydana gelebilir.  SSD fps i etkilemez ancak HDD den oluşan ani takılmaları (darboğaz ları) - eğer sorun hdd ise- giderebilir.

öyle deniyeceğim bir de.teşekkürler.
Ara
Herkese merhaba, uzun yıllar sonra oyun dünyasına geri döndüm. Sıkıntım şu. Company of Heroes 2'de oyunun bir yerinden sonra hiçbir şekilde piyade yada diğer silah üretemiyorum (100'ün üstünde değil, eminim)  . bunu aşmanın bir yolu var mıdır? Yoksa eldekini idareli kullanmak mı çözümdür. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
Ara
Öncelikle merhaba sorunu tam anlamadım ama birim basmak için manpower fuel lazım bunları toplamak için mapdeki bölgeleri ele geçirip koruman gerekiyorsa sonra ise engineer birimi ile binaları yapman lazım barack ya da tank binası gibi.
Hail the Omnissiah! He is the God in the Machine, the Source of All Knowledge
[+] 1 üye gLo1NN nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(01-01-2021, 13:18)memoreal : Herkese merhaba, uzun yıllar sonra oyun dünyasına geri döndüm. Sıkıntım şu. Company of Heroes 2'de oyunun bir yerinden sonra hiçbir şekilde piyade yada diğer silah üretemiyorum (100'ün üstünde değil, eminim)  . bunu aşmanın bir yolu var mıdır? Yoksa eldekini idareli kullanmak mı çözümdür. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Pop durumu 95/100 ken 6 pop yer kaplayan bir birim basamazsınız. Bunun dışında başka birim basmanızı engelleyecek tek durum kaynak yetersizliği.
hby6qc.gif
[+] 1 üye Ayro nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(01-01-2021, 15:37)Ayro :
(01-01-2021, 13:18)memoreal : Herkese merhaba, uzun yıllar sonra oyun dünyasına geri döndüm. Sıkıntım şu. Company of Heroes 2'de oyunun bir yerinden sonra hiçbir şekilde piyade yada diğer silah üretemiyorum (100'ün üstünde değil, eminim)  . bunu aşmanın bir yolu var mıdır? Yoksa eldekini idareli kullanmak mı çözümdür. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Pop durumu 95/100 ken 6 pop yer kaplayan bir birim basamazsınız. Bunun dışında başka birim basmanızı engelleyecek tek durum kaynak yetersizliği.
https://yadi.sk/i/RT0bNtSYksXeLg

resmi ekledim.kaynaklar yeterli ama hiçbirşeyin üretilmesine izin vermiyor
Ara
Ardennes Assaut hikaye modunu oynuyorsun. O modda bir company ile oynarken kayıp verdikçe company'nin gücü azalır ve güç sıfıra geldiğinde yeni birim basamazsın. Companynin gücünü solda, mini haritanın üstünde görebilirsin. Gördüğün üzere güç barı tamamen tükenmiş.

Oyunu mümkün olduğunca az kayıpla bitirip senaryo haritasındayken elindeki puanlar ile companylerin gücünü yenilemen gerekiyor.
hby6qc.gif
[+] 1 üye Ayro nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(02-01-2021, 13:19)Ayro : Ardennes Assaut hikaye modunu oynuyorsun. O modda bir company ile oynarken kayıp verdikçe company'nin gücü azalır ve güç sıfıra geldiğinde yeni birim basamazsın. Companynin gücünü solda, mini haritanın üstünde görebilirsin. Gördüğün üzere güç barı tamamen tükenmiş.

Oyunu mümkün olduğunca az kayıpla bitirip senaryo haritasındayken elindeki puanlar ile companylerin gücünü yenilemen gerekiyor.

yanıt için teşekkür ederim, peki puan almak için neleri yapmam gerekli?
Ara
(01-01-2021, 15:18)gLo1NN : Öncelikle merhaba sorunu tam anlamadım ama birim basmak için manpower fuel lazım bunları toplamak için mapdeki bölgeleri ele geçirip koruman gerekiyorsa sonra ise engineer birimi ile binaları yapman lazım barack ya da tank binası gibi.
sıkıntı güç (company streight) sıfıra düşünce üretimi kesmesiymiş.
Ara
Arkadaşlar ben bayadır giremiyordum malumunuz çalışıyorum ek olarakta uzaktan eğitimle ders görüyorum, sanırım bazı güncellemeler gelmiş bunların içerikleri nelerdir ben bir kere girdim oyuna OKW oynamak için sanırım erken çağırdığımız bazı şeyleri bufflamışlar neler değişti bana bilgi verirmisiniz. Şimdiden teşekkürler.
Ara
Artık oyunu neredeyse hiç oynamadığımdan değişiklikleri bilmiyorum ama yapılan değişiklikler resmi coh forumlarının changelog konusunda yazıyor. Aşağıya linki bırakıyorum istersen incele. 
CoH2 Changelog @Ottoskorzeny
Ara
Tutorial kısmında ilk bölümü yapıyorum. Bölüm bittikten sonra ''şimdi biraz mola ver asker, yakında yine buluşacağız'' diyor. Yalnız ikinci kısmı başlatamıyorum. Tekrar tutoriala girdiğimde yine baştan alıyor. Aradım taradım bölüm seçme kısmı falan da bulamadım.
Ara
selam , oyuna bağlanırken... çok bekliyoruz en son ben bağlanıyorum epey bekliyor millet nasıl hızlendırabiliriz ?
Ara
(03-04-2021, 14:20)prohero : selam , oyuna bağlanırken... çok bekliyoruz en son ben bağlanıyorum epey bekliyor millet nasıl hızlendırabiliriz ?

İnternet bağlantınız ve bilgisayar performansınız ile ilgili bir durum. Belki daha iyi önerilerde bulunanlar olacaktır ancak benim önerim internetinizi veya bilgisayarınızı değiştirmeniz :)
Ara
(31-03-2021, 18:36)SatanistKesenKedi : Artık oyunu neredeyse hiç oynamadığımdan değişiklikleri bilmiyorum ama yapılan değişiklikler resmi coh forumlarının changelog konusunda yazıyor. Aşağıya linki bırakıyorum istersen incele. 
CoH2 Changelog @Ottoskorzeny
Teşekkür ederim kardeşim, esen kalman dileğiyle hoşçakal.
[+] 1 üye Ottoskorzeny nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(03-04-2021, 14:24)Jokzilla :
(03-04-2021, 14:20)prohero : selam , oyuna bağlanırken... çok bekliyoruz en son ben bağlanıyorum epey bekliyor millet nasıl hızlendırabiliriz ?

İnternet bağlantınız ve bilgisayar performansınız ile ilgili bir durum. Belki daha iyi önerilerde bulunanlar olacaktır ancak benim önerim internetinizi veya bilgisayarınızı değiştirmeniz :)
Muhtemelen bu sayılanlardan en önemlisi donanımsal sorunlar. Muhtemel SSDsizlik ve işlemcinin oyun için ağır kalıyor olabilir. Oyuncu sayısı ve harita büyüklüğü düşerse yükleme süreleri de kısalır ama anladığım kadarıyla kalabalık oynuyorsunuz.
Ara
Türkçe yama var mı ?
 '' Draco dormiens nunquam titillandus ''
Ara
(17-01-2022, 18:59)Grindelwald : Türkçe yama var mı ?
Var ama güncelliği hakkında fikrim yok.
Ara
error loading scenario. the scenario file may be invalid.
singel player oynayamıyorum oyunu.
bunun hakkında bilgisi olan var mı?

ek:
Ardennes Assaut ile aldım oyunu ama tıklayınca satın almaya yönlendiriyor.
10tl verdiğime üzülücem şimdi. :D
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.